Gönderen Konu: atiker grand?  (Okunma sayısı 29151 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 23 kere teşekkür edildi
atiker grand?
« : Ekim 25, 2017, 11:25:44 »
selamun aleyküm arkadaşlar.
yeni makyajlı kasa 1,6 otomatik corolla advance almak nasip oldu ama benzin fiyatlarına dayanamadım lpg taktırmaya karar verdim.
gönül ister brc , prins silverline taktırayım ama  atiker grand aklıma hem fiyat hemde videolardan izlediğim kadarıyla yattı. Yalnız siz değerli arkadaşlarımında fikrini almak isterim.
sizce atiker grand taktırsam sıkıntı yaşarmıyım , sürekli parçaları bozulma yaparmı ? kullanan arkadaşlar varmı?
şimdiden teşekkür ediyorum ilgilenen arkadaşlara..konuyu yanlış yere açtıysam affola

Toyota Club Türkiye

atiker grand?
« : Ekim 25, 2017, 11:25:44 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 52000
  • Model Yılı: '16
  • 35 kere teşekkür etti
  • 179 kere teşekkür edildi
Ynt: atiker grand?
« Yanıtla #1 : Ekim 25, 2017, 11:38:49 »
Hakan bey aracınız hayırlı olsun. Güzel günlerde kullanın inşallah. Lpg de genel kanı LPG sisteminden önce takacak usta önemli şeklinde. İşini düzgün yapana denk geldiniz mi sıralı LPG sistemi marka ikinci planda kalıyor. Yaşadığınız yeri ben göremedim belirtirseniz arkadaşlar daha iyi yardımcı olacaktır. Forumda bu konuda arama yapabilirsiniz.
İlla gitmek istiyorsan, hoşuma git mesela :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #2 : Ekim 25, 2017, 12:36:57 »
teş. ederim osman bey... karabükte yaşıyorum fakat karabükte kesinlikle taktırmayı düşünmüyorum. burda usta yok! gerçekten yok ! burdaki ustalara anca sök tak yaptırırım. başımıza çok şey geldi o yüzden, polemiğe girmemek için uzatmıyorum.
dağ-cey diye bir firma ankaradan atiker grand için corolla aracınıza tam uyumlu sorun yaşamazsınız dedi ve çok güzel fiyat verdi. atiker kendini düzeltti sorunlar bitti eskidendi o dediler..şu an atiker grand modeline çok güveniyorlar garanti veriyorlar..sizce beni atiker grand üzermi ? merak ettiğim konu bu?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 904 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ekim 25, 2017, 13:02:44 »
Hakan bey selam  2 yıldır BRC kullanıyorum çok memnunum tavsiye ederim . Ankara ya gelme durumu olursa Mocan Otogaz - Övünç bey ile irtibata geçin derim. Daha önce atikerden çok başım ağrıdı ondan dolayı Brc tercih ettim çok memnun kaldım bu iş bir kerelik bir şey değil bu aracı kullanacaksınız o yüzden kaliteden ödün vermeyin derim 
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 57000
  • Model Yılı: '04
  • 205 kere teşekkür etti
  • 374 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ekim 25, 2017, 13:32:27 »
Atiker seçilme sebebi yedek parçanın ucuzluğu diye geçiyor. Ancak şurda bir yanlışlık var Gold ve Grandin fiyatları  yedek parça fiyatları bilinen markalardan farksız. Oyüzden Brc Ve Lovato Obd Kitleri tavsiye ederim
1)ToyotaCorolla 1996gliAC 181000- 225000km (2013- 2016  )satıldı
2)ToyotaCorolla 2004SOL 57.500km(2015-   )
İnsan, kınadığı yaşamadıkça ölmezmiş. (Hadis-işerif)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 35 kere teşekkür etti
  • 179 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ekim 25, 2017, 14:09:12 »
teş. ederim osman bey... karabükte yaşıyorum fakat karabükte kesinlikle taktırmayı düşünmüyorum. burda usta yok! gerçekten yok ! burdaki ustalara anca sök tak yaptırırım. başımıza çok şey geldi o yüzden, polemiğe girmemek için uzatmıyorum.
dağ-cey diye bir firma ankaradan atiker grand için corolla aracınıza tam uyumlu sorun yaşamazsınız dedi ve çok güzel fiyat verdi. atiker kendini düzeltti sorunlar bitti eskidendi o dediler..şu an atiker grand modeline çok güveniyorlar garanti veriyorlar..sizce beni atiker grand üzermi ? merak ettiğim konu bu?

Forumda Karabük lütfen arkadaşımız @Mutlu Tekir (30216) var size yardımcı olacaktır.
İlla gitmek istiyorsan, hoşuma git mesela :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ekim 25, 2017, 17:56:35 »
Ankara'da Atiker taktırılacak tek yer var şaşmazlarda Quattro Garage Bekir bey.
Başka yerde macera aramayın. Yol ayarı önemli, obdli kit taktırın.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 41000
  • Model Yılı: '15
  • 1 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ekim 30, 2017, 10:27:59 »
1 yıldır atiker grand kullanıyorum memnunum bugüne kadar sadece 1 defa map sensör arızası verdi onuda 10 dakikada garantiden değiştirdiler. %45 gibi bir tasarrufum oldu 10 ayda kit parası çıkmış oldu. Montaj yapılacak yer çok önemli işçiliği iyi olmazsa hem arabaya hem kite yazık olur.
EwO

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2012 Auris 1.33 Dual VVT-I
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 74000
  • Model Yılı: '12
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Ekim 30, 2017, 17:42:31 »
atiker grand'ı tavsiye ederim.
ben kullanıyorum. sorunsuz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #9 : Kasım 02, 2017, 11:45:49 »
S.A

belki aracına atiker grand taktırmak isteyen vardır ve benim gibi markanın geçmişteki kötü anılarından korkan birileri vardır diye yazıyorum..
aracıma makyajlı yeni corolla cool otomatik aracıma atiker grand taktırdım.
bir önceki aracım 2013 yeni corolla idi. karabükte çok övdükleri bir yere brc taktırmıştım , hemde brc düşünenlerin tek taktırdığı yere. aracımı montaj sonrası teslim aldım 4-5 km sonra stop etmişti, olabilir demiş tekrar götürmüştüm , sonra aralıklarla stop etme vardı , motor ısındıktan sonra devir dalgalanması vardı.montaj yapan yer ayar yapıp gönderiyordu vesaire vesaire.çekişi çok iyi değildi , montaj yapan yer sonuçta lpg deyip geçiyordu...burunlarından kıl aldırmamaları cabası !
neyse şimdi yeni aracıma karabükteki ustalara güvenmediğim için ankarada atiker grand taktırdım. 1000 km civarı oldu...izlenimlerim...brc den çok iyi izlenim verdi bana...devir dalgalanması yok!!! stop yok!!! yokuş yukarı -3 -4 hava şartlarında 150 km ve üzeri hızlarda benzinden hiç farkı yok...
adamların işçilikleri ilgi alakaları çok iyi...

ankaradan depoyu doldurdum fulledim... bilerek otoban kullanmadım..hava  0  ve -4 derece aralıklarında düz yolda ortalama 110-120  rampalarda aracın lpg sistemini test amaçlı 130 - 160 km yol müsade ettiğince bastım sıkıştırdım aracı...karabükte tam 206 km yol sonra 3.08 tlden depoyu tekrar fulledim ve 43.80 tl gaz aldı araç...bu şartlarda ve malesef fiyatlarda kmde 0,212 kuruş...gayet güzel bir rakam..pompa basınç gücüne göre bu oran +2 , -2 fark olabilir....

fakat diğer brc li olan aracım yaz günü otobandan tamamen 110 a sabitlenmiş!! olarak ankara dönüşü aynı km yolu, gazı 2,40 lira civarlarında aldığım halde 38-45 arası yakıyordu...!!!!!

atikerin enjektör sesini hiç duymuyorum...benzinden gaza geçerken çat diye bir ses çıkıyordu izlediğim videolarda oda yok çok şükür.... yani artık marka takıntısından kurtulmak gerek olduğunu düşünüyorum.ha oldu sorun yaşadım yine brc taktırmam , lovato tercih ederim.

bu arada araca lpgyi  ivedikte dağcey firmasinda taktırdım.

mal canın yongasıdır...bu yüzden atiker kullananlardan tavsiye almak için yazmıştım, cevaplayanlara yorum atanlara teşekkür ederim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • İskender ERSÖZ
  • Araç: Avensis
  • 49 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Kasım 02, 2017, 13:43:21 »
Ben eşimin 2004 Corollasına tavsiye üzerine atiker takdırdım.Arkadaşlar bir kere gaz göstergesi bir türlü dikiş tutmuyor.Çok uğraştılar ama aynı tas aynı hamam.Depo full dolu bir lamba yanıyor.Bazen bu dört oluyor kafasına göre takılıyor.Kronik bir sorun buna çözüm bulamıyorlar.Birde bu aralar gaz bitince bazen araba benzine geçmiyor yolu ortasında yığılıp kalıyor arabayı stop ettirmek gerekiyor.Eşim geçen nerdeyse kaza yapıyormuş.Onun içinde götürdüm.Baktılar ettiler gaz bitmeye yakın gelin dediler bende OLUR dedim.Daha 8 aylık cihaz aslında bunların burunlarından getirmek varya dostlarımızın tavsiyesi üzerine olduğu için çokta fazla bir sıkıntı olmadığı için idare edeceğim.Siz siz olun BRC'den şaşmayın derim.Bu iş için Ankara Mocangaz 1 numara diyebilirim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
« Yanıtla #11 : Kasım 02, 2017, 14:54:47 »
Atiker de suç yok taktırdığınız ustada sıkıntı var.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • İskender ERSÖZ
  • Araç: Avensis
  • 49 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Kasım 02, 2017, 16:04:52 »
Hocam Şaşmazın en iyisi diyorlar benim ustam için, adını burda vermek istemem.Ama bu birazda şans işi diye düşünüyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
« Yanıtla #13 : Kasım 02, 2017, 17:28:30 »
Firma ismi verin işini yapamayanı bilelim.
Bahsettiğiniz sorunlar işini iyi yapan birinin çözemeyeceği işler değil.

Gösterge nin oynaması şamandıra daki manyetik sensör kaynaklı.
Benzine geçmemesi ayrı bir konu zaten.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 141000
  • Model Yılı: '03
  • 100 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Kasım 27, 2017, 16:59:25 »
S.A

belki aracına atiker grand taktırmak isteyen vardır ve benim gibi markanın geçmişteki kötü anılarından korkan birileri vardır diye yazıyorum..
aracıma makyajlı yeni corolla cool otomatik aracıma atiker grand taktırdım.
bir önceki aracım 2013 yeni corolla idi. karabükte çok övdükleri bir yere brc taktırmıştım , hemde brc düşünenlerin tek taktırdığı yere. aracımı montaj sonrası teslim aldım 4-5 km sonra stop etmişti, olabilir demiş tekrar götürmüştüm , sonra aralıklarla stop etme vardı , motor ısındıktan sonra devir dalgalanması vardı.montaj yapan yer ayar yapıp gönderiyordu vesaire vesaire.çekişi çok iyi değildi , montaj yapan yer sonuçta lpg deyip geçiyordu...burunlarından kıl aldırmamaları cabası !
neyse şimdi yeni aracıma karabükteki ustalara güvenmediğim için ankarada atiker grand taktırdım. 1000 km civarı oldu...izlenimlerim...brc den çok iyi izlenim verdi bana...devir dalgalanması yok!!! stop yok!!! yokuş yukarı -3 -4 hava şartlarında 150 km ve üzeri hızlarda benzinden hiç farkı yok...
adamların işçilikleri ilgi alakaları çok iyi...

ankaradan depoyu doldurdum fulledim... bilerek otoban kullanmadım..hava  0  ve -4 derece aralıklarında düz yolda ortalama 110-120  rampalarda aracın lpg sistemini test amaçlı 130 - 160 km yol müsade ettiğince bastım sıkıştırdım aracı...karabükte tam 206 km yol sonra 3.08 tlden depoyu tekrar fulledim ve 43.80 tl gaz aldı araç...bu şartlarda ve malesef fiyatlarda kmde 0,212 kuruş...gayet güzel bir rakam..pompa basınç gücüne göre bu oran +2 , -2 fark olabilir....

fakat diğer brc li olan aracım yaz günü otobandan tamamen 110 a sabitlenmiş!! olarak ankara dönüşü aynı km yolu, gazı 2,40 lira civarlarında aldığım halde 38-45 arası yakıyordu...!!!!!

atikerin enjektör sesini hiç duymuyorum...benzinden gaza geçerken çat diye bir ses çıkıyordu izlediğim videolarda oda yok çok şükür.... yani artık marka takıntısından kurtulmak gerek olduğunu düşünüyorum.ha oldu sorun yaşadım yine brc taktırmam , lovato tercih ederim.

bu arada araca lpgyi  ivedikte dağcey firmasinda taktırdım.

mal canın yongasıdır...bu yüzden atiker kullananlardan tavsiye almak için yazmıştım, cevaplayanlara yorum atanlara teşekkür ederim.

hakan bey sizin araba 1,6 toyota değilmi? eğer öyleyse 1 lt lpg ile hemde sıkıştırmayla 14 küsür km yol yapmışsınız bu değerler gerçekten çok iyi bende de atiker var maximum 10 km gidebiliyorum 1 lt lpg ile...
sonuna kadar toyota...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #15 : Kasım 27, 2017, 19:51:32 »
hakan bey sizin araba 1,6 toyota değilmi? eğer öyleyse 1 lt lpg ile hemde sıkıştırmayla 14 küsür km yol yapmışsınız bu değerler gerçekten çok iyi bende de atiker var maximum 10 km gidebiliyorum 1 lt lpg ile...

ayhan bey evet aracım 1.6 advance otomatik vites....pazar günü dün yine ankaraya gittim karabükten fulledim 150 km hız altına düşmedim..bazı yerlerde 206 km hızı dahi gördüm...lpgde benzinden hiçbir fark yok...ankarada 220 kmde fulledim 58 tl (2,85 litre fiyatı) aldı....
dönüş yolunda 100 km sabit geldim gece geldiğim için...210 kmde 42 tl lpg aldı (3,14 litre fiyatı)......

uzun yolda aracın hız sabitleyiciyle yakıtı mükemmel fakat şehir içi  0,40 kuruş yakmaya başladı...kontak araları çok kısa ve her taraf yokuş bunun etkisi çok fazla...

atiker düşünenler gönül rahatlığıyla taktırsın ..atiker eski atiker değil....bırakılım artık bu marka takıntısını...

2 önceki aracım hyundai accent admireye tomasetto taktırmıştım...o tarihlerde marka ismini bile 100 kişiden 90 ı duyulmamış bir marka fakat tam italyan ve piyasadaki kafa markalara malzeme yapan bir firma olduğunu öğrenince taktırmıştım..tam 6 yıl kullandım tık demedi...hiç arıza yapmadı , arıza ışığı yakmadı .. ve üstüne üstlük dükkanını yeni açan çokta prof olmayan bir lpgciye taktırmıştım :))))

bir önceki aracıma corolla 1.6 advance 2013 model brc taktırdım hemde memlketimin en iyi dedikleri firmaya ama başıma gelmeyen kalmadı....

arkadaşımın aracına atiker taktırmasına vesile oldum şu an dua ediyor...
bulunduğum yerde 1900 tl dediler atiker granda....ankarada 1600-1700 civarı idi firma firma değişiyordu...ben 1450 tl karta taksitli taktırdım..be-da-vaaaaa

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 141000
  • Model Yılı: '03
  • 100 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Kasım 27, 2017, 21:07:58 »
ayhan bey evet aracım 1.6 advance otomatik vites....pazar günü dün yine ankaraya gittim karabükten fulledim 150 km hız altına düşmedim..bazı yerlerde 206 km hızı dahi gördüm...lpgde benzinden hiçbir fark yok...ankarada 220 kmde fulledim 58 tl (2,85 litre fiyatı) aldı....
dönüş yolunda 100 km sabit geldim gece geldiğim için...210 kmde 42 tl lpg aldı (3,14 litre fiyatı)......

uzun yolda aracın hız sabitleyiciyle yakıtı mükemmel fakat şehir içi  0,40 kuruş yakmaya başladı...kontak araları çok kısa ve her taraf yokuş bunun etkisi çok fazla...

atiker düşünenler gönül rahatlığıyla taktırsın ..atiker eski atiker değil....bırakılım artık bu marka takıntısını...

2 önceki aracım hyundai accent admireye tomasetto taktırmıştım...o tarihlerde marka ismini bile 100 kişiden 90 ı duyulmamış bir marka fakat tam italyan ve piyasadaki kafa markalara malzeme yapan bir firma olduğunu öğrenince taktırmıştım..tam 6 yıl kullandım tık demedi...hiç arıza yapmadı , arıza ışığı yakmadı .. ve üstüne üstlük dükkanını yeni açan çokta prof olmayan bir lpgciye taktırmıştım :))))

bir önceki aracıma corolla 1.6 advance 2013 model brc taktırdım hemde memlketimin en iyi dedikleri firmaya ama başıma gelmeyen kalmadı....

bulunduğum yerde 1900 tl dediler atiker granda....ankarada 1600-1700 civarı idi firma firma değişiyordu...ben 1450 tl karta taksitli taktırdım..be-da-vaaaaa

Hakan bey benimkide atiker ama hangi modeli bilmiyorum 2014 te takılmış araca aracım toyota corolla 2003  1,6 hb sol otomatik 130 bin kmde. lpg enjektörlerini  temizlettim buji, yağ, filtre değişimi yaptım yinede şehir içi 8 km falan gidiyo uzun yolda 120 bilemediniz en fazla 130 km hızla 1 lt lpg ile 10 kmden fazla gidemedim. sizin şehir içi benden az fazla yakarken şehir dışı 15 km leri görüyorsunuz çok iyi bence ama dediğiniz gibiyse şehir içi ve şehir dışı ikiye katlıyo buda tuhaf değilmi.. anlayan arkadaşlarda konuya dahil olursa sevinirim..

Mesaj Birleştirildi: Kasım 27, 2017, 21:10:23

Hakan bey benimkide atiker ama hangi modeli bilmiyorum 2014 te takılmış araca aracım toyota corolla 2003  1,6 hb sol otomatik 130 bin kmde. lpg enjektörlerini  temizlettim buji, yağ, filtre değişimi yaptım yinede şehir içi 8 km falan gidiyo uzun yolda 120 bilemediniz en fazla 130 km hızla 1 lt lpg ile 10 kmden fazla gidemedim. sizin şehir içi benden az fazla yakarken şehir dışı 15 km leri görüyorsunuz çok iyi bence ama dediğiniz gibiyse şehir içi ve şehir dışı ikiye katlıyo buda tuhaf değilmi.. anlayan arkadaşlarda konuya dahil olursa sevinirim..

sonuna kadar toyota...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 42000
  • Model Yılı: '20
  • 284 kere teşekkür etti
  • 309 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Kasım 27, 2017, 21:45:46 »
Motor, şanzıman, takılan kit, hava direnci vs. her şey farklı, bu iki aracın yakıt durumunu karşılaştırmak doğru değil.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #18 : Kasım 28, 2017, 00:03:40 »
benim aracımın şehir içi fazla yakması tamamen benden kaynaklı şöyleki...evle işin arası 2 km...2 kontak aram maksimum tamamen şehir içi , çevre yolu dahi yok !! ve en fazla 4 km .....ve dahada beteri burda her taraf yokuşş....
lpgde araçların yol bilgisayarı anlık tüketim ve ortalama tüketimi göstermez diye biliyordum fakat aracımın yol bilgisayarının anlık ve ortalama yakıt tüketim göstergesi ne hikmetse lpg değerlerini birebir yakalamakta....yokuş yukarı minimum gaza ayağımın ucuyla bastığım halde 17-18 litrelerle çıkıyorum...
şu an için şehir içi ortalamam 12,5 litre.... kış iklimi ve coğrafyaya göre gayet güzel diye düşünüyorum.

ayhan bey gelelim sizin durumunuza sizin aracınız tam otomatik 4 ileri....4 ileri dezavantaj çok yaktıran bir şanzumandır..yakıtınız normal diye düşünüyorum....benim aracım 7 ileri otomatik bir araç bunla kıyaslamanız yanlış olur... sağlamlığına kimse birşey diyemez aracınızdaki şanzumana ama yakıt çok yakar rakiplerine göre..
yanlış anlamadıysam adanada yaşıyorsunuz karadenize göre sıcak iklim ve coğrafyası düz.. sizin aracınız şu an batıkaradenizde olsa bu iklim şartları ve coğrafya koşullarında (bol yokuşlu ve dik rampalı yollar) çok daha fazla yakacağını garanti edebilirim...

ben uzun yolda genelde aracı hız sabitleyici ile kullanırım..en az 1 litre karım var...zaten otobanda basamıyoruz...şöyle bir olay var 95 km hızla düz yolda 4.5 litreleri görüyorum...ortalama 6 litre....çok mükemmel değerler.
hızımı 120 ye sabitlersem aynı yolda 7-7,5 litre ortalamam oluyor....

kısacası 4 ileri otomatik olduğu için aracınızın yakıtı normal nacizane tavsiyem fazla kurcalatmayın...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 36000
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Kasım 28, 2017, 11:19:38 »

Benim yol bilgisayarı da neredeyse aynı gösteriyor lig tüketimini. Bazen +- %5oynamalar oluyor. Bu oynamaların kaynağının sıcak soğuk hava (sıcaklıkla değişen tank içindeki gazın basıncı) ve pompa farkından kaynaklandığını düşünüyorum.

Atiker lpg kiti alanında iyi yatırım yapan bir türk firması ve çok kullanıcı memnun. Fakat ürün kalite kontrolü ve parça arızası konusunda şüphelerim oluşmuştu. Arızalanan bir parçayı değiştirmek Atikerde daha ucuz o nedenle arabaya sık ihtiyacı olmayanlar için Atiker ekonomik bir çözüm. 1000 tl fazla vermeye gerek yok bence. en kötü sistemi komple değiştirisin, tabii tank hariç. Fakat ben günde 50-60 km şehir içi yapıyorum ve araba elim ayağım. Arızalanması durumunda, işe gidip gelemem ve çocukları okuldan alamam, benim için ciddi olay olur. Kışın haftanın 7 günü arabayı kullanıyorum. O nedenle parça arızası oransal olarak daha az olacağını düşündüğüm bir marka tercih ettim. Eklemek isterim iyi montaj olmazsa olmazı bu işin, tartışılmaz. Ayrıca temiz hava ve lig filtresi de.