Gönderen Konu: Yaris 2006 Eski kasa saat ayarı  (Okunma sayısı 3602 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 114000
  • Model Yılı: '06
Yaris 2006 Eski kasa saat ayarı
« : Eylül 09, 2017, 12:33:32 »
Merhaba,

Yaris 2006 eski kasa teyp taktık. Saati yanlış gösteriyor. Saati nasıl güncelleyebilirim ?

Edit : Çözdüm. Lazı m olur diye çözümü aşağıya ekliyorum.

"Disp" butonuna bir defa bastıktan sonra saat yanıp sönmeye başlıyor. Yukarı aşağı okları ile saati ayarladıktan sonra sağ tuşuna basıp dakikayı ayarlıyoruz. Ardından "AM" tuşuna basarak düzenlemeyi bitiriyoruz.

Toyota Club Türkiye

Yaris 2006 Eski kasa saat ayarı
« : Eylül 09, 2017, 12:33:32 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 170000
  • Model Yılı: '16
  • 1 kere teşekkür edildi
Ynt: Yaris 2006 Eski kasa saat ayarı
« Yanıtla #1 : Eylül 22, 2017, 17:23:37 »
Farklı konu açmadım burayı okuyan birileri biliyorsa cevaplarsa memnun olurum Hararet derecesini corsa ve astrada radyo menüsünün bulunduğu tuşlara basarak oradan farklı bir menüye geçerek hararetin kaç derece olduğunu görebiliyorsunuz acaba eski kasa yarıs lerde de bu özellik var mı bilan varsa cevaplarsa memnun olurum
Ayrıca  yol bilgisayarının bulunduğu ekranda menüde bir sürü bilmediğim detay var onlar ne işe yarıyor onların tanıtımını yapan bi yazı ya da video varmıdır.
Yaris

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 105000
  • Model Yılı: '06
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Eylül 24, 2017, 12:39:37 »
Farklı konu açmadım burayı okuyan birileri biliyorsa cevaplarsa memnun olurum Hararet derecesini corsa ve astrada radyo menüsünün bulunduğu tuşlara basarak oradan farklı bir menüye geçerek hararetin kaç derece olduğunu görebiliyorsunuz acaba eski kasa yarıs lerde de bu özellik var mı bilan varsa cevaplarsa memnun olurum
Ayrıca  yol bilgisayarının bulunduğu ekranda menüde bir sürü bilmediğim detay var onlar ne işe yarıyor onların tanıtımını yapan bi yazı ya da video varmıdır.

Bildiğim kadarıyla hararetin derecesini göremiyoruz Yaris'lerde. Hararet seviyesi yükselince kırmızı renkli hararet uyarı ışığı çıkıyor ekranda. Aracınız hakkındaki bütün bilgileri aşağıdaki linkten model ve yılına göre belirleyerek indirebilirsiniz.

https://turkiye.toyota.com.tr/KullaniciElKitabi/KullaniciElKitabi.aspx

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 175000
  • Model Yılı: '04
  • 7 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ekim 15, 2017, 14:15:58 »
Merhaba,

Yaris 2006 eski kasa teyp taktık. Saati yanlış gösteriyor. Saati nasıl güncelleyebilirim ?

Edit : Çözdüm. Lazı m olur diye çözümü aşağıya ekliyorum.

"Disp" butonuna bir defa bastıktan sonra saat yanıp sönmeye başlıyor. Yukarı aşağı okları ile saati ayarladıktan sonra sağ tuşuna basıp dakikayı ayarlıyoruz. Ardından "AM" tuşuna basarak düzenlemeyi bitiriyoruz.

Bende de 2004 model var, bahsettiginiz yerdeki menude degerler var ya onlari nasil sifilaryabiliriz(Range bilgisi, 100km/l yakit bilgisi, ortalama hiz bilgisi gibi bilgiler var orda)