Gönderen Konu: AVENSİS ÖZEL VİDEO SERİSİ....2005 comfort Avensis FAR DEĞİŞİMİ....  (Okunma sayısı 2197 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • umut pınarı sonsuzdur.
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 240000
  • Model Yılı: '05
  • 18 kere teşekkür etti
  • 14 kere teşekkür edildi
2005 comfort Avensisin farlarını değiştirdik. Nasıl yapılır izleyin sizde kolay bir şekilde aracınızı onarın.

Kanal Linki
https://www.youtube.com/channel/UCc2Qe6mIiJew0R9uBTudPvQ?view_as=subscriber

Far değişim video linki
https://youtu.be/N1QwHZFwzN0

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 230000
  • 3 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
Başarılı bir çalışma.
Hayırlı olsun.

1 ay kadar önce bende h1 ve h7 led ile farları güçlendirdim, dolayısıyla kısaların kapaklarını takamadım.
Yağmurlu havalarda uzunlara denk gelen kısımda buğulanma meydana geliyor, sonra kendi kayboluyor.
Ledleri takmadan önce aracı hortum ile yıkarken yine buğu olmuştu, uzunların lastiğini açıp 2 saat güneşte beklettim geçti.
Sizce farlarda çatlak mı oluşmuş.
2005 Avensis 2.0 Elegant OV

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • umut pınarı sonsuzdur.
  • 18 kere teşekkür etti
Başarılı bir çalışma.
Hayırlı olsun.

1 ay kadar önce bende h1 ve h7 led ile farları güçlendirdim, dolayısıyla kısaların kapaklarını takamadım.
Yağmurlu havalarda uzunlara denk gelen kısımda buğulanma meydana geliyor, sonra kendi kayboluyor.
Ledleri takmadan önce aracı hortum ile yıkarken yine buğu olmuştu, uzunların lastiğini açıp 2 saat güneşte beklettim geçti.
Sizce farlarda çatlak mı oluşmuş.

Dostum kusura bakma biraz geç cevap yazıyorum. Yıllık izin okul hazırlığı vs. derken video ve sosyal medyaya biraz ara vermiştim. Farların buğulanması ile ilgili sorun %90 far kapaklarından içeri su alması ile ilgili. Bende sen gibi camda çatlaktan  yada birleşim yerlerinden dolayı içeri su alıyor diye düşünüyordum ama anladım ki sorun far kapaklarının kapanamaması. Ya daha küçük boyutlu led yada bir şekilde kapakları kapatarak bunu çözmemiz gerekiyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 290000
  • Model Yılı: '04
  • 21 kere teşekkür etti
  • 86 kere teşekkür edildi
Tek sorun kapaklar. Ben kısalar da zenon kullanıyorum bu yüzden. Led zenon uzun geliyor.
İSRA-37

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 230000
  • 3 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
Dostum kusura bakma biraz geç cevap yazıyorum. Yıllık izin okul hazırlığı vs. derken video ve sosyal medyaya biraz ara vermiştim. Farların buğulanması ile ilgili sorun %90 far kapaklarından içeri su alması ile ilgili. Bende sen gibi camda çatlaktan  yada birleşim yerlerinden dolayı içeri su alıyor diye düşünüyordum ama anladım ki sorun far kapaklarının kapanamaması. Ya daha küçük boyutlu led yada bir şekilde kapakları kapatarak bunu çözmemiz gerekiyor.

Hakan bey cevap için teşekkür ederim.
Bende erzurumdayım.
Sizin youtube kanalınızı beğenerek izliyordum zaten.
Uzunlarda ki ledleri söktüm. Far kapaklarını iyice kapattım biraz daha azaldı buğulanma,
Tahminim farın içinde ki hava bir kaç güne dengelenir, malum kış geliyor.
Buğu buza dönmesin.
2005 Avensis 2.0 Elegant OV

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • umut pınarı sonsuzdur.
  • 18 kere teşekkür etti
Bende uzunlara halogen takınca hiç faydası olmadı geri lede döndüm. Kapaklar için aynen eski kapaklarda biraz oynama yaparak takmayı düşünüyorum. söylediğin gibi kar buz çok burada.. :)