Gönderen Konu: 2005 otomatik corolla vites değisimindeki tutma  (Okunma sayısı 2296 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 75000
  • Model Yılı: '05
  • 1 kere teşekkür edildi
2005 otomatik corolla vites değisimindeki tutma
« : Mayıs 11, 2018, 12:05:40 »
Merhaba arkadaşlar aracım otomatik vites geçişleri hiç hoşuma gitmiyor aldığımdan beri üst vitese geçerken sürekli bir  tutma var canı vitesi bırakmak istemiyor daha önce başına gelen var mı yoksa normal bir durum mu normal ise gerçekten hayal kırıklığına uğrarım. Zamanı geçmiş diye iki defa yağını değiştirdim boğaz kelebeğini temizledim adaptayonu dediler servisteyim öyle birşey yok dediler vitesler için de normal dediler. Bilgisi olan paylaşırsanız sevinirim

Toyota Club Türkiye

2005 otomatik corolla vites değisimindeki tutma
« : Mayıs 11, 2018, 12:05:40 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: 2005 otomatik corolla vites değisimindeki tutma
« Yanıtla #1 : Mayıs 11, 2018, 22:00:27 »
Tutma derken en son vitese geçiş yapmıyormu veya geçişlerde problem mi var eğer ect aktif ise son vitese geçmez bu özellik aracı performans lı kullanabilmek içindir ve vitesleri normalden yüksek devirde atar mesala ect of iken 3000 devirde atıyor ise ect aktif ise 4000 devirde atar devir sayılarını örnek olarak yazdım
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Mayıs 11, 2018, 23:32:34 »
Ümit bey bahsettiğiniz büyük ihtimalle bizde ki o/d tuşu o kapalı normalde kendim de biraz performans lı kullanırım benim demek istediğim vites geçişleri sırasında yaşadığım pürüz vites yükselirken araba 1 saniye kadar kendini kasıyor sonra vitese geçiyor sakin kullanımda dahi hissediyorum bu arada araç 82.000 km de yağını iki kez değiştirdim pek fark olmadı otomatik şanzıman tamircisine götürdüm sorun yok ama gaz kelebeği adaptasyonunu yaptır araç titresimli çalışıyor dedi ki bildiğim kadarıyla bizimkiler de kendi yapıyor du gene de gittim servise anlattım onlarda aynısını söyledi vites geçişleri için de normal dediler her ne kadar bana hiç normal gelmesede bakalım araştırmaya devam :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Mayıs 12, 2018, 00:26:37 »
Evet sizdeki o/d diye geçiyor ama 1.vitesten sonra pek hissetmemeniz lazım bide ilk defa mı  otomatik araç aldınız daha önce tecrübe etmişmiydiniz normalde çok azda olsa şöför hisseder yolcular hissetmez şöför ünde hissetmesi gayet normaldir hani bunun üzerinde bir durum ise ilk akla gelenler arasında varsa tork konvertörü  bide yağı nasıl değiştirdiniz dolum seviyesini hangi viteste yaptınız bunlar önemli zaten değişim sırasında bir miktar yağ haznede kalıyor forumda konuşulmuştu bu değişim konusu tekrar bir kere daha değişim yapılırsa daha iyi olacağı orada yazılmıştı bide kullanılan yağın kalitesi de önemli forumda tem oto @Ufuk Sönmez (16363) bey var yağ konusunda onunla iletişime geçebilirsiniz geçmiş olsun
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Mayıs 13, 2018, 09:58:13 »
önceki aracım otomatik clio 2  idi 80.000 de almıştım şanzıman yağını değiştirip bogaz kelebeğini temizlettikten  sonra vitesleri gayet iyi idi sadece sert kullanımda vuruntu yapardı. Aynı işlemleri toyotaya da yaptım şimdilik sonuç alamadım yağını iki kez değiştirdim çıkan kadar yağ koydum kullandığım yağ mobil atf 3309 bir derdimiz var daha bulamadık ama illaki bulacağım :) birde vites değiştirme devirleri bana biraz yükesk geldi ayağımın ayarını biliyorum ne kadar sakin olsam da 3000 deviri geçiyor vites atması birde farkettiğim sanzımandan gelen ince uğuldama vari bir ses var. En güzeli de götürdüğüm servisin ve otomatik şanzıman tamircisinin hepsine normal demesi anormallik bende anlaşılan ha birde benim hatunda :)  o dahi bahsettiklerimi duyup hissediyorken ustaların normal demesi komik