Gönderen Konu: Gaz pedalının altındaki çıkıntı hk.  (Okunma sayısı 3494 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 36000
  • Model Yılı: '11
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
Gaz pedalının altındaki çıkıntı hk.
« : Kasım 27, 2017, 07:56:50 »
Arkadaşlar Merhaba,

Aracımı 2 ay önce aldım. 2011 terra sporty 1.33 MMT benzinli. Hiza olarak gaz pedalının altında döşemede bir potluk hissettim. Elimle vs üstten kontrol ettiğimde halının altında birşey olduğu çok net ama nedir bilen var mı?

Toyota Club Türkiye

Gaz pedalının altındaki çıkıntı hk.
« : Kasım 27, 2017, 07:56:50 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 19 kere teşekkür etti
Ynt: Gaz pedalının altındaki çıkıntı hk.
« Yanıtla #1 : Ocak 28, 2018, 23:15:39 »
Valla ben de 1.4 dizel yarisimi alali henuz 5 gun oldu ve ayni sey benim de dikkatimi cekti. Hic egilip bakmaya da firsatim olmadi henuz. Bilen varsa ben de aydinlanacagim. Yaris ilk defa direksiyonun gectigim bir otomobil ve tamamen yabancisiyim. Sizler sayesinde ogrenirim insallah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: AB-
  • Model Yılı: '14
  • 13 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Şubat 03, 2018, 03:41:14 »
Sizlerin araçlarda da aynı mıdır bilmem ama bende 2014 otomatik corolla var, buna kickdown diyorlar. Gaz pedalının altında bir tuş, sonuna kadar bastıktan sonra biraz daha iterseniz pedalı bu tuşa basıyorsunuz böylece bir vites değeri azalıyor ki motorda daha fazla güç aktarımı olsun. Yani sizin sollayacağınızı anlayınca özellikle orta şeritte gaza basan biri olursa buna basın.

Toyota Corolla 1.6 Multidrive S Touch

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 333
  • Model Yılı: '15
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Şubat 03, 2018, 08:47:35 »
Buradan araç üretcilerine sesleniyorum. Sattığınız araçlara kullanma kılavuzu koyun okuyup öğrenelim. Ne var mı. Tamam vakit bi ara okur öğreniriz.
"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 36000
  • Model Yılı: '11
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Mayıs 03, 2019, 00:55:59 »
Buradan araç üretcilerine sesleniyorum. Sattığınız araçlara kullanma kılavuzu koyun okuyup öğrenelim. Ne var mı. Tamam vakit bi ara okur öğreniriz.

Konuyu sahibi olarak konuyu hortlattigim için özür dilerim ama cevapları yeni görüyorum. Klavuzu araci aldigim gun hatim ettim merak etmeyin; zira bahsettiğim şey buton tuş va değil.