Gönderen Konu: 2016 benzinli multidrive araç hakkında yardım  (Okunma sayısı 2591 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 103000
  • Model Yılı: '13
  • 6 kere teşekkür etti
2016 benzinli multidrive araç hakkında yardım
« : Ekim 04, 2018, 12:01:00 »
herkese selamlar,

daha önce 2 yıl boyunca dizel m/m auris ile aranızda bulunmuştum. arada volkswagen kaçamağı yaptım tekrar aranıza katılmaya niyetlendim :)

şöyle ki;
2016 model benzinli multidrive bir araç bakıyorum. lpg taktırmam ya da bulunması şart. aracı 2. el alacağımdan donanım konusunda bir tercihim olmayacak. hangi donanım uygun gelirse tercihim olacak.
en doğru bilgiyi alabileceğim sizlerden yorumlar bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Şanzıman cvt olmuş sanırım. Ne düşünüyorsunuz ?
Özelikle LPG li kullanıcılarının düşünceleri ile beraber genel olarak yorumlarınızı alabilir miyim?
Genel anlamda herhangi bir sorun yaşayan oldu mu?

Toyota Club Türkiye

2016 benzinli multidrive araç hakkında yardım
« : Ekim 04, 2018, 12:01:00 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 20000
  • Model Yılı: '18
  • 12 kere teşekkür etti
  • 37 kere teşekkür edildi
Ynt: 2016 benzinli multidrive araç hakkında yardım
« Yanıtla #1 : Ekim 04, 2018, 13:47:57 »
Aracım 2016 değil 13 ama bende1.6 multidrive s kullandığım için en azından fikir verecek bilgiler paylaşabilirim. yaklaşık bir yıldır kullanıyorum aracımı , yine bir yıl önce brc marka lpg taktırdım ve şimdiye kadar en ufak bir sorunla karşılaşmadım. zaten bu araçlar lpg ye son derece uyumlu . cvt şanzıman oldukça konforlu bence , en azından mmt den çok daha konforlu ve sorunsuz olduğu kesin. en ufak bir kararsızlığı veya saçmalaması yok ,vites geçişlerini kesinlikle hissetmiyorsunuz (lpg de kullanırken bazen daha hissedilir olabiliyor en azından benim aracımda böyle). ayrıca şehir içi açık güzergahlarda kullanacaksanız lpg ile birlikte fazlasıyla bütçe dostu yakıt tüketimine sahip . yine şehir içi kullanmada hızlanma ve rampalarda çekmesiyle ilgili en ufak bir rahatsızlık yaşamadım . yalnız dizel arabalar turbo desdekli olduğu için alt devirlerde sanki daha iyiymiş hissini versede devir yükseldikçe aradaki fark kapanıyor hatta ilerledikçe de daha iyi olduğunu görüyorsunuz. şimdiye kadar bu araba neden daha hızlı gitmiyor diye düşündüğüm bir durum olmadı. bildiğim ve tecrübe ettiğim kadarıyla da kronik bir problemi yok, forum da benden çok daha uzun süredir kullanan arkadaşlar var, onlar belki sorunları konusunda daha fazla bilgi paylaşabilir.
2018 mazda 3 1.5 skyactive g powersense (2019 - .....)
2013 auris 1.6 advence mds (2017-2019)
1998 corolla 1.3 xe  (2015-2017)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Ekim 04, 2018, 16:27:33 »
Aracım 2016 değil 13 ama bende1.6 multidrive s kullandığım için en azından fikir verecek bilgiler paylaşabilirim. yaklaşık bir yıldır kullanıyorum aracımı , yine bir yıl önce brc marka lpg taktırdım ve şimdiye kadar en ufak bir sorunla karşılaşmadım. zaten bu araçlar lpg ye son derece uyumlu . cvt şanzıman oldukça konforlu bence , en azından mmt den çok daha konforlu ve sorunsuz olduğu kesin. en ufak bir kararsızlığı veya saçmalaması yok ,vites geçişlerini kesinlikle hissetmiyorsunuz (lpg de kullanırken bazen daha hissedilir olabiliyor en azından benim aracımda böyle). ayrıca şehir içi açık güzergahlarda kullanacaksanız lpg ile birlikte fazlasıyla bütçe dostu yakıt tüketimine sahip . yine şehir içi kullanmada hızlanma ve rampalarda çekmesiyle ilgili en ufak bir rahatsızlık yaşamadım . yalnız dizel arabalar turbo desdekli olduğu için alt devirlerde sanki daha iyiymiş hissini versede devir yükseldikçe aradaki fark kapanıyor hatta ilerledikçe de daha iyi olduğunu görüyorsunuz. şimdiye kadar bu araba neden daha hızlı gitmiyor diye düşündüğüm bir durum olmadı. bildiğim ve tecrübe ettiğim kadarıyla da kronik bir problemi yok, forum da benden çok daha uzun süredir kullanan arkadaşlar var, onlar belki sorunları konusunda daha fazla bilgi paylaşabilir.

teşekkürler turgut bey,
bahsettiğiniz kararsızlık dizel m/m de vardı. aracımı agresif kullanmamama rağmen rahatsız edici düzeyde olmamakla beraber bir memnuniyetsizliğim vardı. ancak cvt oldukça beğenilen ve tutulan şanzımanlardan. özellikle bu faktörü göz önünde bulundurarak otomatik düşünüyorum.
lpg nin uyumu, sorunsuzluğu ve ekonomik anlamda katkısıyla beraber kafama yattı açıkçası.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 10000
  • Model Yılı: '20
  • 146 kere teşekkür etti
  • 67 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ekim 04, 2018, 23:35:41 »
Selamlar bende 2013 yilindan beri cvt kullaniyorum. Gerci benim aracimda lpg takili degil o konuda yorum yapamam ama benzinde herhangi bir sorun yok. Bugun aracimi degistirecek olsam cvt ye ilimli bakarim. Kullanimi basit olsada arada manuele alarak veya kulakciklarla mudahalede bulunarak aracinizdan daha fazla verim alabilirsiniz. 
SAFETY FIRST

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 2016 toyota corolla cool 1.6 multidriver s
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 1500
  • Model Yılı: '16
  • 1 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ekim 07, 2018, 14:54:59 »
2016 cool kasa 1.6 132hp mds şanzıman ve bir de lpg li oldumu tadından yenmez.🙂 Ben memnunum 01.06.2018 de atiker grand taktırdım benzin performansında hiç bi fark yok sakin kullanım ş.dışı lpg 3.39tl fiyatdan 0.25krş yakıyor ş.içide 0.32krş yakıyor.Önceki aracın dizelse alışman zaman alır.dizel alt devirlerde canlıdır.ama bunuda üst devirlerde kullandınmı ne rampada ne düzde yol verirsin.ben düzdede rampada da 1.6 tdi 120hp passat a yol vermiyorum.Ama rampada baydınmı toparlamaz dizel gibi.Şanzımana gelince sorunsuz ekonomi odaklı bi şanzıman 160km süratle giderken 3000devirde tutuyor motoru.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Ekim 30, 2018, 11:26:26 »
Yorumlar için herkese teşekkür ederim fakat kafama göre bir araç bulamadığımdan döndüm dolaştım dizel aldım  ::)  (2013 advance skypack m/m)