Gönderen Konu: Yaris hybrid garanti extra hk.  (Okunma sayısı 1223 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 27000
  • Model Yılı: '14
Yaris hybrid garanti extra hk.
« : Temmuz 14, 2017, 17:06:38 »
Merhaba,

Ben 2014 model yaris hybrid aracımı 2.el olarak kasım 2016'da aldım. Aralık 2017 de 3 yıllık garantisi dolacak.  (Benden önceki sahipleri gerek görmemişler garantiyi uzatmaya) Ancak araç hybrid olduğu için, garanti uzatmak bir zorunluluk mudur acaba diye düşünüyorum, hybrid aksamını her yerde bakıma & tamire götürmek doğru değildir sanırım. Ancak normal garanti ve extra garanti kapsamlarına da çok hakim olmadığım ve ilk kez bir araç sahibi olduğumdan dolayı bakım konusunda hiç bilgim olmadığı için karar veremiyorum, parayı çöpe mi atmış olurum acaba diye :)
Yönlendirebilirseniz çok sevinirim.
Teşekkürler :)
Yaşasın hybrid :)

Toyota Club Türkiye

Yaris hybrid garanti extra hk.
« : Temmuz 14, 2017, 17:06:38 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 1500
  • Model Yılı: '20
  • 27 kere teşekkür edildi
Ynt: Yaris hybrid garanti extra hk.
« Yanıtla #1 : Temmuz 14, 2017, 20:46:41 »
Ben de 2. El corolla 2014 dizel otomatik aldım. 2019a kadar uzatılmış garanti var. Servis elemanı garantinin devam ettiğini söyleyip kapı kolu koltuklar gibi trim yerler hariç mekanik ve tüm elektronik aksamın garanti dahilinde olduğunu belirtti. Hoşuma gitmedi değil.

Merak edip garanti uzatma fiyatına baktığımda sitede 2 yıl için 650 lira yazıyordu.

Eğer yetkili servise götürmek sorun değilse yaptırın.
 Şahsen araç alırken ilk sahibi olması yetkili servis bakımlı olması ve garanti devam etmesi benim için önemliydi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 27000
  • Model Yılı: '14
Ynt: Yaris hybrid garanti extra hk.
« Yanıtla #2 : Temmuz 21, 2017, 00:12:45 »
Yanıtınız için teşekkür ederim:) satacak olduğumda ilk sahibi olmadığım için 1-0 geride olacağım sanırım 😊 Ama inşallah bir aksilik çıkmazsa çok sevdiğim arabamı en az 4 yıl kullanırım diye düşünüyorum:D hybrid ler için de kapsamı öğreneyim o halde, belirttiğiniz gibi ise mantıklı tabi, çıkaracağı mekanik ya da elektronik bir arıza keşke garanti yaptırsaydım dedirtir gibi geliyor (inşallah olmaz tabi öyle birşey) :)
Yaşasın hybrid :)