Gönderen Konu: celica t20  (Okunma sayısı 2336 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
celica t20
« : Eylül 18, 2018, 20:39:44 »
merhabalar celica t20 kasa celica almayı düşünüyorum arabayı gördük ustan sıkıntı çıkarabilir dedi ncak ben almayı düşünüyorum arabayı almadan önce izmirde hangi toyota servisine gösterebilirim bilgisi olan varsa rica edeceğim ve motor kodu 7a-fe sıkışık trafikte 50 dk yol aldıktan sonra araba radyatöründen paslı su atıyordu genleşme kabı bakımsızlık ve contadan vs okudum ancak yinede tekrar sormak istedim. kredi ile alıp 3 sene elim kolum neredeyse bağlı kalacağım aklımda çok soru işareti var yardımcı olur musunuz lütfen :( ?

Toyota Club Türkiye

celica t20
« : Eylül 18, 2018, 20:39:44 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: celica t20
« Yanıtla #1 : Eylül 19, 2018, 00:10:57 »
merhabalar celica t20 kasa celica almayı düşünüyorum arabayı gördük ustan sıkıntı çıkarabilir dedi ncak ben almayı düşünüyorum arabayı almadan önce izmirde hangi toyota servisine gösterebilirim bilgisi olan varsa rica edeceğim ve motor kodu 7a-fe sıkışık trafikte 50 dk yol aldıktan sonra araba radyatöründen paslı su atıyordu genleşme kabı bakımsızlık ve contadan vs okudum ancak yinede tekrar sormak istedim. kredi ile alıp 3 sene elim kolum neredeyse bağlı kalacağım aklımda çok soru işareti var yardımcı olur musunuz lütfen :( ?
Anıl bey form'a hoş geldiniz öncelikle alacağınız araç kaç cc motora sahip 7 a-fe motor hakkında bilgi sahibi değilim ama 1.6 16 valf 4 af kodlu motor Corolla da kullanılan aktarma organları na varana kadar aynı motor bulursanız onu almanızı tavsiye ederim tabi piyasasının zayıf olduğunu zor satılacağını unutmayın tabi bide düzgün ve tecrübeli bir özel servis mutlak şart olacak son sorunuza gelecek olursak araçta su atması normal değil çok basit şekilde radyatör kapağıyla da çözülebilir o değilse silindir kapak contası yakmıştır, işte o zaman biraz külfetli olur tabi contasını ve düzgün işçilik yapacak usta  bulabilirseniz bence aynı paraya piyasada daha yaygın parçası daha çok bulunabilir araçlar alabilirsiniz heyecan yaşamaya gerek yok tabiki son karar sizin saygı duyarım
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #2 : Eylül 19, 2018, 09:22:04 »
teşekkür ederim hoşbulduk aracın üzerindeki motor 1.8 (araştırdığımda avensis ve Corolla modellerinde karşılaştım tabi forum olmasa ne 7 ne a yı nede f yi bilirdim) tam olarak bu (http://www.imgim.com/314134412-motorblok-toyota-avensis-1-8-benz-motorcode-7a-fe-7afe-110pk.jpg). kasa olarak nadir olması ve görünüşüne ciddi anlamda tutulmamdan dolayı bu http://www.imgim.com/3619incig244263.jpeg kasayı tercih etmek istiyorum. motor kısmı aklımdaki büyük soru işareti dediğiniz gibi izmirde iyi bir servis bulup göstereceğim. satıcı kendi ustasını önerdi ama pek güvenemedim :(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 196 kere teşekkür etti
  • 1149 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Eylül 19, 2018, 10:42:53 »
anıl aktaş bey,profil bilgileriniz tam olmadığı için çok genç olduğunuzu düşünerek yazıyorum.malum sitede birisi de izmir de olmak üzere 4 adet celica satışı var,bir tanesinde alan kişi motor yaptırmış ve 15.000 tl ye malolmuş.aracın değerleride 30-40.000 arası.eğer alıp 3 yıl kıpırdamadan kredi borcu ödeyecekseniz ve mutlaka bu düzeyde masraf çıkarsa bu ekonomik ortamda büyük sıkıntı yaşarsınız.bu nedenle naçizane önerim forum üyemiz ufuk sönmez beyle iletişim kurup bilgi edinmenizdir,yedek parça var mı? gibi.anlattığınız olay motorda büyük arıza olduğunu gösteriyor ve maliyet belli,satıcılara dikkat edin,izmir de çınarlı da oğuz oto toyota ile görüşün,ciddi ekspertiz yaptırın.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Eylül 19, 2018, 10:45:33 »
İzmir'de Oğuz Otomotiv'i tavsiye edebilirim, iletişim bilgileri aşağıdaki gibi,

OĞUZ OTOMOTİV
02324868456
ANKARA ASFALTI BORNOVA NALDÖKEN MAH. NO:353/A BORNOVA İZMİR

7A-FE'ye gelecek olursak korkmanız gereken son kısım bence 7A-FE motor olur, kaporta ve trim parçaları gerekliliğinde uzun temin süresi yada temin edilememe gibi durumları da göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #5 : Eylül 19, 2018, 21:43:25 »
ufuk ve tokay abilerime teşekkür ederim. evet yaşım 24 bilgilerimi en yakın zamanda düzenleyeceğim kusura bakmayın (kpss çalıştığımdan pek bakamıyorum basım az biraz kalabalık da:) ) sizlerin de dediğiniz gibi yapmayı düşünüyorum bende önce ustaya gösterip herhangi arızası varsa ki belli, çözülebilmesi için Tamir işine geçeceğim eğer radyatör vs motora girmeden halloluyorsa alacağım ancak conta ile sorun varsa pazarlık tekrarlayacağım. babamda anlar arabadan (ortalama bi sürücü kadar) ancak başlangıçta pek onay vermediğinden sonrası için de ilgili olduğumu görünce onay verdi arabaya pek bakmadı kırmamak için biraz yalnız kaldım sayılabilir ondan dolayı desteklerinize ihtiyacım büyük.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '20
  • 195 kere teşekkür etti
  • 199 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Eylül 19, 2018, 23:12:17 »
Baba onayı yoksa vazgeç babalar hisseder  :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Eylül 20, 2018, 06:57:34 »
Anıl bey illaki almak istiyorsanız ufuk bey motor konusunda onaylamış ve eklemiş parça konusunda bulunabilirliği zor olabileceğini motorda su atma var yazmışsınız bu su atma iki sebebten kaynaklanır ya radyatör kapağı ölmüştür basıncı tutmayıp suyun fazla çıkmasına sebep oluyordur yada silindir kapak contası yakmıştır veya ufak bir yara almıştır her ikisinde de mutlaka değişmesi ve iyi bir işçilikle toplanması gerekli eğer ikinci durum mevcutsa ilk önce conta serviste varmı veya Türkiye stoğunda varmı onu öğrenin yoksa muadil contalarla kesinlikle çalışmaz devamlı sıkıntı çıkarır
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.