Gönderen Konu: Arabamın Kapıları Açılmıyor  (Okunma sayısı 15770 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Rav 4
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 221000
  • Model Yılı: '08
  • 78 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
Arabamın Kapıları Açılmıyor
« : Eylül 09, 2017, 12:52:55 »

Merhabalar. Aracımın kapıları ne kumanda ile ne de anahtar ile açılmıyor. Akü zayıf olduğu için kumanda açmıyor. Daha önce de başıma geldi ama anahtar ile açmıştım. Ne yapabilirim kendim açabilir miyim. Köyde olduğum için tamirci çağırmamda zor.

Toyota Club Türkiye

Arabamın Kapıları Açılmıyor
« : Eylül 09, 2017, 12:52:55 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 165000
  • 57 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
Ynt: Arabamın Kapıları Açılmıyor
« Yanıtla #1 : Eylül 09, 2017, 17:11:39 »
Bu forumda insanlar işine gelen konulara cevap veriyor bizim gibi eski araba sahiplerini takan yok.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 150000
  • Model Yılı: '09
  • 125 kere teşekkür etti
  • 106 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Eylül 09, 2017, 17:38:50 »
Arabanın bir özelliği vs. var mıdır bilmiyorum ama daha öncelerde kuzenimle denize gittiğimizde kuzenim arabanın anahtarıyla denize girmiş ve kumandayla araç açılmadı, kapının üzerindeki kilit mekanizması da bozukmuş o yüzden anahtarla da açılmadı ve aracı fiat servisi şu videodakine benzer bir şekilde açmıştı, umarım yardımcı olur.

https://www.youtube.com/watch?v=2EadqeRJJ54
Corolla 1.4 D4D Elegant 2009 Siyah 127.000 km-158.000km
Auris 1.4 D4D Comfort Extra 2012 Beyaz 96.000 km
Hiçbir şeyi ben yaptım deme. Ele geçirdiğin tüm kaleler, kazandığın tüm başarılar Allah’ın bir lütfudur.(Kanuni Sultan Süleyman)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Tıpkı Eski Filmler Gibisin Zamanına Göre İyiydin
  • Kilometre: 309280
  • Model Yılı: '93
  • 500 kere teşekkür etti
  • 705 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Eylül 09, 2017, 18:16:01 »
Merhabalar. Aracımın kapıları ne kumanda ile ne de anahtar ile açılmıyor. Akü zayıf olduğu için kumanda açmıyor. Daha önce de başıma geldi ama anahtar ile açmıştım. Ne yapabilirim kendim açabilir miyim. Köyde olduğum için tamirci çağırmamda zor.
Anahtar uzun süre kullanılmadan,kumanda ile aç/kapa yapılırsa,anahtar yuvası oksit/pas yapıyor ve zor açılıyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Rav 4
  • Kilometre: 221000
  • 78 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Eylül 10, 2017, 09:41:37 »
Arabanın bir özelliği vs. var mıdır bilmiyorum ama daha öncelerde kuzenimle denize gittiğimizde kuzenim arabanın anahtarıyla denize girmiş ve kumandayla araç açılmadı, kapının üzerindeki kilit mekanizması da bozukmuş o yüzden anahtarla da açılmadı ve aracı fiat servisi şu videodakine benzer bir şekilde açmıştı, umarım yardımcı olur.

https://www.youtube.com/watch?v=2EadqeRJJ54
Sonunda kapıyı açmayı başardım. youtube deki bir videodakine benzer bir şekilde arka kapıyı biraz aralayıp bir odun parçası ile kilidi açtım. Arka kelebek camı kırmayı bile düşündüm. ama gerek kalmadı şükür.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • MEB
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '17
  • 68 kere teşekkür etti
  • 78 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Eylül 10, 2017, 09:56:13 »
Şimdi gördüm mesajı bir yakınımın başına gelmişti akü bitme olayı o kumandadan açma tuşuna bastıktan sonra hemen anahtarla açmayı denedi ve kapı açılmıştı. Ayrıca uzun dönem uzaktan açılan kapıları arada anahtarla açmakngerekir hatta anahtarı ince yağla yağlayıp bir kere açıp kapasanız sonra anahtarı silip kumandayla yine açarsınız.
2003 benzinli  terra 1.6 VVT-I  dan sonra 2017 1,6 advance manuel benzinliyle yola devam.

Üç günlük seyisler ve 40 Yıllık işi karıştırıyorlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 150000
  • Model Yılı: '09
  • 125 kere teşekkür etti
  • 106 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Eylül 11, 2017, 12:36:17 »
Sonunda kapıyı açmayı başardım. youtube deki bir videodakine benzer bir şekilde arka kapıyı biraz aralayıp bir odun parçası ile kilidi açtım. Arka kelebek camı kırmayı bile düşündüm. ama gerek kalmadı şükür.
Geçmiş olsun :)
Corolla 1.4 D4D Elegant 2009 Siyah 127.000 km-158.000km
Auris 1.4 D4D Comfort Extra 2012 Beyaz 96.000 km
Hiçbir şeyi ben yaptım deme. Ele geçirdiğin tüm kaleler, kazandığın tüm başarılar Allah’ın bir lütfudur.(Kanuni Sultan Süleyman)