Gönderen Konu: USB Bellek Hakkında  (Okunma sayısı 3714 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 83000
  • Model Yılı: '15
USB Bellek Hakkında
« : Temmuz 27, 2017, 10:39:47 »
Merhaba arkadaşlar. Daha önce 2011 model auris aracım vardı. Usb takınca albümleri görüyordu. Yeni aracım 2015 model auris. Dosyaları görmüyor. Kullanımı kolay olduğu için alfabetik sıralama yaptığından istediğim şarkı bulunabiliyor. Sorunuma gelince usb bütün şarkıları göstermiyor. Usbyi biçimlendirdim. Şarkıları tek tek değil hepsini birlikte attım fakat gene sorun devam ediyor. 850+ şarkı olması gerekirken 486 şarkıyı görüyor. Bir kez daha denedim bu seferde daha önce olan şarkılar gitti  fakat olmayan şarkılar geldi. Sonuç olarak gene 486 şarkı var :) Dosya dosya yapsam görebilir mi acaba? çünkü şarkılar dosyalar içinde değilde tek liste halinde usb ekledim. Ayrıca diğer sorumda yakıt deposu kaç lt bu aracın ? kullama kılavuzunda benzinli modelin 50 LT yazıyor. benim aracım dizel kılavuzda dizel araçların depo kapasitesini göstermiyor. Benim aracım yakıt lambası yandıktan sonra ve kalan yakıta göre gidilecek menzili 10 km gösterdiği zaman ve fulleyince 42 LT yakıt aldı? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Toyota Club Türkiye

USB Bellek Hakkında
« : Temmuz 27, 2017, 10:39:47 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '11
  • 81 kere teşekkür etti
  • 24 kere teşekkür edildi
Ynt: USB Bellek Hakkında
« Yanıtla #1 : Temmuz 27, 2017, 10:54:53 »
USB veya mikro-SD okumama sorunu Bende de oluyor bazen (ama benim müzikçalar orjinal değil serviste takılan navitec multi-media.) USB bellekteki bakır bacakları kolonya ile temizleyince sorunsuz okuyor. Olmadı usb belleği değiştirip denemen faydalı olur.
aracınızın yakıt daposu 50 litredir. 42 litrede atması normal pompa ağzındaki sensör dolum yapılırken köpüğe değse bile dolumu kesiyor. e tabi biraz da içerisinde varmış demek ki. Yol bilgisayarı net değer vermez zaten yaklaşık değer verir. yani 10 km yazdı diye 11 km gidemezsin gibi düşünme. ben dizel corolla varken "0" (sıfır) yazdıktan sonra 50 km gittim sonra tam dolum yaptım 47 küsür litre yakıt aldı.
bu arada ölçüm yapacaksan pompa atana kadar değil depo kapağına yakın görene kadar dolum yaparak değer almalısın. en sağlıklı hatasız ölçümü öyle yapabilirsin.
saygılar, kazasız musibetsiz sürüşler.
Bir Türk son nefesini vermeden son söz söylenmemiştir!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 120000
  • Model Yılı: '08
  • 61 kere teşekkür etti
  • 298 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Temmuz 27, 2017, 11:29:03 »
Merhaba arkadaşlar. Daha önce 2011 model auris aracım vardı. Usb takınca albümleri görüyordu. Yeni aracım 2015 model auris. Dosyaları görmüyor. Kullanımı kolay olduğu için alfabetik sıralama yaptığından istediğim şarkı bulunabiliyor. Sorunuma gelince usb bütün şarkıları göstermiyor. Usbyi biçimlendirdim. Şarkıları tek tek değil hepsini birlikte attım fakat gene sorun devam ediyor. 850+ şarkı olması gerekirken 486 şarkıyı görüyor. Bir kez daha denedim bu seferde daha önce olan şarkılar gitti  fakat olmayan şarkılar geldi. Sonuç olarak gene 486 şarkı var :) Dosya dosya yapsam görebilir mi acaba? çünkü şarkılar dosyalar içinde değilde tek liste halinde usb ekledim. Ayrıca diğer sorumda yakıt deposu kaç lt bu aracın ? kullama kılavuzunda benzinli modelin 50 LT yazıyor. Benim aracım yakıt lambası yandıktan sonra ve kalan yakıta göre gidilecek menzili 10 km gösterdiği zaman fulleyince 42 LT yakıt aldı? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

tek seferde hafızaya alabileceği sarkı listesi sınırlı bu yüzden 250 adeti gecmeyecek klasörler yapıp dene

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #3 : Temmuz 27, 2017, 15:53:37 »
tek seferde hafızaya alabileceği sarkı listesi sınırlı bu yüzden 250 adeti gecmeyecek klasörler yapıp dene

Benim tahmin ettiğim çözümde sizin dediğiniz gibi. 250'lik dosyalar yapıp tekrar deneyip bilgi vereceğim

USB veya mikro-SD okumama sorunu Bende de oluyor bazen (ama benim müzikçalar orjinal değil serviste takılan navitec multi-media.) USB bellekteki bakır bacakları kolonya ile temizleyince sorunsuz okuyor. Olmadı usb belleği değiştirip denemen faydalı olur.
aracınızın yakıt daposu 50 litredir. 42 litrede atması normal pompa ağzındaki sensör dolum yapılırken köpüğe değse bile dolumu kesiyor. e tabi biraz da içerisinde varmış demek ki. Yol bilgisayarı net değer vermez zaten yaklaşık değer verir. yani 10 km yazdı diye 11 km gidemezsin gibi düşünme. ben dizel corolla varken "0" (sıfır) yazdıktan sonra 50 km gittim sonra tam dolum yaptım 47 küsür litre yakıt aldı.
bu arada ölçüm yapacaksan pompa atana kadar değil depo kapağına yakın görene kadar dolum yaparak değer almalısın. en sağlıklı hatasız ölçümü öyle yapabilirsin.
saygılar, kazasız musibetsiz sürüşler.

Benim aracın dizel olduğunu belirtmeyi unutmuşum. Sizin dediğiniz gibi gözle gözükecek kadarda doldurduğumuzda 43,50 LT aldı. Sizin dediğiniz gibi depo 50 LT olsa yakıt lambası  yandığından depoda  7 LT yakıt olması gerek. 7 LT yakın olduğunda yakıt lambasının yanması için erken değil mi? Sonuçta dizel araç 5 LT ile 100 km yol gidiyor. Tahminimce depo 45 LT

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '11
  • 81 kere teşekkür etti
  • 24 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Temmuz 27, 2017, 16:52:15 »
Benim aracın dizel olduğunu belirtmeyi unutmuşum. Sizin dediğiniz gibi gözle gözükecek kadarda doldurduğumuzda 43,50 LT aldı. Sizin dediğiniz gibi depo 50 LT olsa yakıt lambası  yandığından depoda  7 LT yakıt olması gerek. 7 LT yakın olduğunda yakıt lambasının yanması için erken değil mi? Sonuçta dizel araç 5 LT ile 100 km yol gidiyor. Tahminimce depo 45 LT
[/quote]

yok yok normaldir. şöyle düşün; depo 50 litre değil mi. yani çeyreği 12,5 litre yapar. çeyreğin de epey bi altındayken ikaz verdiğine göre 7 litre civarında ikmal ikazı vermesi normal.  şu da var özellikle dizel araçlarda depoyu o kadar aşağılara indirmemek lazım. 3 çizginin altına düşürmemeyi tavsiye eder servisler. tabi peryodik olarak depo temizlenmiyorsa ki çok meşakkatli ve pahalı bir iş olduğundan kimse yapmıyor.
Bir Türk son nefesini vermeden son söz söylenmemiştir!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 72000
  • Model Yılı: '13
  • 14 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Ağustos 12, 2017, 00:25:43 »
Yakıt konusunda bende yol bilgisayarında 0 km yazısını görünce kapağa kadar doldurdum. 42 lt mazot aldı. 43 l'yit bu zamana kadar hiç geçemedim. Zannedersem yol bilgisayarı ile ilgili veya bir güvenlik seviyesi var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kilometre: 38400
  • Model Yılı: '14
« Yanıtla #6 : Ekim 20, 2017, 15:44:42 »
Usb konusunu gecen gun bende yasadim birkac usb denedim fakat calismadi servise gittim ve kontrol edilip sokuldu merkeze gonderildi garantiden bakalim nezaman donus yapilcak geriye bakalim bana gore yazilim geliyor problem

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #7 : Kasım 13, 2017, 21:33:25 »
Dosya dosya yapıp atıldığında sorun çözülmüştür. :alkis:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kilometre: 48000
« Yanıtla #8 : Haziran 05, 2019, 01:28:01 »
Merhaba, bu sorunu ben de yaşıyorum. Usb içinde bine yakın şarkı olmasına rağmen 499 tane şarkı gözüküyor. İlk başta telefon ile youtube dan indirdiğim şarkıların formatını desteklemiyor zannettim ama sonradan fark ettim ki usb den 499 dan fazla şarkıyı göstermiyor. Farklı bir klasör içinde atsam da yine aynı durum. Dosya dosya atınca nasıl çözdünüz siz durumu?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 99000
  • 1361 kere teşekkür etti
  • 885 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Haziran 05, 2019, 02:11:03 »
Farklı klasörler açıp içlerine parçaları paylaştırın/kategorize edin,sorun çözülecektir.Tek klasör şeklinde olmasın.
Sadece V-POWER - Anti LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • 82 kere teşekkür etti
  • 20 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Haziran 05, 2019, 14:05:10 »
Merhaba, bu sorunu ben de yaşıyorum. Usb içinde bine yakın şarkı olmasına rağmen 499 tane şarkı gözüküyor. İlk başta telefon ile youtube dan indirdiğim şarkıların formatını desteklemiyor zannettim ama sonradan fark ettim ki usb den 499 dan fazla şarkıyı göstermiyor. Farklı bir klasör içinde atsam da yine aynı durum. Dosya dosya atınca nasıl çözdünüz siz durumu?
Öncelikle usb flash 2.0 eski teknoloji olmalı. max64 gb olmalı. Flash belleği bilgisayarda FAT32 olarak yavaş biçimlendirin ardına misal 1000 parça varsa 4 klasör yada 5 klasör açıp 200 veya 250 şer paylaştırın sorun düzelir.
Biz istemesekte üstünlerin haklarını korumak için varız!!!