Gönderen Konu: Klima araç yüksek devirdeyken ılık üflüyor  (Okunma sayısı 1719 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '07
  • 1 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
Klima araç yüksek devirdeyken ılık üflüyor
« : Eylül 08, 2018, 17:40:15 »
Arkadaşlar aranıza yeni katıldım geçen kışın 2007 model 110 bin km de Auris aldım kış ayı olduğu için klimayı kontrol etmek aklıma gelmedi neyse yaz ayı geldiğinde klimayı açtım gayet güzel soğuk üflüyor şükür dedim klima çalışıyor fakat hareket halindeyken gaza basıp aracın devri yükselince klima ılık üflüyor kenara çekip durunca soğuk üflüyor hareket halindeyken vitesi boşa atınca devir saati dibe vurunca soğuk üflemeye başlıyor o esnada vitese takıp hız sabitleyiciyi açınca soğuk üflemeye devam ediyor hız sabitleyici ile hızı arttırırken sorun yok gaza basınca tekrar ılık üflüyor klimacıya gittim gazını kontrol etti gazı normal klimacı bana kompresör arızalı dedi araç yüksek devirlerdeyken kompresör sıkıştırma yapmıyor dedi.
   Ama dediğim gibi 100-120 km hız ile giderken klima açık vitesi boşa atıyorum klima soğutuyor tekrar vitese takıp hemen hız sabitleyici açıyorum devir tekrar yükseliyor tabi hız sabitleyici ile hızı 150 ye kadar çıkarıyorum araç devri iyice yükseliyor fakat klima yine buz gibi üflüyor ama kendim gaz verince sıcak üflüyor kompresör yüksek devirlerde sıkıştırma yapmasa benim denedigim yontemlede soğuk uflemez diye düşünüyorum.
   Sizce sorun başka bir yerden olabilirmi malum kompresör fiyatları çok uçuk şimdiden teşekkür ederim

Toyota Club Türkiye

Klima araç yüksek devirdeyken ılık üflüyor
« : Eylül 08, 2018, 17:40:15 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Honda CRV 1.5 Turbo Executive-Life Style
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '20
  • 2003 kere teşekkür etti
  • 2524 kere teşekkür edildi
Ynt: Klima araç yüksek devirdeyken ılık üflüyor
« Yanıtla #1 : Eylül 08, 2018, 20:46:09 »
Klima Pompasının önündeki debriyaj bölümünün sökülüp temizlenmesi veya yenilenmesi gerekiyor olabilir, ani devirlenmelerde kaçırıyor gibi.
Lastikler: Michelin Latitude Cross M+S (dört mevsim)