Gönderen Konu: Verso üretimi durdu mu?  (Okunma sayısı 4613 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 1000
  • Model Yılı: '17
  • 3 kere teşekkür etti
  • 35 kere teşekkür edildi
Verso üretimi durdu mu?
« : Nisan 02, 2018, 10:00:55 »
Avensis ile birlikte Verso'da artık fiyat listesinde görünmüyor. Önceki aylarda zaten listenin en altına çekmişlerdi. Bu Verso'nun da Avensis ile aynı kaderi paylaştığı anlamına geliyor herhalde. Üzücü. :( Her ikisi de iyi araçlardı. Verso ülkemiz şartlarında en iyi aile otomobillerinden biriydi. Fiziksel ve donanımsal cazibesi benzerlerine kıyasla daha geride olmasına rağmen bence uzun süre sorunsuz kullanılabilecek güvenilir bir MPV idi. Biz 2004'de Türkiye'de üretilmeye başlanan ilk Verso'yu alanlardan biriyiz. Hatta o kadar rağbet vardı ki bayide araç kalmadığı için sergilenemiyordu bile. 14 yıl sorunsuz kullandım. Hala da büyük bir keyifle kullanıyorum. İçi geniş, güvenli ve Elegant donanımın sundukları günümüz şartlarında da yeterli. Performans kişinin beklentisine göre değişir. Ben bu konuda sorun yaşamadım. Gittiği yere kadar kullanacağım. Dizelin geç gelmesi, geldiği anda da SUV araçlara ilginin artması, 1.6 otomatik seçeneğinin olmaması ilgiyi azalttı sanırım. C-HR'daki 1.2 turbo motorla eşleştirilen CVT bu aracı satır hale getirebilirdi. İnşallah hibrit de olsa geri döner. Prius'un 7 kişilik bir hibrit modeli var. Belki bununla devam ederler.
2004 Corolla Verso Elegant 1.6 VVT-i (2004-...)
2011 Auris 1.33 Comfort (2011-2013)
2013 Auris 1.6 Valvematic Premium Multidrive S (2013-2017)
2017 C-HR 1.2T 4x2 Diamond Premium (2017-...)

Toyota Club Türkiye

Verso üretimi durdu mu?
« : Nisan 02, 2018, 10:00:55 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Verso
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 60000
  • Model Yılı: '13
Ynt: Verso üretimi durdu mu?
« Yanıtla #1 : Nisan 08, 2018, 15:45:36 »
Toyota Türkiye'ye Toyota Verso 2018 ile Toyota Prius+ modeli hakkında bilgi almak için mesaj attım. Verilen cevapta "Şu an ülkemizde Toyota Verso ve Prius + modellerinin satışı planlanmamaktadır." diyerek cevap attılar. Toyota Verso'nun artık ülkemizde satışı yok.  Verso severlere üzücü bir haber