Gönderen Konu: auris 2014 benzin yakıt deposu  (Okunma sayısı 3163 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
auris 2014 benzin yakıt deposu
« : Eylül 20, 2017, 12:09:47 »
merhaba. 1.6 otomatik auris 2014 aracımın aşağı benzin deposuna taş çarptı. delindi. acil yakıt deposunu bulmam gerek. servisi aradım yok gelmesi biraz sürer dedi.
yardımcı olabilicek birisi var mı.?

Toyota Club Türkiye

auris 2014 benzin yakıt deposu
« : Eylül 20, 2017, 12:09:47 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 290000
  • Model Yılı: '04
  • 21 kere teşekkür etti
  • 86 kere teşekkür edildi
Ynt: auris 2014 benzin yakıt deposu (acil)
« Yanıtla #1 : Eylül 20, 2017, 12:29:04 »
Geçmiş olsun, geçici bir çözüm ama, çelik macunu ile yama yapabilirsiniz.
İSRA-37

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Eylül 20, 2017, 18:48:25 »
aslında yama yaptılar sanayide. plastik miş bunların deposu. plastik kaynak yaptılar çok tutmayabilir diye macun gibi bişi de yaptılar. ama yurt dışından gelcek deyince iş zora girdi. birde şehir dışına gidecem iki güne uzun yol.  bu yapılana güvenilir mi bilemedim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 290000
  • Model Yılı: '04
  • 21 kere teşekkür etti
  • 86 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Eylül 20, 2017, 19:26:13 »
Geçici ama yinede iş görür. Bundan alıp sizde uygulayabilirsiniz.
İSRA-37

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
Ynt: auris 2014 benzin yakıt deposu
« Yanıtla #4 : Ekim 03, 2017, 18:58:25 »
ben hala benzin deposunu değiştirmedim. akıntı yok şimdilik.
hatta 20bin bakımına girdim kimse bişey demedi yetkili serviste.  değiştir kesin vs diyen olmadı.
1500 liraymıs sadece parça.500 de işçiik alsa 2000.
böyle devam etsem çok riske girer miyim ki acaba.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Yorumsuz bir hayatı seçiyorum
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 46000
  • Model Yılı: '13
« Yanıtla #5 : Mart 28, 2018, 12:03:00 »
ben hala benzin deposunu değiştirmedim. akıntı yok şimdilik.
hatta 20bin bakımına girdim kimse bişey demedi yetkili serviste.  değiştir kesin vs diyen olmadı.
1500 liraymıs sadece parça.500 de işçiik alsa 2000.
böyle devam etsem çok riske girer miyim ki acaba.

yakup bey, öncelikle geçmiş olsun.

sorunuza gelince , hiç ama hiç bir şey olmaz bu şekilde kullanmaya devam edin.. Risklik bir durum yok.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 68000
  • Model Yılı: '12
  • 33 kere teşekkür etti
  • 79 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Mart 29, 2018, 02:34:49 »
Öncelikle geçmiş olsun. Mustafa Başaran beyin bahsettiği SunFix bu konularda başarılı bir ürün. Bunun yanı sıra ben de problem yaşayacağınızı zannetmiyorum fakat olur da içinize sinmez ve tereddüt yaşarsanız Konya da KONAS otomotiv var muhtemelen onlarda temiz çıkma depo bulabilirsiniz. Hatta forumda Konyalı arkadaşlardan da yardım istenebilir. Telefon numaralarını vereyim firmanın aklımızda bulunsun. Sıkıntısız sürüşler dilerim. Saygılarımla.

0 332 397 00 97
Bir kere yanlış trene bindiyseniz; koridordan ters tarafa yürümenin hiç bir faydası yoktur.
 Friedrich Nietzche

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Mart 29, 2018, 06:15:52 »
Yakup bey öncelikle gecmiş olsun profil bilgilerinizde  ikamet yerinizi göremedim doldurursanız daha iyi yardımcı olurlar söz konusu benzin deposu olduğu halde önemsemeyen tek milletizdir herhalde tehlikeli bir iş yapıyorsunuz benzin bu belli olmaz yapılan yeri tekrar delebilir buda aracın farklı yerlerine gidebilir önünüzdeki araçtan sigara atıldığını ve sizin aracında benzin kaçırdığını düşünün sonuç allah esirgesin sonra muayeneye girdiğinizde zaten kabul etmeyecektir netten yıldız sanayisi ankara yazarsanız çıkma parça uygun fiyata bulabilirsiniz tedarikcilerin hepsinin numarası çıkar tekrar geçmiş olsun kazasız hayırlı sürüşler
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 195 kere teşekkür etti
  • 1146 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Mart 29, 2018, 11:07:51 »
izmir de ünallar çıkma adında bir yer var,telefonunu buldum 0232 461 52 14,riske girmeye gerek yok,nerede uygun fiyat varsa ,alırsınız,iyice kontrol ettirin taktırırken.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #9 : Ağustos 12, 2018, 19:18:34 »
Arkadaslar merhaba ben Umut ,
Babamin bir Toyota auris'i var 2013 model annem icin aldi kendisi bacaginda sorun oldugu icin bu araci secti otomatik vites 1.4 dizel bir arac. Suanda arac 5 yasinda ve 18000km fazla kullanmiyorlar. Sorunda su kendileri 2 gun once Gaziantep'ten ,Malatya'ya giderken Golbasinda arac kendiliginden stop etmis, calistirmislar fakat arac 1 milim dahi yerinden oynamiyormus, Toyota servisini aramislar cekici yollayacaklarini soylemisler fakat saatlerce beklemisler, ne gelen var ne giden. Babam kendi imkanlariyla bir cekici bulup Malatya Toyota servisine goturmus araci. Zaten seruven burada basliyor .Servisten aracin periyodik bakimlarinin tam olarak yapilmadigini vé bu yuzden garanti disi kaldigini soylemisler tabi aracin ek garanti ile 5 yillik bir garantisi var. Aracin problemi sanzimanda , ya sanzimani dagitmis, yada sanziman kutusunun icinde bulunan motor bozulmus soylenen bu kesin bir teshis icin pazartesi beklenecek. Simdi birinci sorum su aracin periyodik bakimiyla sanzimanin icerisindeki motorun ne alakasi var? Ikinci sorum nasil oluyorda Toyota yol yardim cekici yolladik diyipte aracta 5 kisiyi saatlerce magdur edebiliyor? Sonucta kendi imkanlariyla cekici bulup araci Toyota servisine goturuyorlar. Sonucta bu arac 2013 model ve 18000km de bu arac daha sifir sayilir , Toyota kendi ayibini kapatmak icin musterisine camur atiyor periyodik bakimlarinin tam olmadigini beyan ediyor, siz hic servis gordunuzmu ki her yil periyodik bakimlarda sanzimanin bakiminida yapiyor , periyodik bakim yagi,suyu,filtreleri degisir ,puan kontrolleri yapilir. Sonuc olarak suanda konustugumuz arizanin bedelide 5000tl ile 20000tl arasinda degisiyor. Toyota'nin kendi ustune dusen sorumlulugu kabul edip bu soruna bir cozum bulmasi gerekiyor. Eger bunu kabul etmezlerse olayin yasal bir boyuta tasinacagindan emin olabilirler. Bu konuda her turlu tavsiye ve yardiminizi bekliyorum. Simdiden duyarli olan arkadaslara tesekkurler....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Yorumsuz bir hayatı seçiyorum
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 46000
  • Model Yılı: '13
« Yanıtla #10 : Ekim 03, 2018, 11:31:57 »
değiştirmenize kesinlikle gerek yok hocam. Bu şekilde kullanın.