Gönderen Konu: 19 UR 210 Gençeştirme Çalışmaları...  (Okunma sayısı 3425 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 16800
  • Model Yılı: '05
  • 7 kere teşekkür etti
  • 11 kere teşekkür edildi
19 UR 210 Gençeştirme Çalışmaları...
« : Şubat 05, 2018, 01:09:39 »
Merhabalar...
Araçta yaptığım şeyleri sizlerle paylaşmaya ve yeri geldiğinde fikirlerinizi almak için bu konuyu açmaya karar verdim.
Aracı 2016 Ağustosta Ankara'dan Aldık ve Çorum'a getirdik.

Eve dahi girmeden ustamızın yanına geldik bütün disk ve balataları yeniledik.

Ertesi gün boyacıdayız ön arka tamponları boyaya verdik.

Boyandı miss gibi oldu. Arka tamponun braketleri yenilendi fiyatı 80tl boya maliyeti ön arka tampon için 550 tl A kalite oldu memnun kaldık.

Filmsiz olmuyor 2 numara film çekildi ön cama da niyetlendik sonra vazgeçtik.
Sinyal ve geri lambasının olduğu bölüme açık siyah flim çektirdik.

Detaylı temizlik bahaneli keşif amaçlı söktüm temizleyerek taktım.

Yeni plakamızı aldık bir de takmatik plakalık sipariş etmiştim ancak yanlış yapmışlar yeniden yapıp yolladılar.

Yanlış gelen plakalık

Takmatik plakalıklar gelince taktım biraz fazla vida attım en ufak oynama yok, son halimiz

Alexpersten aldıklarım geldi 10 ledli t10 amuller parklara ve plakalıklara takıldı. 8000k xenonları taktık yüksekliklerini ayarlattık. Montajlarını kendim yaptım. Bir de amerikan park modülümüz var tabiki :D

İç aydınlatma olarak da ortaya 48çipli kare bir led koyduk okuma lambalarına da 3er çipli 5 ledli lambalarımızı koyduk ışıl ışıl oldu.

Dıştan bir fotoğraf koyalım şimdilik buraya kadar diyelim. Aliexpresten yeni sparişlerimizi verdik yaklaşık 15 gündür bekliyorum. OBD2 soketi ve teyp için usb Aux adaptörünü 4 gözle bekliyorum yanı sıra tavana koyduğumuz ledden 6 tane daha gelecek far temizledik ancak daha detaylı bir temizlik için zımparamız, matkap ucu polisaj adaptörü ve süngerleri, bluetoot aparatı, telefon tutucu RGB T10 ampuller T5 ledler vs vs aklıma gelenler. Bekliyorum.

Gelen ilk paraçamız ayakucuna koymayı düşündüğüm RGB ledler oldu 16 renk olabiliyor parlaklık ayarlanabiliyor ve kumandan kapatılabiliyor.

Bi ufak ses sistemine yeltendim. Roadstar 6150 3000lik amfi tercih ettim abimin aracında kullandığımız amfi gayet güzel memnunuz.

Cadence kablo setini aldım. Hattı çektim. Sadece teybe ellemedim şimdilik. Bağlantılarını yapmadım.

Subwooferi almadım çünkü param kalmadı :D Öğrenci adamdan bu kadar :D
Birazcık paralanalım alacağım fakat ne alacağım konusunda şimdilik kararsızım.

Bu arada bu cihaz da orjinal teybimizden amfi çıkışı almamızı sağlayacak. Usb Aux adaptörünün gelmesini bekliyorum açınca tek seferde halledeceğim.

Aracı aldığımız günden beri olanlar bunlar bundan sonrası için de yaptıklarımı bol fotoğraflı biçimde sizlerle paylaşacağım. Konuyu inceleyen herkesin iyi kötü yorumlarını, önerilerini mutlaka bekliyorum. Son bir fotoğraf koyup sizlerin cevaplarını bekliyorum.

Öndeki abimin aracı.

Saygılar...

TOYOTA Diyorum. Daha Ne Deyim ???

Toyota Club Türkiye

19 UR 210 Gençeştirme Çalışmaları...
« : Şubat 05, 2018, 01:09:39 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
Ynt: 19 UR 210 Gençeştirme Çalışmaları...
« Yanıtla #1 : Şubat 05, 2018, 09:32:16 »
Maşallah çok güzel olmuş ama bi sol jant birde güzel bir yay ile nokta olur :)

Plaka Ankara plaka kalsa güzel olurdu bence :)
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: -
  • 46 kere teşekkür etti
  • 103 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Şubat 05, 2018, 10:00:05 »
Allah kaza bela vermesin. çok güzel araç.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Şubat 05, 2018, 12:18:09 »
Maşallah 41.5 kere. Çok güzel emek harcamışsınız. Kaan'ın dediği gibi dikkatimi çeken bir tek jant var. Eğer aracı uzun süreli kullanacaksanız jant lastik takım alın derim bir ara. Lastik önemli çünkü.
Öneri olarak da fren hidrolik yağını tamamen değiştirtmeyi ihmal etmeyin.

Sadece 1 tane sevmediğim nokta var. O da reflektör fara xenon takmanız, hem de 8000k olanından. Karşıdakinin gözünü beller. İstediğiniz kadar yüksekliği ayarlayın, o kasadaki farlarda çok fazla göz alıyor. Tavsiyem hiç kullanmayın, halojene dönün; bütçe müsait olduğunda bixenon dönüşümü hiç olmadı mercek ekletirsiniz fara.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 290000
  • Model Yılı: '04
  • 21 kere teşekkür etti
  • 86 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Şubat 05, 2018, 12:34:18 »
Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.
Koltukları sökmüşken taban ses yalıtımı olabilirdi, motor dairesini göremedim, ordada ses yalıtımı yoksa orasıda olabilirdi, çamurluk içlerinde vs. Genel itibariyle çok güzel olmuş. Abinizin arabasına gelince, amortisörler patlak gibi, one öyle :)
İSRA-37

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 101000
  • Model Yılı: '12
  • 1003 kere teşekkür etti
  • 1007 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Şubat 05, 2018, 12:44:19 »
Elinize sağlık iyi günlerde kullanın.Arkadaşların dediği gibi bir tek cantlar kalmış cant işinede girerseniz aracınızın albenisi kat kat artacak   :tamam: :)
Toyota avensis 1.6 elegant 2006 Tüplü
Toyota avensis 1.6 elegant extra 2012 BRC Tüplü

Öleceğiz birgün, gömecekler. Birkaç gün övecekler, sonra kalan malını bölecekler; Hatta memnun kalmayıp üstüne birde sövecekler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Şubat 05, 2018, 15:15:25 »
Eline sağlık maşallah araçta hayli diri duruyor yapılan uygulamalardan sonra araç ortaya çıkmış resmen .Şu sadece bence JANT diye bağırıyor .O da yaza kadar olur herhal de 
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 7 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Şubat 05, 2018, 21:40:06 »

Plakayı aracı aldığımız abi istedi. Özel plakam çocuklarımın isminin baş harfleri zor buldum deyince sıkıntı yapmadık.

Sol jantı çok standart replikasını ben beğenmem orjinali de beni beğenmez malum pahalı :D

Teşekkür ederim. :D

Maşallah 41.5 kere. Çok güzel emek harcamışsınız. Kaan'ın dediği gibi dikkatimi çeken bir tek jant var. Eğer aracı uzun süreli kullanacaksanız jant lastik takım alın derim bir ara. Lastik önemli çünkü.
Öneri olarak da fren hidrolik yağını tamamen değiştirtmeyi ihmal etmeyin.

Sadece 1 tane sevmediğim nokta var. O da reflektör fara xenon takmanız, hem de 8000k olanından. Karşıdakinin gözünü beller. İstediğiniz kadar yüksekliği ayarlayın, o kasadaki farlarda çok fazla göz alıyor. Tavsiyem hiç kullanmayın, halojene dönün; bütçe müsait olduğunda bixenon dönüşümü hiç olmadı mercek ekletirsiniz fara.

Yorumunuz için teşekkür ederim. Ustam normal motor ustalarından değil, normalde stock araçlara bakmaz genellikle performans yükseltmeye odaklanıyorlar turbolayıp turbolayıp koyuyorlar kenara, aracıma tanışıklık abilik kardeşlik ilişkisinden dolayı ilgileniyor. Bu tarz araçlar ona basit geliyor bizim düşündüğümüzden fazlanısı yapıyor Allah Razı olsun.

Sizin yorumunuzu okumadan önce bugün sökmüştüm xenonları yerine Osram Cool Blue 5000k holojen ampul takıldı. Kısa zamanda görsel yüklerim.

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.
Koltukları sökmüşken taban ses yalıtımı olabilirdi, motor dairesini göremedim, ordada ses yalıtımı yoksa orasıda olabilirdi, çamurluk içlerinde vs. Genel itibariyle çok güzel olmuş. Abinizin arabasına gelince, amortisörler patlak gibi, one öyle :)

Yol sesiyle alakalı bir yalıtım ihtiyacı duymuyorum. Sadece 4 kapıya ses sistemini iyileştirmek adına yapabilirim. Şu an için sadece düşünüyorum. Yazın maddi duruma göre bakacağım.

Civic bu sene amortisörden bayağı süründü yazın airledik. Fakat Çorum küçük şehir bakımını yaptıracak parçasını bulacak birisi olmadığı için 0 amortisörler ile coiloverler takıldı. herhangi bir vurma sekme yok Toyotamız ile aynı konforda.

Elinize sağlık iyi günlerde kullanın.Arkadaşların dediği gibi bir tek cantlar kalmış cant işinede girerseniz aracınızın albenisi kat kat artacak   :tamam: :)

Yorumunuz için teşekkür ederim. Yaza kadar denk gelir İnşAllah...

Eline sağlık maşallah araçta hayli diri duruyor yapılan uygulamalardan sonra araç ortaya çıkmış resmen .Şu sadece bence JANT diye bağırıyor .O da yaza kadar olur herhal de 

Teşekkür ederim. Jant şart denildiğine göre kömürlüğümüzdeki 16inç 8 delikli enkei jantlarıma bir yorum yapmanızı bekliyorum. baştaki düşüncem fazla delikleri kapattırayım ve jantları gun metal rengine boyatayım. Tahmini 150 tl maliyeti olur. jant göbekleri rezil 50tl de onun tutacağını varsayarsak lastiklere sıra geliyor 230 tl tanesi. Toplamda 1150 tl civarında maliyeti oluyor. Şu anki lastiklerim yeni ve en az 3 senelik ömrü var ve yazlık lastiklerimiz de aynı yenilikte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 7 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Kasım 15, 2018, 23:23:18 »
Öneri ve yorumlarınız çok değerli. Bekliyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '02
  • 171 kere teşekkür etti
  • 246 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Kasım 16, 2018, 02:35:56 »
Maşallah aracınız çok güzel.Aynı aracın füme rengi olanından var bizdede üstteki mesajlarda osramın beyaz halojen ampülünden kullandığınızı yazmışsınızz memnunmusunuz acaba?Bizde hala sarı halojenlerden var ve bende biran önce kurtulmak istiyorum ama halojenmi yoksa led tarzı bi uygulamamı yapsam karar veremedim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Kasım 16, 2018, 03:09:28 »
MAŞALLAH Araç sınıf araç katagorisi de böyle araçları fazla dillendirmeyin bir tek MAŞALLAH yazısı eksik ALLAH CC nazardan kazadan arızadan esirgesin İNŞAALLAH
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 7 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Kasım 17, 2018, 21:05:51 »
Maşallah aracınız çok güzel.Aynı aracın füme rengi olanından var bizdede üstteki mesajlarda osramın beyaz halojen ampülünden kullandığınızı yazmışsınızz memnunmusunuz acaba?Bizde hala sarı halojenlerden var ve bende biran önce kurtulmak istiyorum ama halojenmi yoksa led tarzı bi uygulamamı yapsam karar veremedim.
Sarı holojenlerle karşılaştırdığınız zaman tabi ki daha iyi. Xenon da kullandım fakat önermiyorum. Şu an Aliexpresten aldığım İnfirary marka led kullanıyorum (Uzun Kısa Sis.) gerçekten mükemmel. Muayenede sıkıntı yaratmaması da ayrı bir güzel. sadece kısa farlara led takıldığı zaman arka kauçuğu oturmuyor farın. ya işlem lazım, ya da takamazsınız. Aliexpersten aldığınız zaman 1 takımı (17.11.2018) fiyatı 66 TL. İncelemenizi ve almanızı şiddetle öneririm.

MAŞALLAH Araç sınıf araç katagorisi de böyle araçları fazla dillendirmeyin bir tek MAŞALLAH yazısı eksik ALLAH CC nazardan kazadan arızadan esirgesin İNŞAALLAH
Teşekkür Ederim :D Allah CC razı olsun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '02
  • 171 kere teşekkür etti
  • 246 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Kasım 17, 2018, 23:10:33 »
Sarı holojenlerle karşılaştırdığınız zaman tabi ki daha iyi. Xenon da kullandım fakat önermiyorum. Şu an Aliexpresten aldığım İnfirary marka led kullanıyorum (Uzun Kısa Sis.) gerçekten mükemmel. Muayenede sıkıntı yaratmaması da ayrı bir güzel. sadece kısa farlara led takıldığı zaman arka kauçuğu oturmuyor farın. ya işlem lazım, ya da takamazsınız. Aliexpersten aldığınız zaman 1 takımı (17.11.2018) fiyatı 66 TL. İncelemenizi ve almanızı şiddetle öneririm.
Teşekkür Ederim :D Allah CC razı olsun.
Hocam link paylaşma şansınız varmı acaba? Fiyatıda çok uygunmuş

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 7 kere teşekkür etti