Gönderen Konu: Simit LPG ve Lastik basınç sensörü ışığı  (Okunma sayısı 2150 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 13000
  • Model Yılı: '21
Simit LPG ve Lastik basınç sensörü ışığı
« : Temmuz 06, 2018, 02:14:00 »
2014 Corolla Advance aracım var. Simit LPG taktırdıktan sonra stepneyi araçtan çıkardım. lastik basınç uyarı lambası yanmaya başladı. 2017 model Corollalarda 4 lastiği algılıyor stepneyi algılamıyor fakat bizimkilerde 5 lastiği de algılıyor. Stepneyi görmemesini nasıl sağlarız. Samsun ve Çorumdaki servisleri aradım bilmiyoruz dediler. Biraz forumları araştırdım basınçlı kaplarla sorunları çözme fikirleri var fakat ben böyle bir şey istemiyorum. Yazılımsal olarak sorunu çözen servisler var mı? Cevaplayanlara şimdiden teşekkürler.   :saygi:

Toyota Club Türkiye

Simit LPG ve Lastik basınç sensörü ışığı
« : Temmuz 06, 2018, 02:14:00 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '15
  • 8 kere teşekkür etti
Ynt: Simit LPG ve Lastik basınç sensörü ışığı
« Yanıtla #1 : Temmuz 14, 2018, 07:56:59 »
Bu konuda henüz yazılımsal bir gelişme yok bildiğim kadarıyla... Ben ikinci el bir mini stepne alıp sensörü ona takıp çözmeyi düşünüyorum kimyapan üyelerimiz mevcut.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '07
  • 402 kere teşekkür etti
  • 288 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Temmuz 14, 2018, 17:53:14 »
2014 Corolla Advance aracım var. Simit LPG taktırdıktan sonra stepneyi araçtan çıkardım. lastik basınç uyarı lambası yanmaya başladı. 2017 model Corollalarda 4 lastiği algılıyor stepneyi algılamıyor fakat bizimkilerde 5 lastiği de algılıyor. Stepneyi görmemesini nasıl sağlarız. Samsun ve Çorumdaki servisleri aradım bilmiyoruz dediler. Biraz forumları araştırdım basınçlı kaplarla sorunları çözme fikirleri var fakat ben böyle bir şey istemiyorum. Yazılımsal olarak sorunu çözen servisler var mı? Cevaplayanlara şimdiden teşekkürler.   :saygi:

aklimda kaldigi kadari ile forumda vardi bunun cevabi.

http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=77664.0
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '20
  • 195 kere teşekkür etti
  • 199 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Temmuz 14, 2018, 20:24:42 »
@Ahmet Güve (8047) bey çözdüğünü söylemişti ama orjinal techstream kablosu şart ve baya tuzlu.