Gönderen Konu: 2005 1.0 Yaris Sık Fan Açma Normal Mi?  (Okunma sayısı 2442 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 5 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
2005 1.0 Yaris Sık Fan Açma Normal Mi?
« : Ağustos 01, 2018, 07:36:00 »
 Aracımla yavaş giderken trafikte veya rolantide beklerken hemen fan devreye giriyor. Daha önce kullandıgım arabalara göre biraz sık geldi bana bu normal midir? İçinde pembe antifiriz var 50Bin km de araç. Tahmin ediyorumki benden önceki sahipleri hiç antifirizini değiştirmemiş olabilir, değişip değişmedigini anlamanın bir yolu var mı? Cünkü gene içindeki pembe antifirizle değiştirmek istedim servis 420 tl hesap çıkarttı

Toyota Club Türkiye

2005 1.0 Yaris Sık Fan Açma Normal Mi?
« : Ağustos 01, 2018, 07:36:00 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 196 kere teşekkür etti
  • 1149 kere teşekkür edildi
Ynt: 2005 1.0 Yaris Sık Fan Açma Normal Mi?
« Yanıtla #1 : Ağustos 01, 2018, 15:12:57 »
hararet göstergesi varsa ne gösteriyor? yoksa hararet müşirine bakın,420 tl uçuk rakam,internetten alın ve özel bir toyota servisinde değiştirsinler,200 tl yi geçmez.aşırı sıcaklar servis fiyatlarını da etkilemiş olmalı !
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 5 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ağustos 01, 2018, 23:41:11 »
hararet göstergesi varsa ne gösteriyor? yoksa hararet müşirine bakın,420 tl uçuk rakam,internetten alın ve özel bir toyota servisinde değiştirsinler,200 tl yi geçmez.aşırı sıcaklar servis fiyatlarını da etkilemiş olmalı !

Hararet göstergem yok, acaba motor kücük oldugu için bu kadar fan açması normalmi bilemedim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ağustos 02, 2018, 00:55:45 »
Hararet göstergem yok, acaba motor kücük oldugu için bu kadar fan açması normalmi bilemedim
utku bey profililinizde yaşadığınız şehri göremedim küçük motor sıkışık trafik sıcak hava ve birde nem ile birleşirse gayet normal ama soğutma sıvısının miyadı dolmuşsa değişmesi lazım özel bir Toyota servisine giderseniz orada ölçüm çubukları var onunla çok basit bir şekilde ölçerler antifrizide form üyesi Toyota uzmanı @Ufuk Sönmez (16363) beyden güvenli bir şekilde alabilirsiniz ve eliniz yatkınsa siz değişimini yaparsınız
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.