Gönderen Konu: Toyota Multimedya Ekranına Video Özelliği Nasıl Eklenir? / Corolla E160 - Video'  (Okunma sayısı 11740 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • Emre A. Bayar
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 41000
  • Model Yılı: '15
  • 330 kere teşekkür edildi
Merhabalar,

Bu videomda Toyota Touch2 Multimedya ekranlarının sahip olduğu video özelliğini nasıl aktif hale getirebileceğimizi anlatmaktayım.

Hiçbir kesme biçme yapmadan özel ara bağlantı ürünüyle hızlı ve pratik şekilde aracımıza kazandırdığımız video özelliği ile dilediğiniz video kaynaklarını ekrana aktarıp izleyebilirsiniz.
(Örnek: Özellikli bir android box bağlantısı yaparak araca ayrı bir hava katabilirsiniz gibi gibi)

Ürüne ait link:   http://s.aliexpress.com/qqUBb6fy

Uygulamaya Ait Video Linki:   
Saygılarımla, iyi seyirler.
Emre

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 13000
  • Model Yılı: '16
evet inceledim böyle bir şey varsa bende yapmak isterim.yafa sakaryada  işi yapabilen elektronikçi varsa. :tamam:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 125000
  • Model Yılı: '13
  • 220 kere teşekkür etti
  • 174 kere teşekkür edildi
Emre bey, çektiğiniz video ve anlatımınız için teşekkürler.

Bende aliexpress'ten ön kamera ve kablo siparişi verdim. Bugün araca montajını yaptım güzel çalışıyor.

Ön taraftan çektiğim kablonun araç içine geçişte sıkıntı yaşadım. Gösterdiğiniz kablo geçiş tapasında ki delik çok dar ve ön sensör kabloları dahil oradan geçtiğinden kamera kablosunu geçirecek yer bulamadım. Zaten motor kısmından ulaşamadım tüp reglatörü o kısımda olduğundan elim oralara uzanamadı. Torpido kısmından da kabloyu delikten sokamayınca tapanın kasaya bağlantı yerinden çektim.

Farklı bir detay oldu. İleride belki android box alıp onu da bağlarım. Şimdilik ön kamera yeter. Ayrıca ileride cesaret edebilirsem yan ayna altlarına iki kamera ve kamera çoklayıcı ile onları da ekrana bağlamayı düşünüyorum.

Mesaj Birleştirildi: Nisan 15, 2018, 14:56:20

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • Emre A. Bayar
Hayırlı olsun hocam, güzel olmuş.

Güle güle kullanmanız dileğiyle, kazasız belasız sürüsler
Emre

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 220 kere teşekkür etti
Hayırlı olsun hocam, güzel olmuş.

Güle güle kullanmanız dileğiyle, kazasız belasız sürüsler
Teşekkür ederim. Şuan için sorun yok. Bakalım uzun vadede kullanımında sorun çıkarmaz inşallah. Birde kablo geçirdiğim yerden içeri su girmez inşallah. Biraz takip etmek gerekecek. El girmediği için yalıtım da yapamadım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • MEB
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '17
  • 68 kere teşekkür etti
  • 78 kere teşekkür edildi
Kamera parkederken faydalı oluyormu. Bende aynı kabloyu getirtmiş 2017 ye olmaz diye korkmuştum ama emre bey bağlayınca cesaret edip bağlamıştım. Kamera nasıl açısı güzelmi fiyat nasıl. Dayanıklılık su geçirmez özelliği nasıl birde ambleme nasıl monte ettiniz.
2003 benzinli  terra 1.6 VVT-I  dan sonra 2017 1,6 advance manuel benzinliyle yola devam.

Üç günlük seyisler ve 40 Yıllık işi karıştırıyorlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 220 kere teşekkür etti
Kamera parkederken faydalı oluyormu. Bende aynı kabloyu getirtmiş 2017 ye olmaz diye korkmuştum ama emre bey bağlayınca cesaret edip bağlamıştım. Kamera nasıl açısı güzelmi fiyat nasıl. Dayanıklılık su geçirmez özelliği nasıl birde ambleme nasıl monte ettiniz.
Kamerayı aliexpresten aldım. Su geçirmez diyor ama yağmurda belli olacak. Kamera amblemde ki boşluğa uygun üretilmiş o boşluğa vida deliği açıp kablo ve vida o delikten geçirilip bağlantı yapılıyor.
Açı olarak 170 derece sağ-sol,  130 derece alt-üst deniyor. Sağ-sol açısı biraz dar geldi. Birde ambleme takılınca biraz daha önde durduğu ve tampon çamurluklara doğru içerde olduğundan o kısımlar ölü bölge kaldı.
 Park ederken aracın önü orta uçtan çıkıntılı olduğundan tamponu tam ayarlamak zor oluyordu. Kamera kaldırımı rahat görüyor. Sürekli bakmak dikkat dağıtır ancak dar yerlere parklarda ve kaldırım gibi engellere yanaşırken çok faydası olacaktır.

CCD Araç oto araç mark logo Toyota için caemra Kamera Prado Land Cruiser Highlander camry RAV4 Corolla Ön görünüm Logo kamera
 http://s.aliexpress.com/UNJRvUZr?fromSns=Panoya kopyala

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 130000
  • Model Yılı: '14
  • 506 kere teşekkür etti
  • 898 kere teşekkür edildi
Elinize sağlık öncelikle.
Anlayamadığım konu aliexpressten aldığınız kablo ile usb bellek içindeki mpeg,avi formatındaki film dosyalarını oynatabilecekmi Touch 2 acaba?
Bir ara forumda bu konuyla alakalı yapılsa bile ekranda alt kısımfa geri vites uyarısı olan çevrenizi kontrol edin yazısı devamlı kalıyor ve orjinal navigasyonu olan araçlarda hız bağlantısı iptal oluyor gibi bir şeyler yazılmıştı.
Gözünü açtın doğdun dediler,gözünü kapattın öldü dediler,bu ikisi arasındaki göz açıp kapamaya ise ömür dediler.(Hz.Mevlana)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 220 kere teşekkür etti
Anlayamadığım konu aliexpressten aldığınız kablo ile usb bellek içindeki mpeg,avi formatındaki film dosyalarını oynatabilecekmi Touch 2 acaba?
Bir ara forumda bu konuyla alakalı yapılsa bile ekranda alt kısımfa geri vites uyarısı olan çevrenizi kontrol edin yazısı devamlı kalıyor ve orjinal navigasyonu olan araçlarda hız bağlantısı iptal oluyor gibi bir şeyler yazılmıştı.
Emre bey net cevabı verir ancak ilk mesajda ki kablo aparatını bağlayınca aux aktif oluyor ve kamera,  android box gibi cihazların bağlantısına olanak sağlıyor. Hareket ettiğinizde kamera görüntüsü kesilmiyor herhangi bir uyarı da çıkmıyor. Ben denemedim ancak,  Muhtemelen android box veya video oynatıcıda da hareket halinde görüntü oynamaya devam edecektir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • Emre A. Bayar

Merhabalar,

Erhan bey gerekli tüm açıklamayı size yapmış, teşekkürler.

Ben yazısına ek olarak, bu kablo sadece dışardan harici analog video giriş  özelliği kazandırıyor ekrana. Usb üzerindeki video dosyalarını maalesef oynatma gibi bir ozellik kazandırmıyor.

Emre

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 52000
  • Model Yılı: '16
  • 15 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
Merhaba,

Benim aracımda 'hıza duyarlı kapı kilitleme' özelliği vardı, bu kablo demetini takıp aracıma AV in özelliği ekledikten sonra kapıların kilitlenmediğini fark ettim.

Bu durumla karşılaşan, pratik bir çözüm bulan arkadaş var mı acaba? 
Toyota Avensis Advance 1.6 Valvematic 2016

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kilometre: 80000
  • 1 kere teşekkür edildi
Herkese merhaba, konuyu biraz hortlatmış olacağım ama Touch2 ekranlarındaki AV input fonksiyonunun aktif edilmesi için herhangi bir kablo ya da konnektöre para verilmesine gerek yok. Kendi aracımda yaptığım modifikasyonu kısaca anlatayım yapmak isteyen mutlaka olacaktır diye düşünüyorum. Bu işlem için teybin içini açıp kart üzerinden ufak bir modifikasyon yaptım. Av özelliğinin aktif olması için 28 pinli konnektörde 14 ve 25 nolu pinlere köprü atılacak, 13 nolu pin video girişi, 17 nolu pindek(mor kablo)i araç hız bilgi girişi iptal edilip 15 nolu(siyah kablo) el freni bilgi uçu şaseye bağlanacak (14 ve 25 'e bağlanabilir). İstenirse 26 ve 28 nolu pinler ses girişi olarak bağlanabilir ama bu girişler halihazırda bağlı ve aux için kullanılıyor. AV ve AUX seçildiğinde ses girişleri aynı noktadan yapılıyor. Yaptığım işlemde konnektörlerin olduğu arka sacı delerek Video girişi için kullanılacak dişi rca fişi monte ettim. Antalya içinde bu işlemi yaptırmak isteyen olursa yardımcı olurum. Yeni üye olduğum için sanırım resim ekleyemiyorum aşağıdaki linkten resimlere bakabilirsiniz.

https://imgyukle.com/i/V3l98p
https://imgyukle.com/i/V3l4rx
https://imgyukle.com/i/V3l6g6
https://imgyukle.com/i/V3lwEy
https://imgyukle.com/i/V3l0LM

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 12100
  • 13 kere teşekkür edildi
Selamlar herkese
Ben aliexpresten kablo alıp ön kamera bağlamıştım.
Bu sene android interface aldım toyotanın onu bağladım.arayüzden girip android sistemde herşeyi yapabiliyorsun.
Şimdi ise kafalıklara 2 tane monütör aldım .
Sıkıntım şu.
Orjinal teybden arka monitörlere ekranı yansıtmam lazım. biraz kurcaladım
Ama bulamadım .
Fikri olan veya yapan varsa bilgilendirirse sevinirim.
44 MALATYA 44
2007  verso comfort