Gönderen Konu: K&N Kutu içi performans hava filtresi nasıl temizlenir?  (Okunma sayısı 6854 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3226 kere teşekkür edildi
Ynt: K&N Kutu içi performans hava filtresi nasıl temizlenir?
« Yanıtla #20 : Ekim 05, 2018, 20:15:51 »
Abi aslında kutu içi tercih etme sebebim bir kaç araştırmam sonucu oldu. Açık tipler faydalı ama havayı doğru yerden çekmesi gerekiyor. Ön tampona hava portu yapılsa dahi dyno testinde aracın gücünde düşüş oluyor açık tiplerde. ki bu testte kullanılan araç rb26 GTR 34.

Ben zaten emiş sesi illa olsun diye düşünmüyordum, faydası olsun mantığındaydım
Doğru bir yaklaşım göstermişsin bence Kaan.

Yeni tip motorlarda dıştan hava sağlamak için uygulama yapılabilecek pek yer yok. Olası borulardaki her kıvrım da havanın basıncını düşürecektir. İşte bu yüzden aşırı besleme sistemleri ve hava soğutma sistemleri (intercooler ya da aftercooler) verimi bu kadar arttırır.
Oradaki püf noktası durağan ve hareketli ölçüm. Dyno'da en fazla fan ile yönlendirme yapılıyor. Oysa yol koşullarında, uygun hava yönlendirme ile soğuk hava sağlanabilir. Aslında karşıdan gelen hava soğuk değildir. Ortam sıcaklığındadır. Motor kaputu altında ısınan havanın o bölgeden çabuk bertaraf edilmesini sağlar ve bu şekilde fayda açığa çıkar.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Ekim 05, 2018, 20:15:51 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Nisan 15, 2021, 20:00:44 »
K&N orjinal temizlik kitlerinin fazla pahalı olmasından dolayı Oto Koltuk Döşeme temizleyici ve Motul hava filtresi yağlayıcı aldım. DÖŞEME temizleyici 16.50 ₺ motul yağlayıcı ise 60 ₺ şuan temizlik kitleri 350 400 ₺ civsrı