Gönderen Konu: 2008 RAV4 Direksiyon tıkırtısı yardım.  (Okunma sayısı 3754 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Rav 4
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 120000
  • Model Yılı: '08
2008 RAV4 Direksiyon tıkırtısı yardım.
« : Ocak 22, 2018, 00:44:05 »
Merhabalar,
2008 Rav4 Aracımın direksiyonunda sabit çevirirken veya park etmek gibi yavaş hızda hareket ederken tıkırdamalar oluyor.
Durumu daha önce yaşadım, yetkili servis direksiyon milini değiştirdi ve 2 yıl bir sıkıntı olmadı.
Şimdi aynı sıkıntı nüks edince bu sefer direksiyon kutusu tamamen değişmeli dediler ve 3000 tlnin üzerinde ücret talep ettiler.
Bulunduğum ilde (TEKİRDAĞ) bu konuda işinin ehli bir özel servis bulamadım. Bulduklarım da çelişkili ifadeler kullandılar.
Bu konu da tecrübesi olan var mıdır? Bilgi verebilecek?.. Ayrıca önerebileceğiniz kimse var mıdır? (Tekirdağ veya İstanbulda)
Son olarak aracın bu şekilde kullanımı hayati bir risk doğurur mu?
Ustalar sıkıntı olmaz dedi ama açıkcası çelişkili ifadelerinden pek güven vermediler.
Teşekkürler..

Toyota Club Türkiye

2008 RAV4 Direksiyon tıkırtısı yardım.
« : Ocak 22, 2018, 00:44:05 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 89000
  • 26 kere teşekkür etti
  • 14 kere teşekkür edildi
Ynt: 2008 RAV4 Direksiyon tıkırtısı yardım.
« Yanıtla #1 : Şubat 05, 2018, 16:21:56 »
Toyotalarda sıköa olan bir sorundur. Alt direksiyon merkezi içindeki milde boşluk oluyor zamanla. Düz yolda tıkırdamaz. Rahatsız ediyorsa bu mili tamir eden tornacılar var. Ben izmirde yaptırmıştım. Adam sadece bu gibi işleri yapıyordu. Yaptıralı 20bin km oldu şu an için sorun yok. Tekrar nükseder ise gidip yenisini alacağım. Ayrıca yenisi de sanırım 80bin civarı tıkırdamaya başlıyor. durumunuz varsa değiştiriniz. değiştirme imkanı yoksa işinin ehli bir tornacıya gidiniz. Tamirciniz parçayı sökecek tornacı yapacak.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kilometre: 120000
« Yanıtla #2 : Şubat 06, 2018, 10:37:19 »
Hocam çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.
Ben direksiyon milini 40000 km önce değiştirdiydim yetkili serviste ama işte tekrar nüks etti sıkıntı..
Yetkili servis direksiyon kutusu değişecek diyor, ustalar mafsal değişecek diyor, ne yapacağıma karar veremedim :(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '04
  • 4 kere teşekkür etti
  • 56 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Şubat 17, 2018, 02:37:13 »
merhaba
benim 2005 rav4'ümde benzeri bir sorun var. tıkırdama değil yalnız.. vınıltı uğulutu vkayış kopacakmış gibi sesler geliyor. hele en soğuk çalıştırmalarımda direksiyona dokununca dahi gıcırtı inilti gibi sesler geliyor. ama asla tık tak tuk gibi sesler gelmiyor. durumum vahim sanırım.. hidrolik hiç değiştimredim. araç 240binde.. rotçu usta direksiyon takozları oynuyor demişti yalnız.

var mı yorumu olan? henüz ustaya gitmedim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 66 kere teşekkür etti
  • 254 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Şubat 17, 2018, 18:08:42 »

mafsalları da kontrol edin