Gönderen Konu: 2016 Auris Multidrive Anlamsız Çıtırtı Sesi  (Okunma sayısı 1524 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '16
  • 1 kere teşekkür edildi
2016 Auris Multidrive Anlamsız Çıtırtı Sesi
« : Ağustos 02, 2018, 11:59:31 »
Herkese merhaba,

Forumda buna benzer konular var fakat sistem yeni konu açmam konusunda beni uyardığı için yenisini açıyorum.

Aracım 2016 Advance, 16450 KM ve 2. sahibiyim (20 gün önce satın aldım)

Aldığım hafta Tem Toyota servisine götürdüm ve genel bakım yapıldı. Sağolsun Suat usta çok ilgilendi.

Sorunum şu benim;

1. Aracın ön tarafından çıt çıt diye ses geliyor. Sürekli gelen bi çıtırtı değil aslında. Mesela normal sürüş halindeyken ses duymuyorum. Eğimli otoparka girerken aracın esnediği sırada ve direksiyonu çevirmişken duyuyorum sadece. Bir kaç kez çıt çıt yapıyor ve kesiliyor ses. Araç durur vaziyette direksiyonu çevirince de ses yok. Camlar açıkken daha net duyuluyor tabi. Neden olabileceği konusunda fikrim de yok. Sizin fikirlerinizi merak ettiğim için soruyorum.

2. Sürtünme sesi gibi bi ses duyuyorum. Düşük hızlarda ve camlar açıkken duyabiliyorum sadece. Kapalı otoparkta daha net duyuluyor zaten. Demir sürtme sesi gibi.

Belki de fazlaca titizleniyorum aracıma. Servise götürme konusunda kararsız kaldım.

Şimdiden teşekkür ediyorum...

2016 Auris Advance Multidrive S

Toyota Club Türkiye

2016 Auris Multidrive Anlamsız Çıtırtı Sesi
« : Ağustos 02, 2018, 11:59:31 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '16
  • 1 kere teşekkür edildi
Ynt: 2016 Auris Multidrive Anlamsız Çıtırtı Sesi
« Yanıtla #1 : Ağustos 04, 2018, 22:52:32 »
Ön sol alt rotili değiştirdik ve ses sorunu kalmadı. Neyseki direksiyon kutusu ile alakalı değilmiş.

2016 Auris Advance Multidrive S