Gönderen Konu: tpms main set 2nd set arası geçiş işlemi.  (Okunma sayısı 1633 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '20
  • 195 kere teşekkür etti
  • 199 kere teşekkür edildi
tpms main set 2nd set arası geçiş işlemi.
« : Kasım 27, 2017, 22:15:53 »
herkese iyi akşamlar arkadaşlar 2015 model avensis elegant extra araca sahibim. geçen sene yazlıklarımı takmak için 4 jant ve 4 sensör almıştım. orj toyota çıkma jant buldum hiç beklemeden aldım. tabi yazlık kışlık değişiminden sonra sensör uyarısını söndürmek ve diğer işlerimde kullanmak üzere techstream kablosu da alarak kodlamaları yapmıştım.
geçen sene kodlama yaparken araçta 2 set lastik kodlaması yapıldığını gördüm. yani kodlama ekranında main set ve 2nd set olmak üzere 2 kodlama başlığı vardı.
[attach=1]
her değişimden sonra techstream den açar sensörleri girerim diyordum. hafta sonu lastiklerimi değiştirdim bugünde sensörlerimi kodladım tabi bu 2nd set olayı beni bayağı meraklandırdı. kurcalarken main set ve 2nd set arası geçişin nasıl yapılacağını tesadüfen buldum.
öncelikle yazlık sensörlerinizi main veya 2nd sete kışlıklarınızı da diğer sete kodluyorsunuz. ardından lastiklerinizi değiştirince ışık doğal olarak yanacak. önce yanıp sönüyor bir süre sonra ise sabit yanıyor. ışık yanınca lastik havalarını resetlediğimiz tuşa kontak açıkken 4 defa ardı ardına basıp çekiyoruz. basınç uyarı ışığı normale göre daha uzun aralıklarla 3 kere yanıp sönüyor sonra bir süre bekledikten sonra ise tamamen sönüyor.
bu işlemi techstream açıkken de yaptım data ekranında sensör id leri değişiyor ve status kısmında main ve 2nd olarak değişiklik oluyor yani işlem çalışıyor.
birilerinin işine yarar düşüncesindeyim. herkese iyi geceler.

Toyota Club Türkiye

tpms main set 2nd set arası geçiş işlemi.
« : Kasım 27, 2017, 22:15:53 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 30000
  • Model Yılı: '15
  • 48 kere teşekkür etti
  • 105 kere teşekkür edildi
Ynt: tpms main set 2nd set arası geçiş işlemi.
« Yanıtla #1 : Kasım 28, 2017, 00:05:47 »
Merak ettiğim bir mevzuydu, teşekkürler. Muhtemelen bizim corollalarda da vardır diye düşünüyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 2592 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Kasım 28, 2017, 07:56:59 »
güzel bilgiler elinize sağlık. bir sorum olacak. bu lastik basıncı ölçen sensörler sisteme id numarasına göre mi kaydediliyor. örneğin sensör biri bozuldu yenisini aldık.bunu sisteme id tanıtarak mı aktif ediyoruz? Birde aracınız da led ya da viraj dönüş aydınlatması var mı? onunla ilgili kalibrasyon ayarı var mı techstrem de baktınız mı?
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: '20
  • 195 kere teşekkür etti
  • 199 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Kasım 28, 2017, 09:49:33 »
Tek id tanıtımı şeklinde bişey yok set halinde kaydediyorsunuz bir sensör bozulunca zaten bozuk sensörün değerleri techstream de sapıtıyor diğer sağlam 3 sensör be yeni sensörü set halinde id registration menüsünden ekşemeniz gerekli.
Viraj dönüş aydınlatması aracımda yok olmasını isterdim açıkçası. O yüzden ayar varmı bilmiyorum. Ama techstream de birçok özelleştirme var.

Mesaj Birleştirildi: Kasım 28, 2017, 09:51:40
Merak ettiğim bir mevzuydu, teşekkürler. Muhtemelen bizim corollalarda da vardır diye düşünüyorum.

Techstream dan bakmak lazım emrah bey bazılarında var bazılarında yok neye göre eklenmiş bilmiyorum. Youtube da birçok yabancı video var onlarda da olan ve olmayanlar var.