Gönderen Konu: Açılmayan 2014 Corolla Torpidosu Hakkında  (Okunma sayısı 2571 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 6 kere teşekkür edildi
Açılmayan 2014 Corolla Torpidosu Hakkında
« : Ekim 02, 2017, 12:37:20 »
Merhaba, 2014 Corolla'nın torpidosu açma esnasında tırnaklarının kopması neticesi kapalı durumda kaldı. Yanlarında plastik pimleri varmış oradan kimlik vb. ince malzeme ile baskı yaparak açtık. Daha önceden yurtdışından 1 dolara turuncu plastik söküm aparatları almıştım. Bu aletlerin yardımı ile esnetmek suretiyle torpidoyu ayırdık. Pimleri hareket ettiren küçük dayanıksız plastik çıkıntılardan birisi kopmuş. Yerine vida uydurup tekrar sıcak silikonla yapıştırdık. İnşallah tekrar etmez. Nette pek konuya dair bilgi bulamadım. Belki ihtiyacı olana bir faydası olur. İyi günler.

Toyota Club Türkiye

Açılmayan 2014 Corolla Torpidosu Hakkında
« : Ekim 02, 2017, 12:37:20 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Üşeniyorum, öyleyse yarın.
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '20
  • 29 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
Ynt: Açılmayan 2014 Corolla Torpidosu Hakkında
« Yanıtla #1 : Ekim 03, 2017, 11:57:24 »
aynı konudan muzdaribim. İlaç gibi geldi konunun açılması. Bir şey sormak istiyorum; Kapağı ayırmak istediğimde çatır çutur sesler gelmeye başladı ben de fazla zorlamak istemedim. Parçaları ayırırken neye dikkat etmemiz lazım? İşiniz bittikten sonra herhangi bir yapıştırıcı kullandınız mı?

Bir de yakın çekim fotoğraf alabilir miyiz?

Teşekkürler.

Edit: Sıcak silikon kullanmışsınız.
Toyota Corolla 1.6 Passion X-pack Multidrive s (2020-...)(0-3000
Toyota Corolla 1.6 Premium  Multidrive s (2014-2020)0 -40.000)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ekim 05, 2017, 16:25:27 »
Merhaba, Bahsettiğim plastik aparatlar 4-5 tane, aralarına 2-3 cm ara ile kastırarak gittim, sesler geliyor ama açılıyor. O kenarlardaki beyaz çizgi çizgi olan bölümler, fabrikasyon yapıştırma izleri. İşim bittikten sonra yukarıda belirtiğim üzere sıcak silikonla yapıştırdım. Yapıştırdığım için tekrar foto çekme şansım yok maalesef. Geçmiş olsun, iyi günler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 95000
  • Model Yılı: '15
  • 26 kere teşekkür etti
  • 37 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Mart 24, 2019, 16:21:21 »
Bu sorunu ben de yaşıyorum şu an. Araç yanımda değil ama babam haber etti torpido açılmıyormuş  :blink: