Gönderen Konu: Alt Takımlardan Gelen Takur Tukur Sesleri?  (Okunma sayısı 1477 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 4 kere teşekkür etti
Alt Takımlardan Gelen Takur Tukur Sesleri?
« : Nisan 09, 2018, 09:17:54 »
Arkadaşlar Merhaba.2008 comfort dizei auris le aranıza katıldım..Aracımda özellikle parke ve bozuk yollarda alt takımlardan feci bir takur tukur sesi geliyor..Aracı bir rot-balans ayarı yapan bir ustaya gösterdim..z rotlar, fren merkezleri birde direksiyon kutusunda tıkırtı burcu denilen bir parçada sorun var dedi..Z rotlar değişiyormuş..fren merkezleri ve tıkırtı burcu torna işleminden geçiyormuş..öyle söyledi..Buna benzer problemler yaşayan arkadaşlar nasıl çözdünüz aceba?..paylaşırlarsa sevinirim. Birde aracımda sağ arka taraftada bozuk yollarda ses geliyor.onuda kontrol etti..birşey bulamadı..ben krikodan şüpheleniyorum..hareketli bir parça olduğundan iç tarafta kaportaya çarpıyor gibime geldi.Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim arkadaşlar.teşekkürler..

Toyota Club Türkiye

Alt Takımlardan Gelen Takur Tukur Sesleri?
« : Nisan 09, 2018, 09:17:54 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 120000
  • Model Yılı: '08
  • 61 kere teşekkür etti
  • 298 kere teşekkür edildi
Ynt: Alt Takımlardan Gelen Takur Tukur Sesleri?
« Yanıtla #1 : Nisan 09, 2018, 11:00:57 »
Öncelikle geçmiş olsun aynı problem benim araçtada vardı benimki direksiyon kutusu sağ rot kolundan çıktı sanki bütün tıkırtı gitti tabi sizinkini bilemem bence başka bir ustayada gösterin aynı şeyleri söylerse yaptırmaktan başka çare yok. Ben krikoyu mevcut yerinden çıkardım şimdi ses yok arka sesi pandizotta yapabilir bağaj üstündeki tümseklerde acılıp kapanırken