Gönderen Konu: Aurise elveda, 2017 CRV merhaba  (Okunma sayısı 6537 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 5000
  • Model Yılı: '17
  • 15 kere teşekkür etti
  • 23 kere teşekkür edildi
Aurise elveda, 2017 CRV merhaba
« : Ocak 02, 2018, 00:21:15 »
Merhaba arkadaşlar.
Yeni araç aldım heyecanlıyım, ama önce yiğidin hakkını vermek isterim. ::) 2012 model mmt dizel auris aracım vardı. 5 yıl 100 bin km bindim. Bakımlarını servis ve Tem Toyota'dan aldığım orjinal parçalarla yaptım. Kaliteli yakıt kullandım. Elde ettiğim şey ise, beni hiç üzmeyen, hiç arıza vermeyen bir araç oldu. Mmt için söyleyeceğim şey, kullanmasına özen gösterirsen çok güzel, alışmıştım gaza nerde ne amaçla nasıl basacağıma. Velhasıl, güzel araçtı, hatasız olarak bir tanıdığa gitti, giderken arkasından keyifle baktım.

Gelelim yeni araca. 2017 model honda crv executive 4wd araç aldım. Dizel, otomatik, donanım olarak dolu bir araç. Motor 160 bg 350nm tork üretiyor.  Tork konventörlü şanzımana sahip. Donanım olarak standartın dışında olanlar, koltuk ısıtma, kararan dikiz aynası, elektrikli bagaj kapağı, cam tavan, otomatik far yağmur sensörü, navigasyon, geri görüş kamerası, vb diye gidiyor. Bunlar benim kullanma fırsatı bulup önceki aracımda olmayan, hoşuma giden özellikler. Henüz aracı tanımaya çalışıyorum açıkcası. Önceki aracım beyazdı, bunda siyah rengi beğendim, içi bej deri koltuk. Henüz 500 km olmadı, sürüşü, performansı, donanımı hoşuma gitti. Yakıt tüketimi karma 8.6larda geziyor,  ilerde düşeceğini tahmin ediyorum. İlerleyen süreçte aracı anlatmaya yönelik paylaşımlar yapmaya çalışacağım. Ama tabii aklıma takılan sorular da var.

*Aracı durunca nasıl stop edeceğim, var mı pratik güvenli bir yolu? Durunca boşa al, sonra el frenini çek, p ye bas, stop et. Bu mu en doğrusu? Tabi frene bastığım için araç start/stoptan dolayı stop ediyor. P ye basınca geri çalışıyor.
*Start stopu kullanmalı mıyım iptal mi etmeliyim? Kırşehir'de yaşıyorum çok yoğun trafik olmuyor.
*Kış lastiği için ne tavsiye edersiniz? 225-60-18 ölçülerim. Michelin mi nokian mı?

Toyota Club Türkiye

Aurise elveda, 2017 CRV merhaba
« : Ocak 02, 2018, 00:21:15 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 50000
  • Model Yılı: '94
  • 272 kere teşekkür etti
  • 77 kere teşekkür edildi
Ynt: Aurise elveda, 2017 CRV merhaba
« Yanıtla #1 : Ocak 02, 2018, 00:35:27 »
Yeni aracınız hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin.
Bildiğim kadarıyla o araçta zf şanzıman var motor da iyi bir motor.
En uygun kullanım önce el frenini çekip daha sonra p'ye almak.şanzumana aracın yükü binmez böylece

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Trafik medeniyettir, buna uyan medeni kişidir...
  • Model Yılı: -
  • 254 kere teşekkür etti
  • 303 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ocak 02, 2018, 11:16:48 »
Merhaba arkadaşlar.
Yeni araç aldım heyecanlıyım, ama önce yiğidin hakkını vermek isterim. ::) 2012 model mmt dizel auris aracım vardı. 5 yıl 100 bin km bindim. Bakımlarını servis ve Tem Toyota'dan aldığım orjinal parçalarla yaptım. Kaliteli yakıt kullandım. Elde ettiğim şey ise, beni hiç üzmeyen, hiç arıza vermeyen bir araç oldu. Mmt için söyleyeceğim şey, kullanmasına özen gösterirsen çok güzel, alışmıştım gaza nerde ne amaçla nasıl basacağıma. Velhasıl, güzel araçtı, hatasız olarak bir tanıdığa gitti, giderken arkasından keyifle baktım.

Gelelim yeni araca. 2017 model honda crv executive 4wd araç aldım. Dizel, otomatik, donanım olarak dolu bir araç. Motor 160 bg 350nm tork üretiyor.  Tork konventörlü şanzımana sahip. Donanım olarak standartın dışında olanlar, koltuk ısıtma, kararan dikiz aynası, elektrikli bagaj kapağı, cam tavan, otomatik far yağmur sensörü, navigasyon, geri görüş kamerası, vb diye gidiyor. Bunlar benim kullanma fırsatı bulup önceki aracımda olmayan, hoşuma giden özellikler. Henüz aracı tanımaya çalışıyorum açıkcası. Önceki aracım beyazdı, bunda siyah rengi beğendim, içi bej deri koltuk. Henüz 500 km olmadı, sürüşü, performansı, donanımı hoşuma gitti. Yakıt tüketimi karma 8.6larda geziyor,  ilerde düşeceğini tahmin ediyorum. İlerleyen süreçte aracı anlatmaya yönelik paylaşımlar yapmaya çalışacağım. Ama tabii aklıma takılan sorular da var.

*Aracı durunca nasıl stop edeceğim, var mı pratik güvenli bir yolu? Durunca boşa al, sonra el frenini çek, p ye bas, stop et. Bu mu en doğrusu? Tabi frene bastığım için araç start/stoptan dolayı stop ediyor. P ye basınca geri çalışıyor.
*Start stopu kullanmalı mıyım iptal mi etmeliyim? Kırşehir'de yaşıyorum çok yoğun trafik olmuyor.
*Kış lastiği için ne tavsiye edersiniz? 225-60-18 ölçülerim. Michelin mi nokian mı?

Sami Bey hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız sürüşler. İnşallah memnun kalırsınız. Benim de takip ettiğim araçlardan. x
Otomatik konusu malum, park etmek istenince ayak frendeyken P konumuna alıp sonra el freninin çekmek gerekiyor. En son da aracı stop edersiniz.

DÜZELTME: Ters yazmışım arkadaşlar. Ayak frendeyken önce el freni sonra p konumuna alacağız. Aksi takdirde şanzımana yük biner.
1)  1994 Tempra SX A Beyaz    2) 1997 Mazda 323 Yeşil  3) 2005 Honda Civic Vtec Bej   4) 2011 Toyota Avensis Elegant Extra Beyaz
5)  2005 Honda Jazz Elite Cvt Kırmızı 6)  2011 Honda Civic A/T Elegance Füme
7)  2012 Honda CR-V Executive Beyaz 8) 2011 Kia Picanto Hiper A/T
9)  2012 Honda Jazz Fun Cvt Beyaz  10) 2016 Honda CR-V Executive 1.6 Zf A/T 11) 2017 Civic Eco Elegance

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 15 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Ocak 02, 2018, 12:06:00 »
Yasin bey, ayak frendeyken önce el freni mi yoksa önce p mi? :rofl: düz zeminde sıkıntı olacağını düşünmüyorum bu konunun ama yokuşta uzun süre alışkanlık yaparsa sıkıntı olabilir belki

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 125000
  • Model Yılı: '13
  • 220 kere teşekkür etti
  • 174 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ocak 02, 2018, 12:26:20 »
Yeni aracınız hayırlı olsun.

Kırşehirde fazla trafik yok star stop kullanılabilir.

Aracı park ettiğinizde önce boşa alın el frenini çekip freni bırakın yükü el frenine bindirip sonra tekrar frene basarak P ye alın. Aracın tüm yükünü P dişlisine vermemiş olursunuz. Ayrıca meyilli yollarda önce P ye alırsanız. Tekrar hareket etmek istediğinizde vites P den çıkarken vuruntu yapar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Trafik medeniyettir, buna uyan medeni kişidir...
  • 254 kere teşekkür etti
  • 303 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ocak 02, 2018, 14:10:29 »
Yasin bey, ayak frendeyken önce el freni mi yoksa önce p mi?  düz zeminde sıkıntı olacağını düşünmüyorum bu konunun ama yokuşta uzun süre alışkanlık yaparsa sıkıntı olabilir belki

DÜZELTME: Ters yazmışım arkadaşlar. Ayak frendeyken önce el freni sonra p konumuna alacağız. Aksi takdirde şanzımana yük biner.
1)  1994 Tempra SX A Beyaz    2) 1997 Mazda 323 Yeşil  3) 2005 Honda Civic Vtec Bej   4) 2011 Toyota Avensis Elegant Extra Beyaz
5)  2005 Honda Jazz Elite Cvt Kırmızı 6)  2011 Honda Civic A/T Elegance Füme
7)  2012 Honda CR-V Executive Beyaz 8) 2011 Kia Picanto Hiper A/T
9)  2012 Honda Jazz Fun Cvt Beyaz  10) 2016 Honda CR-V Executive 1.6 Zf A/T 11) 2017 Civic Eco Elegance

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 15 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Ocak 02, 2018, 19:13:57 »
Teşekkür ederim Yasin bey. Bu arada Nokian kış lastiği almaya karar verdim. Bir sorum daha olacak. @Ufuk Sönmez (16363) honda parçası satıyor musunuz?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 130000
  • Model Yılı: '14
  • 506 kere teşekkür etti
  • 898 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ocak 02, 2018, 20:11:52 »
hayırlı olsun tekrardan çok güzel bir araç almışsınız kazasız belasız binin ailenizle  :tamam:
Gözünü açtın doğdun dediler,gözünü kapattın öldü dediler,bu ikisi arasındaki göz açıp kapamaya ise ömür dediler.(Hz.Mevlana)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 15 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Ocak 02, 2018, 21:40:15 »
hayırlı olsun tekrardan çok güzel bir araç almışsınız kazasız belasız binin ailenizle  :tamam:

Teşekkür ederim daha iyisi sizin olsun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Ocak 02, 2018, 21:58:01 »
Bir sorum daha olacak. @Ufuk Sönmez (16363) honda parçası satıyor musunuz?

Yeni aracınız hayırlı olsun, maalesef şu an için Honda markasına hitap etmiyoruz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 101000
  • Model Yılı: '12
  • 1003 kere teşekkür etti
  • 1007 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Ocak 02, 2018, 23:45:57 »
Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın
Toyota avensis 1.6 elegant 2006 Tüplü
Toyota avensis 1.6 elegant extra 2012 BRC Tüplü

Öleceğiz birgün, gömecekler. Birkaç gün övecekler, sonra kalan malını bölecekler; Hatta memnun kalmayıp üstüne birde sövecekler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Model Yılı: '15
  • 59 kere teşekkür etti
  • 86 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Ocak 03, 2018, 01:00:59 »
Hayırlı olsun hocam, ne madara mal oldu araç.
Nokian güzel tercih
Burası basra değil izmit körfezi :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 15 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Ocak 03, 2018, 01:19:26 »
Yeni aracınız hayırlı olsun, maalesef şu an için Honda markasına hitap etmiyoruz.

@Ufuk Sönmez (16363) İşte bu kötü, önereceğiniz firma olursa tercih ederiz.

Mesaj Birleştirildi: Ocak 03, 2018, 01:20:10
Hayırlı olsun hocam, ne madara mal oldu araç.
Nokian güzel tercih

190'a mal oldu hocam. Lastik mazot parası kalmadı anlayacağın

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Model Yılı: '15
  • 59 kere teşekkür etti
  • 86 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Ocak 03, 2018, 11:21:55 »
Mutlaka incelemişsinizdir diye sormak istedim.
RAV4 hybrid modelini gördüm ben dün siyahı kalmıştı Kocaeli Kaya’da 225 bin ₺ fiyat yazmışlar son araç 2017.
Ciddi bir alıcı pazarlığına girilse 210-215 bin ₺ ye alınıp çıkılması muhtemel.

Neden tercih etmediniz arada ne gibi farklar var CrV ile merak ettim doğrusu hocam.
Burası basra değil izmit körfezi :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 15 kere teşekkür etti
« Yanıtla #14 : Ocak 04, 2018, 23:48:47 »
Mutlaka incelemişsinizdir diye sormak istedim.
RAV4 hybrid modelini gördüm ben dün siyahı kalmıştı Kocaeli Kaya’da 225 bin ₺ fiyat yazmışlar son araç 2017.
Ciddi bir alıcı pazarlığına girilse 210-215 bin ₺ ye alınıp çıkılması muhtemel.

Neden tercih etmediniz arada ne gibi farklar var CrV ile merak ettim doğrusu hocam.

Mustafa bey merhaba
Normalde bütçemiz 150-155 bin tl idi. borç harç 190a kadar çıkabildim. Bir de dizel otomatik seçeneği her zaman beni cezbediyor. Rav4e baktım ama nedense hiç alıcı gibi hissetmedim kendimi. Skoda superb bakmıştım ciddi ciddi. Ama daha sonra dsg nedeniyle, bir de gıcık olduğum birkaç kişi skodaya biniyor diye almadım  :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 15 kere teşekkür etti
« Yanıtla #15 : Ocak 08, 2018, 23:29:41 »
Merhaba arkadaşlar,
Nokian kış lastikleri geldi bugün taktırdım. Continental bayiide değişim yaptırdım, adamlar kendi lastiğini övmek için mi bilmem nokian ı yerden yere vurdu. Ben de ses etmedim  ;) Kış günü siyah araç olunca iş yoğunluğundan temiz bir fotoğraf çekemedim ama bu haftasonu fotoğraf ekleyeceğim.
Bahsettiğim gibi önceki aracım 2012 auristi. 2012den bu yana araçlarda bu kadar özellik ne ara eklendi bilmiyorum. Özellikle değiştirilebilen ayarlar olmasını çok sevdim. Ama bu hızla ben aracın özelliklerini tamamen öğrenmeye beş altı yıl geçecek gibi.
Beğenmediğim birşey var onu ekleyeyim, civic vb araçlarda aynı mı bilmiyorum @Tekin Bozbey (21136) araç hareket etmeden bir uyarı geliyor navigasyona, tamam demek zorundasın her seferinde. ve dokunmatik sanırım 2015'ten kalma :) bu uyarıyı nasıl temelli kaldırılır bilmiyorum. ya da ayda bir filan çıksın  :argh:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Honda CRV 1.5 Turbo Executive-Life Style
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '20
  • 2003 kere teşekkür etti
  • 2524 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Ocak 09, 2018, 00:00:23 »
Beğenmediğim birşey var onu ekleyeyim, civic vb araçlarda aynı mı bilmiyorum @Tekin Bozbey (21136) araç hareket etmeden bir uyarı geliyor navigasyona, tamam demek zorundasın her seferinde. ve dokunmatik sanırım 2015'ten kalma :) bu uyarıyı nasıl temelli kaldırılır bilmiyorum. ya da ayda bir filan çıksın  :argh:

Navigasyon değil de ekrana diyelim, evet o uyarı her seferinde çıkıyor ama.. radyonuz veya flash belleğiniz çalma konumunda bıraktıysanız kaldığı yerden devam eder, eğer herhangi bir değişiklik yapmayacaksanız 10 - 15sn sonra bip sesi gelir ve ekrandan o uyarı kendiliğinden silinir ve boş bir ekran kalır. Eğer müzik kapalı ise bip sesinden sonra ekranda sadece klasik saat belirir. Araç ayarları menüsü oldukça detaylı ve hoş, biraz kitapçık okumak gerekiyor.

Bu arada yeni aracınız ve kış lastikleriniz hayırlı olsun, hep güzel günlerde kullanmanız dileğiyle..
Lastikler: Michelin Latitude Cross M+S (dört mevsim)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 55000
  • 154 kere teşekkür etti
  • 397 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Şubat 05, 2018, 17:03:23 »
Yeni aracınız hayırlı olsun.. inşallah en yakın zamanda ben de benzer bir başlıkla konu açabilirim  :D
2017 C-HR Hybrid Diamond

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 15 kere teşekkür etti
« Yanıtla #18 : Nisan 01, 2018, 14:14:56 »
Herkese merhabalar,

Artık araçla ilgili birkaç yorum yapabileceğimi düşünüyorum. Yaklaşık 4000 km oldu. Bu kilometrenin yarısı kadarını şehiriçi yaptım. şu an ortalama yakıt 7.7lt. Şehir içinde eco mod açık geziyorum şehirlerarasında ise hız sabitleyici kullanarak hız sınırları içinde gidiyorum. Yoksa yakıt tüketimi daha da artıyor.

Araçten genel olarak memnunum ancak aklıma takılan, beğenmediğim bazı noktalar var.
--Aracın hız sabitleyicisi çok stabil değil. Yani 110'a sabitlerseniz yokuşa gelirse 105e 100e düşüyor sonra gaza basıyor 115e çıkıyor.
--Aracın multimedya sistemi hoşuma gitmedi. Dokunmatik konusunda sıkıntılar var ama onları göz ardı ediyorum. Araç kullanırken telefonla konuşma yapıyorum, ama bazen bluetooth bağlı iken arama yapamıyorum, bağlantıyı kapattığımda arama yapabiliyorum. Ya da konuşurken karşı taraf sesimi duymakta güçlük çekiyor, fan çalışırken karşı tarafa uğultu gidiyor. Auris aracımda çok rahat kullanıyordum oysa ki.
--Araçtan inip binmesi kolay olsun diye basamak yaptırmadım. Basamak olunca ayağı daha uzun atmak gerekiyor bence. Şimdi ise araca yeni binip inen biri kesinlikle bacağını aracın kenarına dokunduruyor ve çamur oluyor. kapının iç tarafına çamur giriyor .
--Yağmurda ayna hep su damlası oluyor, su damlası akmıyor, ayna plastiğinin içine su birikiyor. Ayna sanki dış plastiğin içine biraz daha gömülü olsa daha güzel olurdu gibi.
--Aracı ilk çalıştırınca yağmur sensörü aktif olmuyor bazen. kendim camı silince camı sileceğini hatırlıyor.

Özellikle sormak istediğim bir soru var. Aracı ilk alırken seramik kaplama yapalım demişlerdi ama kabul etmemiştim. Şimdi arabaya su tutarken çok fazla kılcal çizik gördüm, bir tanesi de birazca derindi. Seramik kaplama ile ilgili yorumları okuyup yaptırmama kararı almıştım ama şimdi ne yapacağım bilmiyorum. Seramik kaplama veya başka bir çözüm önerisi olan var mı?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • 504 kere teşekkür etti
  • 208 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Nisan 01, 2018, 22:08:32 »
Yeni aracınız hayırlı olsun, güzel günlerde binin inşallah. Şu anda ben de beklemedeyim ama ben civic için bekliyorum  :D
" Less English, more bike."