Gönderen Konu: Toyota 2012 Comfort Extra  (Okunma sayısı 1453 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
Toyota 2012 Comfort Extra
« : Haziran 08, 2018, 21:30:17 »
Öncelikle hayırlı akşamlar diliyorum. Yaklaşık 1 ay önce 2012 model Corolla comfort extra paket bi araç satın aldım. İlk kez Toyota kullanıyorum ve gerçekten daha önce neden almadığımı çok kez kendime sordum. Siz değerli Toyota kullanıcılarından değerli bilgilerinizi almak istiyorum.
1.Aracı çalıştırdığımda -her zaman olmuyor- bu klimadaki sirkülasyon düğmesi aktif hale geliyor. Sebebi nedir?
2.Klimadaki mode tuşu sanırım çalışmıyor, ustama gösterdiğimde beyinle veya tuşla alakalı olduğunu söyledi sizce söylediği gibi midir?
3. Usb bellekten şarkı dinlerken aracı stop ettikten sonra otomatik olarak tekrar çalıştırdığımda çalmaya devam etmiyor Disc-Aux düğmesine basmam gerekiyor bu normal midir?
Bu konularda bilgi sahibi arkadaşların yardımcı olmasını rica ediyorum. Hayırlı akşamlar 🙂

Toyota Club Türkiye

Toyota 2012 Comfort Extra
« : Haziran 08, 2018, 21:30:17 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 180000
  • Model Yılı: '11
  • 27 kere teşekkür etti
  • 58 kere teşekkür edildi
Ynt: Toyota 2012 Comfort Extra
« Yanıtla #1 : Haziran 09, 2018, 13:02:01 »
Foruma hoş geldiniz öncelikle Hakan Tikit (44562), Daha tecrübeli arkadaşlar aşağıdaki bilgilerimi düzeltecektir, bildiğim kadarıyla (aracınızın 2011 modelini kullanan biri olarak),

1- İç sirkülasyon ışığının yanması normal, klimanız otomatik olduğu için yaraladığının iç sıcaklık derecesi ile dış sıcaklık derecesi arasında fark var ise klimanın iç havayı kullanır. Durum normal.
2- Mode tuşu çalışmaması ustanızın dediği gibi ya tuş veya klima beyniyle alakalı bir sıkıntı, Çalışmaması için sebep yok.
3- Teypte aracı kapatmadan önce ne dinleniyorsanız oradan devam eder, USB den veya CD den dinliyorsanız kaldığı yerden parçayı çalmaya devam eder, başka bir ayarı var mı bilemiyorum ben teyp üzerinde rastlamadım, belki OBD ile bağlanıp ayarlanıyordur,

Yukarıdaki her iki sorunu da konusunda uzaman bir usta veya yetkili servis çözecektir.
2011 Corolla D4D MMT

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
Ynt: Toyota 2012 Comfort Extra
« Yanıtla #2 : Haziran 10, 2018, 00:31:22 »
Teşekkürler 😊 Verdiğiniz cevaplar kafamdaki soru işaretlerini kısmen giderdi 😊