Gönderen Konu: 2a mühendislik izmir ve TOYOTA yan sanayii enjektör kullanmış !!!!  (Okunma sayısı 9000 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
Bazıları toyotaya da suç buluyor ama bu yetkili servislerin 3. Şahıs ile anlaşmalı bir durumu yani  x yetkili servisi  b otogaz ile anlaşır onlar montaj edilir. Yani siz iki firmanın yaptığı anlaşmalı olan ürünü kabul etmiş olursunuz toyota alakadar olsa idi derdi bu arabalara atıyorum atiker gold dan başka ürün kullanmayın derdi. Toyota'nın lpg anlaşması olsaydı zaten honda gibi fabrikasyon yapardı. Bu konuda  tüketicilere de suç buluyorum. Neden daha iyi işçilik yapan daha uyguna ve kendi gördüğünüz bildiğiniz yer ürün montajı  varken yetkili servislere 5000 tl bayılıyorsunuz.  Inşallah olumlu sonuçlanır ama pek sanmıyorum.

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 5000
  • Model Yılı: '17
  • 20 kere teşekkür edildi
Olumlu sonuçlandı . Servisin verdiği fiyat diğer özel servislerin verdiği fiyattan 800 tl fazla idi. Ben de uğraşmak istemedim servise güvendim. Basıma gelecekleri bilseydim dışarıda taktırırdım. Toyota Boravali mağduriyetimi giderdi. Ayrıca Toyota merkez de 2a nun yaptığından haberdar oldu ve diğer araçların da enjektörlerinin değiştirilmesini istedi İzmir 2a bayisinden.
Ama bundan sonra sizin de dediğiniz gibi iyi bir ustaya basvururum.

Benim bu problemimi çözen aslında İzmir’de Özsoy LPG dir. İzmir’de yasayan arkadaşlara tavsiye ederim. Recep Usta işinde çok iyi
2012 Honda Civic FB7 Elegance Manuel LPG
2017 Toyota Corolla Advance Multidrive S LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Rızkımı veren Hüdadır kula minnet eylemem...
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 3000
  • Model Yılı: '23
  • 13 kere teşekkür etti
  • 39 kere teşekkür edildi
Servislerin  lpg firmalarından araç başına para aldıklarını ve lpg firmalarının da bu araçlara filo aracı muamelesi yaptıklarını kiti özenmeden taktiklarini duydum.
2023 hibrit corolla flame x pack....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 588
  • Model Yılı: '20
  • 23 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
BRC kaliteli ürünler üreten ve kaliteli kitler üreten bir firma. Fakat kalitesini kalitesiz insanların eline vererek kalitesini düşüren de bir firma. Aracımın zenginde çalıştığını montaj yaptırdığım firmaya söyledim. Durumu düzeltebilir miyiz dedim. Bana LPG'dir benzinden %10 daha fazla yakar gibi bir cevap verdi Ltft Stft gibi konularda bilgi sahibi olmayan yol ayarı nedir bir haber olan yerlere montaj yetkisi verirsen benim gözümde BRC'nin diğer markalardan hiç bir farkı olmaz maalesef..  Sizin durumda öyle olmuş sanırım. Biz takalım yan sanayi parçayı müşteri zaten bilgisiz anlamaz diyerek yapıyorlar montajı. :kötü:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
BRC kaliteli ürünler üreten ve kaliteli kitler üreten bir firma. Fakat kalitesini kalitesiz insanların eline vererek kalitesini düşüren de bir firma. Aracımın zenginde çalıştığını montaj yaptırdığım firmaya söyledim. Durumu düzeltebilir miyiz dedim. Bana LPG'dir benzinden %10 daha fazla yakar gibi bir cevap verdi Ltft Stft gibi konularda bilgi sahibi olmayan yol ayarı nedir bir haber olan yerlere montaj yetkisi verirsen benim gözümde BRC'nin diğer markalardan hiç bir farkı olmaz maalesef..  Sizin durumda öyle olmuş sanırım. Biz takalım yan sanayi parçayı müşteri zaten bilgisiz anlamaz diyerek yapıyorlar montajı. :kötü:
Alper bey aslında bu LPG montajı yapan ustaların toyataclubtr.den haberleri yok :rofl:
Bilmiyorlar ki biz burada herşeyi seviyeli bir şekilde tartışıp doğru olanı buluyoruz.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 17000
  • Model Yılı: '18
  • 61 kere teşekkür etti
  • 143 kere teşekkür edildi
Alper bey aslında bu LPG montajı yapan ustaların toyataclubtr.den haberleri yok :rofl:
Bilmiyorlar ki biz burada herşeyi seviyeli bir şekilde tartışıp doğru olanı buluyoruz.
aslında burada suçlu kit üreten firmalardır önüne gelene bayi vereceğine adam gibi eğitim verip eleman yetiştirip yolda ayar yapmayı bilen/öğrenen işininin ehli kişilere bayilik verse kendi imajlarına da leke getirmezler ama nerdee!!! Ben üretici olsam kesinlikle yolda ayar yapmayı bilmeyen veya üşenen adama bayilik vermem onların yapacağı yanlışlar yüzünden ismimi lekelemem

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 588
  • Model Yılı: '20
  • 23 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
aslında burada suçlu kit üreten firmalardır önüne gelene bayi vereceğine adam gibi eğitim verip eleman yetiştirip yolda ayar yapmayı bilen/öğrenen işininin ehli kişilere bayilik verse kendi imajlarına da leke getirmezler ama nerdee!!! Ben üretici olsam kesinlikle yolda ayar yapmayı bilmeyen veya üşenen adama bayilik vermem onların yapacağı yanlışlar yüzünden ismimi lekelemem

Doğru lafa ne denir ki. Bir markanın imajını ayaklar altına alacağıma bayim az olsun ama markam güvenilir olsun der geçerim.  :alkis:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Lazy Black Sheep
    • www.toyotaclubtr.com
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 55000
  • Model Yılı: '08
  • 96 kere teşekkür etti
  • 126 kere teşekkür edildi
Aslında açık bir şekilde anlatmaya çalıştım fakat yeterli olmamış sanırım. İlk olarak olayın mühendislik hesabı yapmaya gerek kalmadan, mühendis Bilgi ve donanımına sahip olmadan her sade vatandaşın normal bir tüketicinin de anlayabileceği bir durumdu benim yaşadığım olay. Brc seq 32 kıt diye taktıkları lpg kitinin aslında, seq32 Alba modelinin olması. Alba modelinin farkı enjektör olarak brc markasının yan sanayi üretimi olan bir enjektör olmasi. Bunu da motor kaputunu açınca lpg enjektörlerini görünce anlayabiliyorsunuz. Yanı benim aracıma brcseq32 kitte kullanılan orijinal brc enjektörleri yerine brc firmasının yan sanayi üretimi olan enjektörleri takılmış. Ben 2a mühendisliğin izmir bayisinin yaptığı dolandırıcılığı anlattım.

Uzmanlık alanım olmasa da mağdur olmamın da verdiği merakla çok fazla araştırma yaptım . Çok fazla lpg ustası ile görüşme fırsatı buldum. Edindiğim teknik bilgileri buraya doldurmak yerine, benim gibi başka insanlar da mağdur olmasın diye işin özet kısmını paylaştım.Amacım insanlara faydalı olmak, yoksa başka bir amacım yok. Kaldı ki benim bu durumu ortaya çıkarmamdan sonra   Bir çok araç sahibi de enjektörleri değiştirdi. Ve memnun ve mutlular. Önemli olan da insanların mutlu olması.

Rahmi bey,

Simdi anladim durumu; hos olmamis servisin yaptigi.
Elinizde bir brosür veya baska bir teknik anlasma var mi? Tüketici masasina basvurabilirsiniz.
Ey Türk Gencligi, birinci vazifeni hic bir zaman unutma!

"The hottest places in hell are reserved for those who in times of great moral crises maintain their neutrality" Dante