Gönderen Konu: Tv-4K&OLED&QLED | NETFLİX  (Okunma sayısı 2088 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: '15
  • 59 kere teşekkür etti
  • 86 kere teşekkür edildi
Tv-4K&OLED&QLED | NETFLİX
« : Kasım 12, 2017, 10:13:32 »
tv  deyince akan sular duruyor eve gelince :)
Peki tv nizde ne kadar kaliteli görüntü alabiliyorsunuz?
Gerçekten HD gerçekten 4K izleyebiliyormuyuz ? Sorunun cevabı hayır.

Evlenirken eve 2 tv aldım biri 43 4K uhd tv diğeri 49 4k uhd tv. Her ikiside LG marka.
Bilerek ve isteyerek 4K aldım ki 5-7 yıl gitsin bana daha kanallarda bile 4K teknolojisi yok diye düşündüm ancak oled ve qledleri patlattılar.

İlk başlarda arasında çok fark yoktur diye düşünmüştüm ancak bariz fiyat farkı var. Benim tv 3 bin ₺ ilken bir oled 8500₺ qled ise 7 bin ₺ civarında.
2 tv yide yan yana karşılaştırma fırsatım oldu aynı görüntüde ve tepkim şu oldu.
Uhd tv nin parlaklık ayarlarıyla oynamış olmalısınız!
Arada müthiş bir fark var. Resmen görmediğim renkleri bu oled ve qledde gördüm  :blink:

İş yerine 55 oled LG marka olanını aldık ve keyifle izliyoruz şuan.
Baya bir araştırdık bu konu hakkında yeterince bilgi sahibi oldum pazarlıkla istanbuldan bir bayiden hgüzel fiyata aldık.

Tv almayı düşünen arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim, bir şey sormak isteyene yardımcı olabilirim.

Bu arada Netflix denen meretten bahsetmedim. Birçoğunuz biliyorsunuz belki. Bilmeyenler için söyleyeyim aylık 40₺ fiyat ile üye oluyorsunuz 4 farklı cihazdan izleme yapabiliyorsunuz.
Netflixin özelliği tv'nizin bütün özelliklerini kullanıyor ve dizi ve filmleri 4K kalitesinde izletiyor.

Tabi şimdilik sadece anlaştığı dizi ve filmler var içerisinde.
HD olayınıda digiturk ile çözdüm ben. Digiturkun belgesel ve giriş paketi var 14,90₺ aylık.
HD görüntüyü bu sayede HD olarak izleyebiliyorsunuz.

Tv ye digiturku kurmadan önceki hd ile digiturk arasında fark var
Burası basra değil izmit körfezi :)

Toyota Club Türkiye

Tv-4K&OLED&QLED | NETFLİX
« : Kasım 12, 2017, 10:13:32 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 101000
  • Model Yılı: '12
  • 1003 kere teşekkür etti
  • 1007 kere teşekkür edildi
Ynt: Tv-4K&OLED&QLED | NETFLİX
« Yanıtla #1 : Kasım 12, 2017, 11:47:23 »
Geçen sene sony 55XD8505 4K televizyon  yanınada 4k uydu recewır aldım.Sekiz adet uydudan 4K yayın alıyorum fakat çoğu demo olduğundan aynı şeyleri döndürüp duruyorlar.4K görüntü olarak güzel fakat içerik çeşidiolmadığından şimdilik pek işe yaramıyor.Bir aralar torrentten 4K film indirip izliyordum görüntü hakikaten muazzam oluyordu.
Toyota avensis 1.6 elegant 2006 Tüplü
Toyota avensis 1.6 elegant extra 2012 BRC Tüplü

Öleceğiz birgün, gömecekler. Birkaç gün övecekler, sonra kalan malını bölecekler; Hatta memnun kalmayıp üstüne birde sövecekler