Gönderen Konu: Ağır Hasarlı Aracın Kasko Ödemeleri  (Okunma sayısı 2494 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 160000
  • Model Yılı: '14
  • 10 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
Ağır Hasarlı Aracın Kasko Ödemeleri
« : Ekim 24, 2017, 20:39:27 »
Arkadaşlar ağır hasar kayıtlı bir araç kullanmaktayım. Araç yaklaşık 1 yıldır bende ve lpg taktırdım. Kullanımımı etkileyen bir sorunum olmadı bugüne kadar. Ak sigorta dan kasko yaptırdım. Merak ettiğim bu araç şimdi ağır hasar kayıtlı. İleride büyük bir kazada bu aracın yeniden perte çıkarılması durumu vs varmı yada nasıl bir süreç işliyor bilgisi olan var mı? Kaskoyu yaptırdığım dönemde sigortacım bana işlemler esnasında araç üzerinde orjinal parça var  onarımda orjinal yan sanayi var ise yan sanayi takılır diye açıkladı ama büyük bir kaza konusunda net bir bilgisi olmadığından paylaşamadı. Bu durum hakkında internette konuda bulamadım.
Toyota Auris - 2014 - Advance Skypack Multidrive S - Kar Beyaz(040)

Renault Megane 2 HB - 2005 - Authentic - Gri

Toyota Club Türkiye

Ağır Hasarlı Aracın Kasko Ödemeleri
« : Ekim 24, 2017, 20:39:27 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
Ynt: Ağır Hasarlı Aracın Kasko Ödemeleri
« Yanıtla #1 : Şubat 01, 2018, 02:27:22 »
Aynı konuyu ben de çok merak ediyorum. Bilgi aldıysanız veya bilen arkadaşlar varsa konuyu biraz canlandırmak isterim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 333
  • Model Yılı: '15
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
Ynt: Ağır Hasarlı Aracın Kasko Ödemeleri
« Yanıtla #2 : Şubat 01, 2018, 09:46:00 »
Arkadaşlar ağır hasar kayıtlı bir araç kullanmaktayım. Araç yaklaşık 1 yıldır bende ve lpg taktırdım. Kullanımımı etkileyen bir sorunum olmadı bugüne kadar. Ak sigorta dan kasko yaptırdım. Merak ettiğim bu araç şimdi ağır hasar kayıtlı. İleride büyük bir kazada bu aracın yeniden perte çıkarılması durumu vs varmı yada nasıl bir süreç işliyor bilgisi olan var mı? Kaskoyu yaptırdığım dönemde sigortacım bana işlemler esnasında araç üzerinde orjinal parça var  onarımda orjinal yan sanayi var ise yan sanayi takılır diye açıkladı ama büyük bir kaza konusunda net bir bilgisi olmadığından paylaşamadı. Bu durum hakkında internette konuda bulamadım.

Öğrenmek istediğiniz durum firmalara göre değişiklik gösterebilir. Kasko Policelerinde detaylı belirtilmiştir. Eğer araçın evvel kazası varsa parça değişiminde yan sanayı kullnılıyor. Pert durumundada piyasa değerinin sadece belli bir oranını ödüyorlar.

Mesaj Birleştirildi: Şubat 01, 2018, 09:53:47
Misal şuan bizim kullandığımız araçta Uni Casko var. Eğer araç evvel tam hasara uğramış ise kasko süresince meydana gelecek tam veya kısmı hasarlarda toplam hasarın %40 oranında tenzili muafiyet uygulanır ve her halukarda aracın onarımında çıkma veya eşdeğer parça kullanılacaktır diyor.
"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."