Gönderen Konu: BALATA  (Okunma sayısı 1393 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 185000
  • Model Yılı: '00
  • 9 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
BALATA
« : Eylül 28, 2018, 09:13:13 »
Corollamın ön fren balatalarını ve disklerini yetkili serviste değiştirdim, fakat ön sağ taraf aracı tutuyor çünkü arabam eskisi gibi boşta iken akışı çok zayıfladı.., acaba ne yapmam gerektiğini bilemedim. 

Toyota Club Türkiye

BALATA
« : Eylül 28, 2018, 09:13:13 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 195 kere teşekkür etti
  • 1147 kere teşekkür edildi
Ynt: BALATA
« Yanıtla #1 : Eylül 28, 2018, 10:44:22 »
tekrar aynı servise gidin,aracı kaldırırlar ve tekerleri çevirirler,makul bir şekilde dönüyor mu ?yoksa sıkıyor mu? belli olur,tekerler eşit şekilde sıkı mı? yoksa tek taraflı mı?ondan sonra çözüm üretilir.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • 327 kere teşekkür etti
  • 76 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Eylül 28, 2018, 10:52:08 »
Merhaba, fren kaliperleri içinde piston benzeri görev yapan pimler var. Balata değişiminde o pimler kontrol edilmedi ise tahminen açılıp kapanma boyları kısa kaldığı ve takılan balata kalınlıkları sökülenlerden fazla olduğu için sıkılı kalmış olabilir. Bende bir kaç ay önce disk ve balata değişimi yaptırdım Tem Toyota serviste, usta kontrol ederek temizledi ve özel gres ile yağlayarak taktı balataları. Ben çok memnunum umarım sizde kısa zamanda sorununuzu çözersiniz.
2001 1.4 Terra Special

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 52000
  • 35 kere teşekkür etti
  • 179 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Eylül 28, 2018, 16:26:54 »
Bir arkadaş yetkili serviste yaptırıyor sıkıntı yaşıyor. Diğer arkadaş özel serviste ve memnun kalıyor. Bu yetkili servislerin yetkisiz elemanlarla dolduğunu göstermez mi?
İlla gitmek istiyorsan, hoşuma git mesela :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 49060
  • 195 kere teşekkür etti
  • 1147 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Eylül 28, 2018, 18:31:06 »
resmi serviste belki 1-2 tane usta vasfında usta var,kalanı kalfa düzeyinde bile değil.iyi bir usta bir işi yaparken,tüm yönlerini hesap ve kontrol eder,yaptığı iş yakışır,sanayide bile sadece ustanın çalıştığı yerler var,iyisi bulunursa hepsinden iyi.başımıza geldi,resmi serviste motor yağı değiştirdiler,yağ kontrol çubuğunu takmadılar,bir başkasında bijonları sıkmadılar.iyi ki güvenmeyip kontrol ediyoruz.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 52000
  • 35 kere teşekkür etti
  • 179 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Eylül 28, 2018, 19:10:10 »
Tokay bey amca bizim insanımız o kadar para verip sıfır araba alıyor ve yetkili serviste bakıma giriyor karşılığı bu olmaması gerekiyor. Aldıkları işçilik ücretlerini düşünürsek birde....
İlla gitmek istiyorsan, hoşuma git mesela :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Eylül 28, 2018, 20:25:09 »
Bir arkadaş yetkili serviste yaptırıyor sıkıntı yaşıyor. Diğer arkadaş özel serviste ve memnun kalıyor. Bu yetkili servislerin yetkisiz elemanlarla dolduğunu göstermez mi?
Osman bey malesef ki öyle yetkili servisler kalifiye elemanı elinde tutamıyor daha iki gün önce Ankara daydım dörtnal Toyota ya uğradım sadık ustayla ufak bir tur attık şıp diye sorunu söyledi ustalık farkı
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.