Gönderen Konu: 2001 Corolla Klima Sıcaklık Ayar Düğmesi  (Okunma sayısı 3339 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 154000
  • Model Yılı: '01
  • 20 kere teşekkür etti
2001 Corolla Klima Sıcaklık Ayar Düğmesi
« : Ekim 19, 2017, 16:53:22 »
Arkadaşlar Merhaba,
Aracın sıcaklık ayar düğmesi düzgün dönmüyor. Çevirmeye çalışınca sürekli takılıyor sanki önünde bir engel varmış gibi. Bende çok zorlamak istemiyorum kırılır diye. Bu soruna bir çözümü olan varsa tavsiyelerinizi alabilirim. Şimdiden teşekkürler.
2001 Toyota Corolla 1.4 VVT-i Terra Special A/C

Toyota Club Türkiye

2001 Corolla Klima Sıcaklık Ayar Düğmesi
« : Ekim 19, 2017, 16:53:22 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 180000
  • Model Yılı: '00
  • 8 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
Ynt: 2001 Corolla Klima Sıcaklık Ayar Düğmesi
« Yanıtla #1 : Ekim 22, 2017, 12:30:15 »
Dügmeyi kendinize doğru çekin düğme yerinden çıkacaktır içini kontrol edin takılma yapacak bir şey varmı diye. Hiçbir şey yoksa oradaki metali yağlayıp geri takın. (Wd40 ve benzeri.)
Toyo Toyo Toyo :D
Toyota Corolla 1.3 Terra A/C 180000 km

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 184000
  • Model Yılı: '00
  • 3 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Kasım 06, 2017, 17:54:41 »
Aynı sorun bende de vardır.Çevirme tuşu kırıktı içeriden.Mecbur çıkmacıdan kalorifer paneli aldım,sağlam çevirme tuşu ile bende ki kırık çevirme tuşunu değiştirdim sorun çözüldü.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kilometre: 225000
  • Model Yılı: '01
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Nisan 14, 2019, 22:55:52 »
Okan bey ayni durum suan bndede var kalorifer soguk_sicak dügmesi bosa donuyordu elektikci teli kopmus dedi bnde zarzor uretimi durmus parcayi sonunda bildum bugun elekrikciye gittigimde sorunu tel saglam olup icerdeki dislilerin kirik olmasidan kaynaklandigini soyledi şimdi bana panelin icerisindeki donen mekanizmanin dislilerinden lazim bulabilirsen bi panelde üç disli sistemi oluyor sizde muhtemen eski paneldeki iki disli sistemi calisiyodur bana bir tanesi lazim yada cikma panel bulmam gerekli yardimci olrsaniz sevinirim.Ayriyeten almis oldugum telde elimde kaldi ihtiyaci olana aldigim fiyata gönderebilirim.