Gönderen Konu: Mitsubishi L300 - Komple Zımpara Ve Polisaj Uygulaması  (Okunma sayısı 4411 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 14000
  • Model Yılı: '20
  • 92 kere teşekkür etti
  • 95 kere teşekkür edildi
Herkese merhabalar :) Her ne kadar binek aracımız Corolla olsada bu aracın yeri bende ayrı.Uygulamayı burada da paylaşmak istedim.
Aracımız yaklaşık 2 ay önce tavan hariç komple düzeltilip boyandı.Kaporta işçiliği ortalama düzeyde,boya işçiliği ise berbattı.1 ay kadar boyanın iyice kuruyup sertleşmesini bekledim.
Zımpara öncesi boya durumu

Boya yeni olduğu için demir tozu temizleyici ve kil uygulamaya gerek duymadım.Genel olarak 1500-2000-2500 grit zımpara kullandım.Bazı paneller iyi durumda olduğundan dolayı 2000-2500 de yeterli geldi.Zımpara izlerini ise Dyo Likid Pasta + Cutting pad ile iki kat uygulama yaparak aldım.İlk katı 2100 devirde yaptım.İkinci katta fazla hare kalmasın diye 1700 devirde yedirip birkaç tur baskısız 1000 devirde geçtim.

50:50 fotoğraflar

Bu arkadaşlar da her uygulama yaptığım gün gelip sıkılmadan bütün gün izlediler :D

Zımpara+kalın pasta sonrası fotoğraflar

Kalın pastadan sonra kalan hafif hareleri gidermek ve parlaklığı maksimum seviyeye çıkartmak için Lake Country Finishing pad + Scholl Concepts S40 uyguladım.Renk her ne kadar beyaz olsa bile parlaklık ciddi fark etti bence.

Tavana 4 sene önce demir tozu temizliği ve kil yapmıştım.O zamandan beri arada bir yıkandı sadece.Bu defa kil ve demir tozu temizliğiyle uğraşmadan sadece Dyo Likid Pasta uyguladım.11 yıllık boyada risk alıp yüksek devirlere çıkmak istemedim.1000 devirde yedirip sildim.Amacım çizikleri gidermekten ziyade kirleri temizlemekti ve sonuç fena da olmadı.

Tüm bu uygulamalar sonrası aracı Valet Pro Orange Prewash ile yıkayıp tüm panelleri İzopropil Alkol ile sildim.Koruma olarak tercihim Sonax Protect And Shine Hybrid oldu.Uygulama esnasında tek fotoğraf çekmişim malesef.

Sıra geldi iç temizliğe.İlk olarak Sutaş Blower ile süpürdüm.Sonrasında tavan, koltuk ve çamurluk içlerindeki halıfleks kaplamaları Atas Detap Kuru Köpük ile temizledim.Ürün temizlikten ziyade toz alıyor ve arkasında güzel bir koku bırakıyor.

Plastikleri, vinil kaplamaları ve taban döşemesini 1:5 sulandırılmış 3D Orange Degreaser ve Detay Fırçası ile temizledim.Basamak kenarlarındaki metal çıtaları bulaşık süngerinin yeşil kısmı ve cifle sildim.

Plastik aksamlara Nasiol Cabinshine uyguladım.Bu aracın plastiklerinde beni en çok memnun eden ürün bu oldu.Hafif bir koyuluk veriyor ve yağlandırmıyor.Dayanımı ortalama 2 hafta sürüyor.Kokusu da müthiş.

Vinil kaplamalara ve taban döşemesine Auto Finesse Spritz uyguladım.

İç mekanın bitmiş hali.

Son olarak davlumbazlara 1:1 sulandırılmış Meguiars Hyper Dressing, lastiklere, paçalıklara ve trimlere Sonax Xtreme Nano Lastik Parlatıcı Jel sürüp uygulamaları bitirdim.Fotoğrafların hiçbiriyle oynamadım.Bazı fotoğrafları flash açıkken çektim farklı çıkmışlar.

Video pek başarılı olmadı ama ekleyeyim yine de.

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • adapazarı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '19
  • 66 kere teşekkür etti
  • 85 kere teşekkür edildi
Ynt: Mitsubishi L300 - Komple Zımpara Ve Polisaj Uygulaması
« Yanıtla #1 : Nisan 27, 2018, 08:04:49 »
Maşallah Allah nazardan saklasın.emeginize sağlık
Çıkarım seninle her yola 🚕🚗

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Nisan 27, 2018, 11:38:01 »
Maşallah diyelim önce nazar değmesin hayatımda gördüğüm en temiz minibüs diyebilirim .Güzel saklanmış ve bakılmış .
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 101000
  • Model Yılı: '12
  • 1003 kere teşekkür etti
  • 1007 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Nisan 27, 2018, 14:13:39 »
Maşallah ellerinize sağlık baya emek harcamışsınız ama hakikaten değmiş.👍👍😀
Toyota avensis 1.6 elegant 2006 Tüplü
Toyota avensis 1.6 elegant extra 2012 BRC Tüplü

Öleceğiz birgün, gömecekler. Birkaç gün övecekler, sonra kalan malını bölecekler; Hatta memnun kalmayıp üstüne birde sövecekler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 92 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Nisan 27, 2018, 16:33:38 »
Maşallah Allah nazardan saklasın.emeginize sağlık
Çok sağolun :)

Maşallah diyelim önce nazar değmesin hayatımda gördüğüm en temiz minibüs diyebilirim .Güzel saklanmış ve bakılmış .
Teşekkür ederim :) Pek bakamıyoruz aslında :D 1 sene sonra bu halinden eser kalmayacak malesef.İş yerinde park yeri problemi var.Sürtüp kaçıyorlar, bu yüzden de senelik olarak boyatıyoruz :)

Maşallah ellerinize sağlık baya emek harcamışsınız ama hakikaten değmiş.👍👍😀
Çok teşekkürler :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 10000
  • Model Yılı: '16
  • 6 kere teşekkür etti
  • 29 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Nisan 27, 2018, 16:41:03 »
Elinize sağlık. 97 model babamda var. Bu arabaya duygusal bağım var :asikadam:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Nisan 27, 2018, 18:01:17 »
Maşallah, otomobil sevgisini ortaya koyan güzel bir çalışma olmuş. Kedi de  :tamam:
Görselleri thumbnail olarak paylaşmanız daha iyi olabilir.
Kaldırıma park ise kesinlikle önlenmesi gereken bir durum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 92 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Nisan 27, 2018, 18:52:20 »
Elinize sağlık. 97 model babamda var. Bu arabaya duygusal bağım var :asikadam:
Teşekkür ederim.Ben de çok seviyorum.Corolla kadar konforlu ve sessiz olmasada kullanması çok keyif veriyor :)

Maşallah, otomobil sevgisini ortaya koyan güzel bir çalışma olmuş. Kedi de  :tamam:
Görselleri thumbnail olarak paylaşmanız daha iyi olabilir.
Kaldırıma park ise kesinlikle önlenmesi gereken bir durum.
Teşekkürler. :)
Kaldırım için yapabilecek birşey yok malesef.Sokağın yapısı bu şekilde.Ben yanaşmasam başkası gelip binanın dibine kadar çekiyor.Yaya geçişini olabildiğince etkilemeyecek şekilde park etmeye çalışıyorum.