Gönderen Konu: AE101 kesiklik , tekleme  (Okunma sayısı 3480 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Automatic transmission
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A-
  • Model Yılı: -
AE101 kesiklik , tekleme
« : Kasım 24, 2017, 15:16:48 »
Arabam 1994 model gli  1.ve 2. viteslerde düşük devirlerde 1500 2000 devir  arası kesiklik yapıyor . Sakin kalkışlarda sanki ayağımı gazdan çekip tekrar gaz vermişim gibi yapıyor. Başına gelen varsa yardımcı olabilirmi ? Şimdiden teşekkürler .

Toyota Club Türkiye

AE101 kesiklik , tekleme
« : Kasım 24, 2017, 15:16:48 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 225000
  • Model Yılı: '06
  • 14 kere teşekkür edildi
Ynt: AE101 kesiklik , tekleme
« Yanıtla #1 : Kasım 24, 2017, 16:00:06 »
Merhabalar aynı sorunu ben de yaşamıştım. Aracınız lpg li vede sıralı sistem değilse Lpg montajını yapan kişi hatalı montaj yapmış olabilir. Distiribütöre gelen kablonun üzerine bir kablo sarıp üzerini bantlamışlarsa sorun buradan kaynaklanıyor olabilir . Çünkü elektronik beyin yanlış veri alabiliyor sarılı kabloyu çıkarınca sorun düzelmişti. Bu işlemi işten iyi anlayan bir Lpg ci çözmüştü. Saygılar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Automatic transmission
« Yanıtla #2 : Kasım 25, 2017, 00:01:02 »
Öncelikle teşekkürler yalnız aracımda lpg yok ve 104 bin km de

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 57000
  • Model Yılı: '04
  • 205 kere teşekkür etti
  • 374 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Kasım 25, 2017, 21:00:04 »
Gaz kelebeğini temizletin aracın, sorun azamiye iner. Kelebek yakıttan dolayı kirleniyor. Hava akışını yakıt karışımını etkiliyor. Aracınıza lpg taktırın bu arada.
1)ToyotaCorolla 1996gliAC 181000- 225000km (2013- 2016  )satıldı
2)ToyotaCorolla 2004SOL 57.500km(2015-   )
İnsan, kınadığı yaşamadıkça ölmezmiş. (Hadis-işerif)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1998 TOYOTA RAV4 2.0
    • atilla abinin araba ve toyota dostları
  • Araç: Rav 4
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 247500
  • Model Yılı: '98
  • 580 kere teşekkür etti
  • 954 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Kasım 25, 2017, 23:03:20 »
boğaz kelebeğindeki rölantiyi ayarlayan vidanın ayarıyla oynandı mı? benim rav4 de aynı problem vardı ne yaptımsa düzelmedi,  sonra ben rölanti ayar vidasının ayarını düşük rölantiye ayarladığımı ve bu yüzden olabileceğini düşünüp ayarı eski yerine getirdim böylece sorun düzeldi.
1998 TOYOTA RAV4 2.0 manuel ,http://www.toyotadostlari.com/

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Automatic transmission
« Yanıtla #5 : Aralık 15, 2018, 00:26:23 »
Bu arıza ile ilgili bir tespitte bulundum km sensörünü söküyoruz yapmıyor takıyoruz yapıyor . Km sensörü ,gösterge , distiribütör denedik sorun devam ediyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1998 TOYOTA RAV4 2.0
    • atilla abinin araba ve toyota dostları
  • Araç: Rav 4
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 247500
  • 580 kere teşekkür etti
  • 954 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Aralık 15, 2018, 01:20:02 »
akünün eksi şase başını sök on dakika bekleyip yeniden tak bu ecü yü resetlemektir denemeni tavsiye ederim.
1998 TOYOTA RAV4 2.0 manuel ,http://www.toyotadostlari.com/

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 4everCoroLLa
  • Kilometre: 216
« Yanıtla #7 : Şubat 07, 2019, 16:35:43 »
akünün eksi şase başını sök on dakika bekleyip yeniden tak bu ecü yü resetlemektir denemeni tavsiye ederim.
Bunun ne faydası olucak silkeleme bende de var

Gaz kelebeğini temizletin aracın, sorun azamiye iner. Kelebek yakıttan dolayı kirleniyor. Hava akışını yakıt karışımını etkiliyor. Aracınıza lpg taktırın bu arada.
Bunu ustaya söyledim Gazda yapıyorum diye sordu, evet dedim
O halde Boğaz kelebeği ile alakası olamaz dedi gazda da silkeleme yapıyorsa
Çünkü LPG'nin Boğaz kelebeği ile bi bağlantısı yok dedi doğrusudur bu?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Şubat 07, 2019, 18:08:47 »
Bunun ne faydası olucak silkeleme bende de var
Bunu ustaya söyledim Gazda yapıyorum diye sordu, evet dedim
O halde Boğaz kelebeği ile alakası olamaz dedi gazda da silkeleme yapıyorsa
Çünkü LPG'nin Boğaz kelebeği ile bi bağlantısı yok dedi doğrusudur bu?
akünün eksi kutup başını sökmek yakıt haritasını sıfırlar varsa hata kaydı siler ustanıza bir zahmet sorarmısınız LPG hava yakıt karışımını nasıl yapıyormuş boğaz kelebeği Yale lpgnin işi yok demekte ne demekmiş LPG havayı nereden alıyormuş?

Mesaj Birleştirildi: Şubat 07, 2019, 18:09:24
Ayriyeten sizin aracın LPG sistemi ne marka ve kaç yıllık.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 4everCoroLLa
« Yanıtla #9 : Şubat 07, 2019, 21:41:57 »
akünün eksi kutup başını sökmek yakıt haritasını sıfırlar varsa hata kaydı siler ustanıza bir zahmet sorarmısınız LPG hava yakıt karışımını nasıl yapıyormuş boğaz kelebeği Yale lpgnin işi yok demekte ne demekmiş LPG havayı nereden alıyormuş?

Ben sökeyim eksi kutbu ozaman sök tak yeterli mi belli bi süre boşta dursun mu
Bu Boğaz kelebeği temizliği zor mu ayarı falan var mı buralarda düzgün yapan yok dedi ayarlayamıyorlar gibisinden bişey dedi temizledikten sonra
LPG sistemi AkL marka 2013ten beri var 5 sene filan oldu taktıralı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Şubat 08, 2019, 02:08:36 »
Emre bey foruma üye olduğunuz günden beri sorularınızı elimden geldiği kadar yanıtlamaya çalışıyorum ama herşey bizim elimizden gelenle çözülmüyor anladığım kadarıyla yaşadığınız yerde işini düzgün yapan usta yok size daha öncede yazmıştım şunu yap bunu yapla sorun çözülmez iyi bir usta görüp gerekeni yapması lazım aksi halde çok para harcarsınız bizim burada yaptığımız zarar görmemeniz için fikir beyan etmek işin uzmanı @Ufuk Sönmez (16363) beydir (şunuda belirteyim ufuk beyi her seferinde tavsiye ediyorum kimde yanlış anlamasın sadece bilgi ve tecrübesi üst seviye olduğu için ) neyse konuya dönecek olursak böyle deneme yanılma yoluyla sorun çözülmez sadece para harcamış ve hayal kırıklığı yaşamış olursunuz,en önemlisi zaman kaybı ki en değerli olan zamandır,size tavsiyem İstanbul'a ufuk Bey'in yanına gitmeniz ve sorunu tek seferde çözmemiz olur.
Akü eksi kutup başı 20 dakika çıkarmanız yeterlidir,eğer bugüne kadar LPG bakımı yapılmamışsa veya aksatılmışsa büyük ihtimalle LPG enjektörleri sıkıntılı olabilir,devamlı açık kalıyor veya geç kapanıyor olabilir yine İstanbul'da Candan otogaz mühendislik var oraya kontrol ettirebilirsiniz sorunları çözmeniz dileğiyle geçmiş olsun.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 4everCoroLLa
« Yanıtla #11 : Şubat 09, 2019, 23:33:38 »
Emre bey foruma üye olduğunuz günden beri sorularınızı elimden geldiği kadar yanıtlamaya çalışıyorum ama herşey bizim elimizden gelenle çözülmüyor anladığım kadarıyla yaşadığınız yerde işini düzgün yapan usta yok size daha öncede yazmıştım şunu yap bunu yapla sorun çözülmez iyi bir usta görüp gerekeni yapması lazım aksi halde çok para harcarsınız bizim burada yaptığımız zarar görmemeniz için fikir beyan etmek işin uzmanı @Ufuk Sönmez (16363) beydir (şunuda belirteyim ufuk beyi her seferinde tavsiye ediyorum kimde yanlış anlamasın sadece bilgi ve tecrübesi üst seviye olduğu için ) neyse konuya dönecek olursak böyle deneme yanılma yoluyla sorun çözülmez sadece para harcamış ve hayal kırıklığı yaşamış olursunuz,en önemlisi zaman kaybı ki en değerli olan zamandır,size tavsiyem İstanbul'a ufuk Bey'in yanına gitmeniz ve sorunu tek seferde çözmemiz olur.
Akü eksi kutup başı 20 dakika çıkarmanız yeterlidir,eğer bugüne kadar LPG bakımı yapılmamışsa veya aksatılmışsa büyük ihtimalle LPG enjektörleri sıkıntılı olabilir,devamlı açık kalıyor veya geç kapanıyor olabilir yine İstanbul'da Candan otogaz mühendislik var oraya kontrol ettirebilirsiniz sorunları çözmeniz dileğiyle geçmiş olsun.
Sağol Allah razı olsun ayrıca bilgi paylaştıkça çoğalır benim derdim de zaten boşa masraf yapmamak sonuçta fabrika işçisiyiz arıza sebebi halkında bilgili olup ustaya kendimii düzelttirmemek istiyoruz sadece