Gönderen Konu: 2002 vvti corolla hararet ile ilgili sorum var  (Okunma sayısı 4119 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 165432
  • Model Yılı: '02
  • 1 kere teşekkür etti
2002 vvti corolla hararet ile ilgili sorum var
« : Aralık 28, 2017, 19:12:56 »
Merhabalar
2002 model corolla da motor isindiginda hararet göstergesi ortalara geldikten sonra içeriyi ısıtmak için kaloriferi bir yada iki seviye açınca hararet gostergesi en alt seviyeye düşüyor var mi bir bilgisi olan bu konu ile ilgili.

Toyota Club Türkiye

2002 vvti corolla hararet ile ilgili sorum var
« : Aralık 28, 2017, 19:12:56 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 66 kere teşekkür etti
  • 254 kere teşekkür edildi
Ynt: 2002 vvti corolla hararet ile ilgili sorum var
« Yanıtla #1 : Aralık 28, 2017, 19:27:09 »
Termostatınız arızalı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Aralık 29, 2017, 10:05:40 »
Termostat arızalı çok yüksek ihtimal açık kalmış .Bu şekilde iken uzun yolda kullanın hararetin sürekli düştüğünü görürsünüz .En kısa sürede orijinal termostat ile değişimini sağlayın . Motor suyunuzu da yeniletin
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Aralık 29, 2017, 21:07:12 »
anladim tesekkur ederim cevabiniz icin peki masraf ne kadar tutar az cok

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Mart 22, 2018, 16:20:38 »
Merhaba
Öncelikle bu bahsetmiş olduğum sorundan dolayı sanayi de bir ustaya anlattığımda o da termostat değişecek dedi.Ne kadar diye sorduğumda 100 lira termostat antifiriz felan filan 200 ü bulur dedi.Soruma gleecek olursak bizim bu aracın termostatı zor sökülüyormuş bir kaç parçayıda sökmek lazımmış.Ne kadar doğru bir bileniniz var mıdır?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 202600
  • Model Yılı: '01
  • 17 kere teşekkür etti
  • 13 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Mart 22, 2018, 17:12:43 »
Antifriz 2lt 20 lira. Termostat 60 lira(netteki fiyat).
Bilmiyorum corollada termostat nerede ama önceki aracım reno 19 du termostatı çok basit değişiyordu.
2018 - ....... | 2001 Toyota Corolla 1.4 VVT-i Terra Special A.C.
2016 - 2017 | 1996 Renault 19 Europa 1.4 RN

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Mart 22, 2018, 19:51:11 »
Görünen arıza diğer forumdaşların dediği gibi ilk bakışta termostat arızası olarak gözüküyor sadece içeriyi ısıtmak istediginizdemi gösterge aşağıya düşüyor normal zamanda da düşüyormu mesala rampa aşağı inerken de düşüyormu termostat değişirken hararet müşürünüde kontrol ettirmekte fayda var
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Nisan 06, 2018, 00:37:01 »
evet yokuş aşağı düşüyor hararet

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Nisan 06, 2018, 06:31:55 »
evet yokuş aşağı düşüyor hararet
zafer bey geçmiş olsun uzun zamandır yazmayinca sorunu gidermiş siniz diye düşünmüştüm termostat açık kalmış soğutma sıvısı motorda devamlı olarak dolaşıyor bu şekilde hem motor geç ısınır hemde lpg ye geçme zamanı uzar ve lpg ye geç geçtiği için benzini fazla yakar aynı zamanda motor ideal ısıda olmadığı için lpg yide fazla yakar yine ideal ısıda olmadığı için motor düzensiz çalışır orjinal termostat ve antifiriz alarak en kısa sürede termostat ve soğutma sıvısı nı değiştirmeniz sizin ve aracın yararına olacaktır
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Ekim 13, 2018, 16:40:22 »
termostati degistirdim fakat eski termostata 6 tane delik açmışlar simdi ben orjinal termostat taktirdim Sorum şu sizce neden delmislerdir orjinal termostatla sorun çıkar mi?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Ekim 13, 2018, 19:18:08 »
termostati degistirdim fakat eski termostata 6 tane delik açmışlar simdi ben orjinal termostat taktirdim Sorum şu sizce neden delmislerdir orjinal termostatla sorun çıkar mi?
Zafer bey hangi marka termostat aldınız bilmiyorum ama önemli olan aracın ve parçanın sağlıklı çalışması eğer fan açıyor ve hareret ibresi olması gereken yerde duruyorsa sıkıntı çıkartmaz önemli olan termostatın ısıyı algılayıp açıp kapatması
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Ekim 13, 2018, 22:22:07 »
yan sanayi vardı bir de orjinal japon var dedi onu taktırdık.Benim aklıma takılan eski termostatı neden delmiş olabilirler.Şimdilik 55 km felan yaptım şehiri arası hararette sıkıntı olmadı.Umarım olmaz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Ekim 14, 2018, 00:07:47 »
yan sanayi vardı bir de orjinal japon var dedi onu taktırdık.Benim aklıma takılan eski termostatı neden delmiş olabilirler.Şimdilik 55 km felan yaptım şehiri arası hararette sıkıntı olmadı.Umarım olmaz.
orijinal japon diye bir şey yok oda yan sanayi sadece diğerlerine göre daha kalitelidir araçta antifriz varsa sıkıntı olacağını zannetmiyorum sabah arabaya marş vurmadan önce suyunu kontrol edin çünkü fan açtıktan sonra boşlukları doldurur soğuyunca genleşme tankındaki suyuda çekebilir eksilme varsa suyunu tamamlayın öyle çalıştırın birkaç gün takip edin suyunu

Mesaj Birleştirildi: Ekim 14, 2018, 00:13:35
Orjinal ürün sadece servislerde veya servisten parça alan parçacıda olur onlara orjinal denir oda zaten baya pahalı onun için her parçacı bulundurmaz servis orjinali diyen kişilerde eğer gerçekten tanıdığınız sözüne itibar ettiğiniz kişiler değilse mutlaka servisi arayarak parça kodu isteyerek karşılaştırma yapın aynı hatayı yaptım parçacının sözüne güvendim iki defa silindir kapak contası değiştirmek zorunda kaldım tabiki ikinciyi direk servisten aldım iyide para ödedim sadece 1 conta 300 tl
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Ekim 15, 2018, 16:01:36 »
Öncelikle geçmiş olsun orijinal veya orijinale yakın bir termostat taktırmanız iyi olmuş .Şu an hararet göstergeniz motor ısındığında tam ortada duruyor ortanın üstüne çıkmıyor veya kalorifer açtığınızda veya rampa indiğinizde aşağı düşmüyorsa termostatınız normal olması gerektiği hale gelmiş demektir .Motor suyunuzu da yeni değiştirdiyseniz dönem dönem  eksilme olup olmadığına bakmanız tedbir amacı ile iyidir ben bakıyorum sorunum olmamasına rağmen . 

Bunun dışında eski termostata delik açma olayını Ford araçlarda duymuştum termostat geç açtığı için motor çok ısınmaması için az az da olsa motorda devir daim olsun diye böyle bir işlem yapıyorlar . Tamamen motoru çabuk ve ısınıp conta çok yakan sorun çıkardan araçlarda uygulanan bir yöntem diye biliyorum  .
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "