Gönderen Konu: pedalcommander cihazı hakkında  (Okunma sayısı 2083 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 62000
  • Model Yılı: '11
pedalcommander cihazı hakkında
« : Temmuz 27, 2017, 12:00:36 »
merhabalar.

geçenlerde facebook'ta gezinirken pedalcommander ile ilgili reklam çıktı karşıma. Aracına böyle bir cihaz taktıran var mı acaba. Videolarını da izledim. Aracın beygiri ve torku değişmiyor fakat hissedilir derecede bir hızlanma söz konusu. Yani aracın gaz potansını deiştiriyor galiba.

Değerli Fikirlerinizi almak isterim arkadaşlar.

İyi çalışmalar.

Toyota Club Türkiye

pedalcommander cihazı hakkında
« : Temmuz 27, 2017, 12:00:36 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 290000
  • Model Yılı: '04
  • 21 kere teşekkür etti
  • 86 kere teşekkür edildi
Ynt: pedalcommander cihazı hakkında
« Yanıtla #1 : Temmuz 27, 2017, 23:17:55 »
Merhabalar,aracımda pedalbox gaz tepki cihazı var ve gayet memnunum.arabayı fişek gibi yapıyor.yakıta gelince ise gazın verdiği tepki ile haliyle yaktırıyor.
İSRA-37

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #2 : Temmuz 28, 2017, 10:24:38 »
Merhaba

benim araç yaris dizel ve manuel. Örneğin çok dik bir yokuş düşünün. Haddinden fazla. Benim arabayı el frensiz kaldırmak güç oluyor. bundan önceki arabamda renault vardı. Onla el frenine gerek kalmadan debriyajla kalkıyordum. Şimdi bu pedalcommander ile o dik yokuşta debriyaj ile kalkabilir miyim yoksa bu dediğim duruma hiç faydası olmaz mı?

Gaz potansı fazla olacağı için olur mu diye düşündüm.

iyi çalışmalar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Temmuz 28, 2017, 10:49:55 »
Bende tanıtım videosunu izledim anladığım kadarı ile elektronik kelebek olan araçlara uygulanana bir ürün gaz pedalında bulunan potansiyemetre  ayarı ile oynanıyor anladığım kadarı ile siz gaz pedalına az bassanız dahi Kelebek boğazı daha çok açılıyor buda aracı deparlı gibi gösteriyor . Çünkü yapılan işlemde aracın beyin yazılımı ile veya ek bir parça ile güçlendirme yapılmıyor kelebek boğazı tepki ayarı ile oynanıyor .Rampalarda zor kalkan araçlar için küçük hacimli dizel araçlar için bence güzel bir ürün .Mesela kayın pederin 1.4 tdci ford fusion aracı var araç özellikle rampalarda ilk kalkışta turbo devreye girene kadar hantal kalıyor hatta zor kalkıyor bu araca dozajında uygulanırsa bu sorun ortadan kalkar alt devirlerde canlanır .
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #4 : Temmuz 28, 2017, 11:28:33 »
peki çok dik yokuşta arabayı geri kaydırmamaya etkisi var mı acaba. 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Temmuz 28, 2017, 11:50:58 »
Bence şöyle bir etkisi olur aracın gaz pedalı tepkisi arttığından dolayı rampalarda kalkarken araç gaz tepkimesini hemen alacağından yığılma veya gaz yemem ortadan kalkar aynı güçlü motorlu araçlarda olduğu gibi araç ileri doğru atılır zaten küçük hacimli benzinli ve dizel motorlu araçlarda en büyük sıkıntı ilk kalkış esnasında motorun gücünün yetmemesinden dolayı toparlayana kadar sürücüyü deli etmesi el freni ile kalkmanız gerekir veya araca epey bir gaz verip devri yüksek tutanız gerekir .Pedal Comander gaz tepkisi ani ve yüksek olduğundan dolayı torun ani canlanmasına gaz pedalını çok hızlı tepki vermesini ve aracın hızlı toplamasını sağlıyor görünüyor buda sizi rampada kalkmıyor sıkıntısından kurtarır . Ama şunu da belirteyim ben kullanmadım kullanan arkadaşım yok sadece gördüğüm izlediğim için yorum yapıyorum . Yanlış bilmiyor isem  deneme imkanı sunuyorlar .
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "