Gönderen Konu: ARKA STOP SU ALMASI VE EMNİYET KEMERİ TOKA ARIZASI GARANTİ DIŞI  (Okunma sayısı 2334 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
2013 E160 kasa corollamda uzatılmış garanti olmasına rağmen; 4.yılında arka stopların içine ve bagaja su almaya başladı. Kaza ve çatlak olmamasına rağmen servis ve toyota firması garanti kapsamında değil diye değişimi reddediyor. Bugünde arka emniyet kemeri tokası bozulmuş sürekli uyarı sesi veriyor.Hatay servisine götürdüm tokanın arızalı olduğu garantiye girmediği ve değişmesinin gerektiğini söyledi. Kullanılmayan arka kemer tokası bile 5 yıl dolmadan bozulan aracın neresi garantili merak etmiyorum. 600tl stop 300tl kemer tokası fiyatı.  Toyota Türkiyenin işletme yönetim mantığı; LASTİKLER garanti dışı olduğundan araçta bu sayede hareket ettiğinden otomatik olarak garanti dışına çıkar.

İlk aldığım gün keşke test etseymişim dedim, nedenine gelince:

1- Arka çamurluk yalıtım zayıf olduğundan bozuk satıhlarda müthiş ses alma vardı, müşteri hizmetlerini aradığımda tüm testlerin yapıldığını sorun olmadığını söyledi ama 1 yıl sonra arkayada davlumbaz koydular. Bize ise 750tl fiyat çektiler.

2-Touch ekran arızalandı değiştirdim 2 yıl sonra yine arızalandı bu sefer uzatılmış garanti elektrik aksamını karşılamaz dediler.

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • MEB
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '17
  • 68 kere teşekkür etti
  • 78 kere teşekkür edildi
Ynt: ARKA STOP SU ALMASI VE EMNİYET KEMERİ TOKA ARIZASI GARANTİ DIŞI
« Yanıtla #1 : Mayıs 02, 2018, 19:22:37 »
Yerli parça çoğaldıkça dayanıklılıkta azalıyor.
2003 benzinli  terra 1.6 VVT-I  dan sonra 2017 1,6 advance manuel benzinliyle yola devam.

Üç günlük seyisler ve 40 Yıllık işi karıştırıyorlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #2 : Mayıs 02, 2018, 21:04:37 »
Bu uygulamaları kanaatimce üreticiler müşterileri servise mahkum etmek için pazarlama tekniği olarak kullanıyorlar. Motor, şanzıman ve direksiyon aksamı dışında ki parçaları 2 yıldan sonra garanti dışına çıkararak (ek garanti de işe yaramıyor)  servislerin rantını garantiliyorlar. Arada sırada da hatalı şanzıman veya motorlu araçlarıda piyasaya sunup sonra garantiden onarıp diğer müşterilerin baskı altına alınmasını saplayarak, bakımların serviste yapılmasını ve ek garantiye para harcamasını sağlıyorlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 32 kere teşekkür etti
  • 201 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Mayıs 02, 2018, 22:15:10 »
Yerli parça çoğaldıkça dayanıklılıkta azalıyor.

Bu işin yerlilikle alakası yok. Firma gerekli standartı karşılamıyorsa ürünü alıp kullanmaz istiyorsa. Bunu yapmak işlerine gelmiyor artık metalurji ve malzeme bilimi o kadar ilerledi ki artık üretilen ürünün daha tasarım aşamasında ne kadar dayanacağı belli oluyor ve buna göre üretim yapılıyor.

Artık araç satışınsa ki kâr marjları o kadar azaldı ki firmalar yedek parçadan para kazanma yoluna gidiyor bunun içinde artık ömürlük üretim değilde belirli ömre sahip üretim yapılıyor.

Eğer firmalar istesin üretici ömürlükte üretir.Bu memlekette ferrariye parça üretiliyor bir şekilde.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 148000
  • Model Yılı: '01
  • 2 kere teşekkür etti
  • 21 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Mayıs 06, 2018, 21:24:43 »
Uzatılmış garanti aslında aldatmacadır. Çünkü sigorta şirketlerinden police yapıyorlar ve üç beş konu dışında garanti dışı diyorlar. Ben yaptıranlara sordum hepsi pişman.  Ben de yaptırmadım.
İmam Şafiî Hazretleri'ne sorarlar; Fitne zamanı Hak ehlini nasıl bulabiliriz? Cevap verir: -Düşman oklarını takip edin, sizi hak ehline götürecektir!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Mayıs 07, 2018, 09:24:09 »
Kötülemek gibi olmasın ama Toyota ne zaman  Türkiye de araç üretse 1999 - 2002 yıllarında olduğu gibi hem çok tutulmuyor hem de kalitesiz araç üretiyor . Ne zaman Japonya montaj üretiliyor araçlar son derece kaliteli ve sorunsuz oluyor  .Ve de üretildiği yıllarda son derece ciddi satış rakamlarına ulaşıyor . 1993 - 98 efsane kasa  ae101 gibi  --- 2003 - 2007  e12 ikinci efsane kasa gibi

Garanti olayından zaten hiçbir zaman bir şey anlamadım ben cihaz veya araç ya garanti biter 1 hafta sonra bozulur . Yada arızalana yer garanti kapsamına girmez
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Rav 4
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 125000
  • Model Yılı: '14
  • 3 kere teşekkür etti
  • 28 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Mayıs 07, 2018, 11:34:59 »
Biraz girişken olup hakkınızı arayın. 2009 model corolla'nın ön konsolunu oto yıkamacı yıkarken torpido parlatıcı sürüp bozmuş sakız  gibi oldu elime yapış yapış yapışmaya başladı.Konsolun üstü Sıcakta boncuk boncuk bir hal aldı. Konsol acayip bir renk aldı. temizlettim çözüm olmadı. Toyota ya mesaj attım. Yenibosna Sonkar da parça değişti. Servise parçayı atmayın. Ya ben alacağım inceleme yaptıracağım yada servisle görüşeceğim dedim. servisle görüştüğülde usta incelemedimi dedi. bende Dünyada toyoto hava yastığı değişim kampanyası yaptı, cam kontrol düğmeleri tamir için kampanya yaptı fren gaz arasında bir parça eklemesi yaptı. bunları ücretsiz yaptı. Bunu servis ustası mı tespit etti? Arızalı hatalı parcayı laboratuvara aldınız. İncelendi. Ve tüm dünyada değişim kampanyası yapıldı. bu parçada imalat hatası var. Konsol parlatıcıya dayanmayan plastik nasıl olur. Eğer siz inceleme yaptırmayacaksınız. ben Mahkeme kararı ile inceleme yaptıracağım deyince. Bir saat sonra konsol değişimi için yatırdığım 865 TL hesabıma iade edildi. Daha önce konuyu genişce yazmıştım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Viofo, aydınlatma pk, koltuk ısıtma, ses yalıtım
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 3550
  • Model Yılı: '23
  • 28 kere teşekkür etti
  • 60 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Mayıs 10, 2018, 00:07:35 »
Biraz girişken olup hakkınızı arayın. 2009 model corolla'nın ön konsolunu oto yıkamacı yıkarken torpido parlatıcı sürüp bozmuş sakız  gibi oldu elime yapış yapış yapışmaya başladı.Konsolun üstü Sıcakta boncuk boncuk bir hal aldı. Konsol acayip bir renk aldı. temizlettim çözüm olmadı. Toyota ya mesaj attım. Yenibosna Sonkar da parça değişti. Servise parçayı atmayın. Ya ben alacağım inceleme yaptıracağım yada servisle görüşeceğim dedim. servisle görüştüğülde usta incelemedimi dedi. bende Dünyada toyoto hava yastığı değişim kampanyası yaptı, cam kontrol düğmeleri tamir için kampanya yaptı fren gaz arasında bir parça eklemesi yaptı. bunları ücretsiz yaptı. Bunu servis ustası mı tespit etti? Arızalı hatalı parcayı laboratuvara aldınız. İncelendi. Ve tüm dünyada değişim kampanyası yapıldı. bu parçada imalat hatası var. Konsol parlatıcıya dayanmayan plastik nasıl olur. Eğer siz inceleme yaptırmayacaksınız. ben Mahkeme kararı ile inceleme yaptıracağım deyince. Bir saat sonra konsol değişimi için yatırdığım 865 TL hesabıma iade edildi. Daha önce konuyu genişce yazmıştım.

Bu çok iyiymiş, örnek davranış olmuş tebrikler. :alkis:
Sen harika bir uçurtmasın, bende senin ipinim unutmayasın...
Corolla Flame X-Pack Mds 1.5 Benzin 2023-.....
Corolla Advance Manuel 1.6 Benzin&Lpg (Zavoli) 2018-2023 (105.000 km)
Corolla Hb Sol Manuel 1.6 Benizn&Lpg (Zavoli) 2016-2018 (45.000 km)