Gönderen Konu: 2006 Yaris 2 arka kapı hoparlör  (Okunma sayısı 3751 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 210000
  • Model Yılı: '06
  • 2 kere teşekkür edildi
2006 Yaris 2 arka kapı hoparlör
« : Ağustos 09, 2017, 16:58:16 »
Arkadaşlar merhaba,
2006 model yaris 2 aracın arka kapılarına hoparlör takacağım, kapı döşemesini sökerek baktım kapı içinde hat yok.
Sizlere sorum şu, teyibin 4 hoparlörü beslemeye gücü yeterlimidir acaba?
Daha önce yaptıran varmı?

Toyota Club Türkiye

2006 Yaris 2 arka kapı hoparlör
« : Ağustos 09, 2017, 16:58:16 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
Ynt: 2006 Yaris 2 arka kapı hoparlör
« Yanıtla #1 : Ağustos 09, 2017, 17:21:14 »
Yetmez denemez ama çıkış gücünün 2 yerine 4'e bölüneceği unutulmamalı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 105000
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ağustos 14, 2017, 15:05:28 »
Merhaba, ben de arka kapılara hoparlör takmayı düşünüyorum. Orijinal teyp üzerinde arka kapılar için de ayrıca çıkış yok mudur? Üst donanımda arkalardaki hoparlörleri nasıl besliyorlar yoksa değil mi?

Hoparlörü aldığımızda içinden kanloları da çıkar muhtemelen. Yoksa da kasa içinden kendimiz çekebiliriz. Pro değilim sadece filir yürüttüm. Tecrübeli arkadaşlardan açıklık getiren olur belki.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ağustos 15, 2017, 16:02:46 »
Merhaba, ben de arka kapılara hoparlör takmayı düşünüyorum. Orijinal teyp üzerinde arka kapılar için de ayrıca çıkış yok mudur? Üst donanımda arkalardaki hoparlörleri nasıl besliyorlar yoksa değil mi?

Hoparlörü aldığımızda içinden kanloları da çıkar muhtemelen. Yoksa da kasa içinden kendimiz çekebiliriz. Pro değilim sadece filir yürüttüm. Tecrübeli arkadaşlardan açıklık getiren olur belki.

Merhaba, aliexpressten usb aux adaptörü sipariş ettim, tahminen haftaya elime geçer, ürünü monte ederken, teyibin arka çıkışlarınıda kontrol edeceğim, buradan paylaşım yaparım.
Aldığınız hoparlörün içinden kablo çıkmaz, ben kapı döşemesini sökerek kontrol ettim, hat çekmemişler, yani hattı ayrı çekmek gerek.

Ayrıca benim teyibimde şöyle bir problem var, teybi yüksek seste dinleyince, bazen 1-2 dk bazen 8-10dk sonra teyp kapanıyor, 10dk sonra geri açılıyor, galiba ısındığı için kendini korumaya alıyor. Bu şekilde sorun yaşayan varmı acaba?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ağustos 21, 2017, 13:33:53 »
Erol bey, usb aux modülünün linkini paylaşabilir misiniz? Ben mp3 dinleyebilmek için FM transmitter aldım fakat çok randımanlı olmuyor. Radyo antenini söktüm geçici olarak ama böyle de radyo iptal olmuş oluyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 33000
  • Model Yılı: '15
  • 2 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ağustos 21, 2017, 17:11:37 »
Erol bey, usb aux modülünün linkini paylaşabilir misiniz? Ben mp3 dinleyebilmek için FM transmitter aldım fakat çok randımanlı olmuyor. Radyo antenini söktüm geçici olarak ama böyle de radyo iptal olmuş oluyor

Sinan Bey, bende zamanında çok araştırma yapmıştım bizim arabaların usb sorunu için. Sonunda çin sitelerinden birinden usb aux adaptörü aldım. şimdi kafam rahat. herhangi birini alabilirsiniz. ancak alırken araç ile uyumlu olduğunu ürün bilgilerinden mutlaka kontrol edin.
2007 Model 1.3 Yaris-Terra-Benzin-Manuel (2016-2018)
2017 Model 1.33 Auris Life-Benzin-Manuel (2018-2019)
2015 Model 1.6 Auris Active-LPG&Benzin-Multidrive S (2019- ....)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ağustos 22, 2017, 13:52:51 »

Sinan bey merhaba, ürün 18/08 de elime ulaştı(8inde sipariş verdim, 10günde geldi, firma çok hızlı)
(https://tr.aliexpress.com/item/Car-CD-Adapter-MP3-Audio-Interface-AUX-SD-USB-Data-Cable-Adapter-12P-Connect-CD-Changer/32749719103.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.7qIOJe)

Ürünün montajı çok kolay, teyibi 4 vidayı sökerek öne doğru çıkartıyorsunuz, soketi takıyorsunuz ve çalışmaya başlıyor.
Çakmağın hemen yanında bi plastik parça var, onun tırnaklarını kırarak ordan çıkarttım kablosunu.

Ayrıca arka kapıların hoparlör hattı, direklere kadar var. Orta direkten, kapıya bağlanan siyah esnek kablo kanalını çıkarttığınızda, orda soket var. Sokete kadar getirmişler hoparlör hattını. Ordan kapı içine hattı çekerek hoparlörü kendiniz takabilirsiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ağustos 22, 2017, 16:20:47 »
Sinan bey merhaba, ürün 18/08 de elime ulaştı(8inde sipariş verdim, 10günde geldi, firma çok hızlı)
(https://tr.aliexpress.com/item/Car-CD-Adapter-MP3-Audio-Interface-AUX-SD-USB-Data-Cable-Adapter-12P-Connect-CD-Changer/32749719103.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.7qIOJe)

Ürünün montajı çok kolay, teyibi 4 vidayı sökerek öne doğru çıkartıyorsunuz, soketi takıyorsunuz ve çalışmaya başlıyor.
Çakmağın hemen yanında bi plastik parça var, onun tırnaklarını kırarak ordan çıkarttım kablosunu.

Ayrıca arka kapıların hoparlör hattı, direklere kadar var. Orta direkten, kapıya bağlanan siyah esnek kablo kanalını çıkarttığınızda, orda soket var. Sokete kadar getirmişler hoparlör hattını. Ordan kapı içine hattı çekerek hoparlörü kendiniz takabilirsiniz.

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. yukarda linkini verdiğiniz sitede bir de ara birimi olmayan(kablo ortasındaki sarı kutu) direk soketli usb/aux girişlerinin olduğu ürünler gördüm.
https://www.kisa.link/65mX
Bu ürünler nasıl kullanılıyor acaba, aradaki kutu olmadan usb kısmı sadece şarj için kullanılır belki yada konsola uzatma yapmak için kullanılıyordur?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 33000
  • Model Yılı: '15
  • 2 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Eylül 01, 2017, 22:09:13 »
Verdiginiz linkteki urun bizim araclar icin uygun degil. Alacaginiz aparat teybin cd changer girisine takiliyor, ve cd changeri tabiri caizse kandirip usb cikisina ceviriyor. Bu tarz sadece kablo olan aparatlardan alırsanız calismaz. Dikkat edin alirken
2007 Model 1.3 Yaris-Terra-Benzin-Manuel (2016-2018)
2017 Model 1.33 Auris Life-Benzin-Manuel (2018-2019)
2015 Model 1.6 Auris Active-LPG&Benzin-Multidrive S (2019- ....)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Eylül 05, 2017, 14:32:18 »
evet sadece gönderdiğim linkteki kablo ile istediğimiz işlemi gerçekleştiremiyoruz. Aslında benim aklımda el freninin altındaki tuş paneline gönderdiğim aparatı monte edip Erol beyin gönderdiği aparatla kombinleyip daha estetik bi modifikasyon yapmak var hatta aux/usb giriş kısmı kapaklı olanlardan bulabilsem daha da hoş durur.