Gönderen Konu: Makyajlı kasa 1.33 Life müzikçalar ekranında çatlak  (Okunma sayısı 2082 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 15500
  • Model Yılı: '16
Merhabalar
Aracımı 9 ay önce sıfır aldım. Geçen gün müzikçalar ekranında iki düğme arasında çatlak oluştuğunu farkettim. Daha çok kullandığım iki tuş arasında oluşmuş. Ekran tek parça olduğu için tuşlara basınca hafif yamulma oluyor, bu da sürekli gerçekleşince çatlamış tahminimce. Şu an pek belli olmuyor dikkat etmeyince ancak zamanla büyüyebilir belki. Acaba servise götürdüğümde nasıl bir yaklaşımda bulunurlar? Garanti kapsamında ekran değişimi falan yaparlar mı?

Teşekkür ederim şimdiden ilginiz için.

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 44000
  • 10 kere teşekkür etti
  • 66 kere teşekkür edildi
Ynt: Makyajlı kasa 1.33 Life müzikçalar ekranında çatlak
« Yanıtla #1 : Ağustos 13, 2019, 09:21:11 »
Merhabalar
Aracımı 9 ay önce sıfır aldım. Geçen gün müzikçalar ekranında iki düğme arasında çatlak oluştuğunu farkettim. Daha çok kullandığım iki tuş arasında oluşmuş. Ekran tek parça olduğu için tuşlara basınca hafif yamulma oluyor, bu da sürekli gerçekleşince çatlamış tahminimce. Şu an pek belli olmuyor dikkat etmeyince ancak zamanla büyüyebilir belki. Acaba servise götürdüğümde nasıl bir yaklaşımda bulunurlar? Garanti kapsamında ekran değişimi falan yaparlar mı?

Teşekkür ederim şimdiden ilginiz için.

Aynı sorun bende de var 2 yerinden çatlamış. Bı kaç kişide daha duydum servise götüruldüğünde ekranı değişirler diye tahmin ediyorum. Benim garanti bitti o nedenle böyle bekliyorum tuşları kullandıkça çatlak büyüyor 2 farklı yerde var.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 744 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ağustos 13, 2019, 09:23:45 »
Aynı sorun bende de var 2 yerinden çatlamış. Bı kaç kişide daha duydum servise götüruldüğünde ekranı değişirler diye tahmin ediyorum. Benim garanti bitti o nedenle böyle bekliyorum tuşları kullandıkça çatlak büyüyor 2 farklı yerde var.

Garantiniz devam etse dahi kullanıcı hatası olarak geçmesi yüksek.
Multimedya ekranı almanız daha iyi olur.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 10 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Ağustos 13, 2019, 09:53:07 »
Evet ben de öyle düşündüm böyle gittiği kadar kullanırım artık çok çirkin durduğu zaman da android bı multimedya alırım diye düşündüm, teşekkürler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '02
  • 171 kere teşekkür etti
  • 246 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ağustos 14, 2019, 00:18:40 »
o iki tuşa basıldığı için çatlıyorsa orası biraz zorlamayla garanti kapsamına sokabilirsiniz bence.Zaten komple teyp değişir orayı değiştirmekle uğraşmazlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 4 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ağustos 15, 2019, 17:22:34 »

Bende'de aynı teypten mevcut fakat benim sorunum aşırı çizik olması. O kadar kalitesiz ki tırnak değse çiziliyor.  Bu çizikler için yapabileceğimiz bir şey varmı arkadaşlar ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 10 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Ağustos 15, 2019, 19:14:16 »
Bende'de aynı teypten mevcut fakat benim sorunum aşırı çizik olması. O kadar kalitesiz ki tırnak değse çiziliyor.  Bu çizikler için yapabileceğimiz bir şey varmı arkadaşlar ?
Farların malzemesi sert plastik yani mika, teypte aynı malzemedense pasta çözebilir ama önce bir pasta geçmezse bir kalini . Deneyecekseniz küçük bir köşesinde deneyin derim veya hiç risk almayın dursun oyle

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 107000
  • 1 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ağustos 19, 2019, 23:51:04 »
Kafama gıcık soktunuz  :) ne yazık ki benimkinde de varmış çatlak. Garanti bitmeden göstermem lazım.

Kullanıcı hatası olacağını sanmam. Ben çok az kullanırım ekran tuşlarını. Sıcak felan gerdirip çatlatıyorsa bilemiyeceğim.
2016 makyajlı Corolla 1.33 life 2017 çıkışlı..
C.C.li =)
Prins Technomax 09/11/2019

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 4 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Ağustos 27, 2019, 11:29:51 »
merhabalar aynı sorun bende de oldu garanti süresi bitmesine 3 ay kala değişim yaptırdım size tavsiyem hiç vakit kaybetmeden gidin servise zamanla bütün tuşların arasında oluyo ve kıl seklinde kullanılan tuşa göre büyüme yapıyo çatlak ekran malzeme kalitesi ile alakalı bir durum bu ekranları güneşten koruyun tavsiyem.