Gönderen Konu: otobanda köpeğe çarptım  (Okunma sayısı 6585 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Herkesin kendince haklı sebepleri vardır...
    • Herkesin kendince haklı sebepleri vardır
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 2000
  • Model Yılı: '16
  • 2 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
otobanda köpeğe çarptım
« : Ocak 30, 2018, 20:49:31 »
Otobanda 90 km ile gitmekte iken köpeği gördüm yavaşladım sağdan koşarak araca doğru geliyordu sola kaçtım yavaşladım gene geliyordu kaçacak yer kalmamıştı kaldırım vardı frenlendim fakat ön tamponun soluna vurdu büyük bir köpek 50-60 km ile vurdum. sol farın ordan sis farına kadar çatlak oldu ve sol ön çamurluk sağlam fakat altındai plastik aksam kırılıp çıktı. Hemen durdum araç geliyordu beni ve köpeği görünce şerit değişti hemen köpeği aldım araca koydum parçaları bagaa attım doğru veterinere gittim. Muayene yaptırdım tedavi yaptırdık kırık yok dedi. Bir kaç saat sonra köpek ayaklandı yedirdik içirdik. Sonra aklıma fotoğraf çekmek geldi çektim köpeğin ve aracın. Bugün servise gittim tampon değişimi, sol ön çamurluk teker üstü plastik aksam adı neyse unuttum birde 15 adet klips toplamda 1550 tl fiyat verdiler. %30 luk bir hasarsızlık indirimim var. Toyota yetkili serviste toyota kasko ve axa sigorta sanırsam trafik sigortası. Servisteki kayıt oluştururuz büyük ihtimal kasko karşılar dedi. Merak ettiğim tramer kaydında hasar kaydının olması ne kadarlık bir değer kaybı yaşatır ve bunu sigorta şirketinden alabilir miyiz. Siz olsanız bu durumda ne yaparsınız.
Aracım 2016 yaris hybrit cool 18bin km'de. Kararsız kaldım siz olsanız ne yapardınız.

Kimsenin düşüncesi saçma değildir, inanması için mutlaka bir sebebi vardır. Kimseyi bu yüzden yargılama!

Toyota Club Türkiye

otobanda köpeğe çarptım
« : Ocak 30, 2018, 20:49:31 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
Ynt: otobanda köpeğe çarptım
« Yanıtla #1 : Ocak 30, 2018, 20:56:30 »
Geçmiş olsun köpeğe birşey olmaması sevindirici.
Tek hasa tamponda sanırım. Hiç yetkili servise gitmeyin, auto king, rs, otto zenith gibi bir plastik aksam onaran yere gidin. Yetkili servis de plastik aksamı onlara yaptırıyor zaten.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 2852 kere teşekkür etti
  • 3225 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ocak 30, 2018, 20:57:22 »
Geçmiş olsun.
Teşekkürüm insanca duyarlılığınız için.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • MEB
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '17
  • 68 kere teşekkür etti
  • 78 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ocak 30, 2018, 21:00:52 »
Öncelikle geçmiş olsun, iyiki aşırı hızlı değilmişsiniz ki önce size sonrada o canlıya bişey olmamış. İnşallah değer kaybı olayını felan halledersiniz. O bir setter uçar avı köpeği, çok akıllı bir hayvandır, demekki sahipsizmiş tasmasız olduna göre. Esasen bayiler sizin gibi duyarlı araç sahiplerine bedava işlem yapmalı kaç kişi sizin gibi çarptığı köpeği veterinere götürürki millet çarptığı insana değer vermiyor basıp gidiyor. Tekrar geçmiş olsun Allah hepimizi kazalaradan korusun.
2003 benzinli  terra 1.6 VVT-I  dan sonra 2017 1,6 advance manuel benzinliyle yola devam.

Üç günlük seyisler ve 40 Yıllık işi karıştırıyorlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 290000
  • Model Yılı: '04
  • 21 kere teşekkür etti
  • 86 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ocak 30, 2018, 21:06:19 »
Geçmiş olsun. Duyarlı davranışından dolayı teşekkür ederim. Rabbim ömrünüze ve gönlünüze en güzellerini nasip etsin.
İSRA-37

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ocak 30, 2018, 21:13:17 »
Tampon ve sol ön teker çamurluk altı plastik aksam 15 adet klips . Servis oriinal ile değişim dedi 1550 tl fiyat verdi. Auto king ya da diğerleri buralarda yok Trabzon ya da Ordu'ya gitmem gerekli. Plastik tamiri nasıl oluyor ve ne kadar tutar ki ? Ayrıca hepinize yorumlarınız için teşekkürler. Lakin oda bir can insan olan kimsenin canı elvermez kaçmaya diye düşünüyorum.
Kimsenin düşüncesi saçma değildir, inanması için mutlaka bir sebebi vardır. Kimseyi bu yüzden yargılama!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 333
  • Model Yılı: '15
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ocak 30, 2018, 21:26:22 »
Tampon ve sol ön teker çamurluk altı plastik aksam 15 adet klips . Servis oriinal ile değişim dedi 1550 tl fiyat verdi. Auto king ya da diğerleri buralarda yok Trabzon ya da Ordu'ya gitmem gerekli. Plastik tamiri nasıl oluyor ve ne kadar tutar ki ? Ayrıca hepinize yorumlarınız için teşekkürler. Lakin oda bir can insan olan kimsenin canı elvermez kaçmaya diye düşünüyorum.

Cepten yaptırsanızda plastik tampon tamiri genelde 200 tl civarı + boya (150 tl) çamurluğun fiyatına netten bakabilirsiniz. Yaris oldugu için yan sanayisi olacağını düşünmüyorum. Tampon onarım olsada en ufak bi tıklatmanızda daha kolay boyası onarım yeri çatlar. Koskodan beyanla işlem yaptırırsanız trafik sigortanızda bir artış olmaz. En kötü ihtimal kasko hasarsızlık oranızız %40 a yükseleceği yerde %30 da kalır. Değer kaybına gelince çamurluk boyanmış yada değişmiş olması çok birşey ifade etmiyor. 2. Elde en fazla 500 tl aşağısına satarsınız.
"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ocak 30, 2018, 21:56:48 »
Cepten yaptırsanızda plastik tampon tamiri genelde 200 tl civarı + boya (150 tl) çamurluğun fiyatına netten bakabilirsiniz. Yaris oldugu için yan sanayisi olacağını düşünmüyorum. Tampon onarım olsada en ufak bi tıklatmanızda daha kolay boyası onarım yeri çatlar. Koskodan beyanla işlem yaptırırsanız trafik sigortanızda bir artış olmaz. En kötü ihtimal kasko hasarsızlık oranızız %40 a yükseleceği yerde %30 da kalır. Değer kaybına gelince çamurluk boyanmış yada değişmiş olması çok birşey ifade etmiyor. 2. Elde en fazla 500 tl aşağısına satarsınız.

Teşekkürler Mehmet Bey. Benim gönlümde kaskodan yana da bilgi kişilerden öğrenmek daha doğru diye düşündüm. Benim çok bilgim yok arabaya biner sürerim ufak bi arıza olsa yol yardımı ararım :D o derece yani (geçen oldu balatalar çakıl girdi acayip bir ses tabi ben bilmiyorum öyle olduğunu yol yardımını aradım bir usta gönderdiler servisten hemen geldi sesi dinledi söktü yaptı gitti ücretsiz şekilde.)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 48850
  • 192 kere teşekkür etti
  • 1142 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ocak 30, 2018, 22:14:30 »
geçmiş olsun. dr.vet.hekim olarak ender de olsa böyle duyarlı insanların çevremizde hala var olması ve sevimli ve akıllı köpeğin bunu en az zararla atlatması beni çok sevindirdi.,siz de panik yapmadan ve olmadık işler açmadan kurtulmuşsunuz.tekrar geçmiş olsun.tampon bir şekilde halledilir,cana gelmesin yeter ki..
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Ocak 30, 2018, 22:23:20 »
geçmiş olsun. dr.vet.hekim olarak ender de olsa böyle duyarlı insanların çevremizde hala var olması ve sevimli ve akıllı köpeğin bunu en az zararla atlatması beni çok sevindirdi.,siz de panik yapmadan ve olmadık işler açmadan kurtulmuşsunuz.tekrar geçmiş olsun.tampon bir şekilde halledilir,cana gelmesin yeter ki..

Teşekkürler bildiğim ilk veterinere getirdim sordum bakar mısınız diye sağolsun baktı kimisi bakmak istemiyor bazen. Siz daha iyi bilirsiniz 2 kan kesici 2 ağrı kesici birde vitamin yaptı 4-5 saat köpekle kaldım, kontrol etmeye çalıştım kendimce bakacak yerim yok belediyelerinde hayvan barınaklarının olmaması gerçekten çok üzücü bir tanıdığın çalıştığı binanın altına kartonlarla yuva yaptık biraz et ve su verdik sabahtan köpek gitmişti. İnşallah bir şey olmaz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Kilometre: 48850
  • 192 kere teşekkür etti
  • 1142 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Ocak 30, 2018, 22:39:05 »
elinizden geleni yapmışsınız, kırık olmadığına göre eğer bir iç kanama olsaydı genel durumu bozulurdu.vermiş olduğunuz yiyecekleri yediği ve su içtiğine göre sorun olmadığını düşünüyorum.hayvan barınakları bazen ölüm kampı gibi oluyor ilgisizlikten ,biraz önce bursa nilüfer barınağından resimler geldi,köpekler ileri derece kaşektik,derilerinin üzerinden oturun anatomi çalışın,tüm kemikleri sayılıyor.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '02
  • 171 kere teşekkür etti
  • 246 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Ocak 31, 2018, 03:14:12 »
Sizi tebrik etmek isterim ülkemizde malesef insana çarpıp kaçanı bile az değilken sizin yaptığınız örnek olur inşallah insanlarımıza

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • 46 kere teşekkür etti
  • 103 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Ocak 31, 2018, 08:36:32 »
geçmiş olsun. duyarlılık adına şu anda yapılabilecek her şeyi yapmışsınız. teşekkür bence az kalır yaptığınız davranış için.

hasar için mini onarım şablonu ile onarım yapılacak yerde ölçüm yapıyorlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • merhaba
  • Kilometre: 20000
  • Model Yılı: '18
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Ocak 31, 2018, 10:04:05 »
Geçmiş olsun. Allah beterinden korusun. Veteriner masraflarınıda sigorta şirketleri karşılıyor diye biliyorum. Kasko yada trafik sigortası ile görüşün isterseniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 140000
  • Model Yılı: '06
  • 51 kere teşekkür etti
  • 57 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Ocak 31, 2018, 11:36:27 »
Sayın GÜNTEPE,

Büyük geçmiş olsun,
Çok şükür ucuz atlatılmış bir kaza,
ALLAH esirgesin hem sizin için hem köpek için daha kötü sonuçları olabilirdi.

Tekrar geçmiş olsun ALLAH beterinden saklasın.

Saygi ve sevgilerimle

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '12
  • 1002 kere teşekkür etti
  • 1007 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Ocak 31, 2018, 15:31:17 »
Geçmiş olsun.
İçinizdeki insanlık duyğusuyla doğru harekette bulunmuşsunuz tebrik ederim. :saygi:
Toyota avensis 1.6 elegant 2006 Tüplü
Toyota avensis 1.6 elegant extra 2012 BRC Tüplü

Öleceğiz birgün, gömecekler. Birkaç gün övecekler, sonra kalan malını bölecekler; Hatta memnun kalmayıp üstüne birde sövecekler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: ---
  • 776 kere teşekkür etti
  • 154 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Ocak 31, 2018, 16:24:36 »
Öncelikle geçmiş olsun. Duyarlılığınız için de tebrik ederim keşke herkes sizin gibi olsa  :tamam: :tamam: :tamam:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Ocak 31, 2018, 20:58:02 »
Teşekkürler arkadaşlar.
Kaskomun mini onarımı yok farlar park sensörleri ön cam kapı kolları değişimi var sadece. Toyota kaskoda mini onarım paketi yapılmıyor. Yarın akşam üzeri Ordu servise götüreceğim kaskodan yaptıracağım.

Sayın Ceritoğlu hayvan barınakları hakkında da düşününce aslında haklısınız ülkemizdeki çocuk yuva haberlerini görünce kanunun "mal" diye nitelendirip bir can yerine koymadığı hayvanların barınağında ne bekleyebiliriz üzüleceğimiz çözüm bulamadığımız yaralar diyelilm. Cem Yılmaz'ın dediği gibi eğitim şart.

Mesaj Birleştirildi: Ocak 31, 2018, 20:59:25
Geçmiş olsun. Allah beterinden korusun. Veteriner masraflarınıda sigorta şirketleri karşılıyor diye biliyorum. Kasko yada trafik sigortası ile görüşün isterseniz.

Masrafı önemli değil hem çok bir miktar almadı veteriner arkadaşımız aslında hiç almayacaktı ama sonuçta kira veren bir insan oda işini yapıyor.