Gönderen Konu: Değişken Kodlu (Rolling Code) kumanda  (Okunma sayısı 2832 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
Değişken Kodlu (Rolling Code) kumanda
« : Ağustos 18, 2018, 21:14:43 »
Selam, evrensel bir uzaktan kumanda programı lazım android tabanda. İki farklı program da olabilir. Birisi klima için IR bağlantılı. Diğeri ise garaj kapısı için. Her ikisinin de kumandası çok iyi çalışmıyor. Tavsiyesi olan var mı?

Toyota Club Türkiye

Değişken Kodlu (Rolling Code) kumanda
« : Ağustos 18, 2018, 21:14:43 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 1361 kere teşekkür etti
  • 886 kere teşekkür edildi
Ynt: Uzaktan kumanda
« Yanıtla #1 : Ağustos 18, 2018, 22:32:51 »
Tavsiyeden önce telefonunuzda IR port varmı ???
Sadece V-POWER - Anti LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 125000
  • Model Yılı: '13
  • 220 kere teşekkür etti
  • 174 kere teşekkür edildi
Ynt: Uzaktan kumanda
« Yanıtla #2 : Ağustos 19, 2018, 00:16:18 »
Digital platform kumandası samsung için ancak başka tellerde de çalışıyor olması lazım.
https://play.google.com/store/apps/details?id=tv.peel.samsung.app

Garaj kapısı için bir örnek atacağım ancak yanlış bilmiyorsam garaj kapı motor kumanda üretici firmasının app si olması gerekiyor
 Motor seri numasasını girince kapıyı açıyor. Onun haricinde global olan ve frekansı tarayıp kapı açan bir program bulamadım. Belki de hırsızlığı engellemek için yasal bir prosedürü olabilir.

https://play.google.com/store/apps/details?id=bft.Ubase.Mobile

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
Ynt: Değişken Kodlu (Rolling Code) kumanda
« Yanıtla #3 : Haziran 19, 2020, 18:59:56 »
Konu başlığını değiştirdim.
Sanırım bariyer kumanda sistemi rolling code. Yani her seferinde farklı bir kod üretiyor alıcı. Bunlarda yeni kumandayı tanıtmak da sanırım daha faklı oluyor, sonuçta tanıtım ilk kod için oluyor ve kumanda bir kez çalışıyor. Bu sisteme uygun universal ya da kolayca sisteme uyabilecek, kodlanabilecek ya da klonlanabilecek bir anahtar ya da yöntem var mıdır?
Eski kumanda şu şekildeydi;

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Haziran 19, 2020, 20:40:32 »
Konu başlığını değiştirdim.
Sanırım bariyer kumanda sistemi rolling code. Yani her seferinde farklı bir kod üretiyor alıcı. Bunlarda yeni kumandayı tanıtmak da sanırım daha faklı oluyor, sonuçta tanıtım ilk kod için oluyor ve kumanda bir kez çalışıyor. Bu sisteme uygun universal ya da kolayca sisteme uyabilecek, kodlanabilecek ya da klonlanabilecek bir anahtar ya da yöntem var mıdır?
Eski kumanda şu şekildeydi;

Klimanın kendi wifi kontrol özelliği yoksa Cosa en basit çözüm Hakan abi,

Garaj kapısı, bariyer için bildiğim kadarıyla en iyi rolling code alıcı/verici üreticisi Nice firması (halen öyle mi? bilemiyorum) Rovline ve Nice IT4 gibi wifi alıcı modellerine de bakılabilir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
« Yanıtla #5 : Haziran 20, 2020, 15:56:09 »
Klimanın kendi wifi kontrol özelliği yoksa Cosa en basit çözüm Hakan abi,

Garaj kapısı, bariyer için bildiğim kadarıyla en iyi rolling code alıcı/verici üreticisi Nice firması (halen öyle mi? bilemiyorum) Rovline ve Nice IT4 gibi wifi alıcı modellerine de bakılabilir.
Klimanın kendi kumandası arada çalışıyor ama arada çalışmıyor. Bir universal kumanda denemiştim ama o da uyumlu değil sanırım. Klima Demirdöküm marka.

Bariyer kumandasının sinyal üretme sisteminden emin değilim Ufuk, Rolling Code olabilir, yani her seferinde yeni bir kod üretiyor sistem. Dolayısı ile diğer uzaktan kumandalar tanıtılamıyor anladığım kadarı ile. Bir kontrol etmem lazım sistemi. Nice'ın ürünlerini görmüştüm, gerçekten güzel duruyorlar. Örneğin 2 tuşluda 3 farklı  özellikli (aynı tipte) olan vardı. Biri programlanabiliyor sanırım rolling code ile. Bunun sisteme uyumundan emin olup, nasıl programlanabileceğini bulmak lazım. Kumanda tipi yukarıda verdiğim fotoğraftaki.