Gönderen Konu: Sente ayrı hk. (2012 Yaris 1.33 Cvt)  (Okunma sayısı 2520 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 2 kere teşekkür etti
Sente ayrı hk. (2012 Yaris 1.33 Cvt)
« : Temmuz 01, 2017, 09:38:47 »
Akadaşlar merhaba 16 Aralık 2016 tarihinden beri Yaris sahibiyim.Aracı aldığımdan beri çekiş problemi ve yüksek yakıt tuketimi sikayetim var ama herhangi bir arıza falan vermedigi için sanayiye gitmekte istemedim. Bu şikayeti dile getirdiğim araçlardan anlayan birçok arkadaşım sente ayarı gerekiyo olabilir şeklinde ortak bir yorumu oldu. Daha once benzer bir problem yaşayıp çözüm elde eden oldu mu?

(Yakıt tuketimi çok trafiğe girmememe rağmen ist. Şehiriçi yzin 8.5 kışın 9.5)

Araç şuan 50.000 km de (km orjinal) yaklasık 4 bin km dir bende ve periyodik bakım dışında bir işlem yapmadım. Benden önce yapılan bir işlem var mı bilgim yok açıkcası. Aracın calısmasında Gidişinge dik yokuşlardaki aşırı zorlanması dışında genel bir sikayetim yok.
Hyundai Accent (2002) 
Volkswagen Polo (2015)
Toyota Yaris (2012)

Toyota Club Türkiye

Sente ayrı hk. (2012 Yaris 1.33 Cvt)
« : Temmuz 01, 2017, 09:38:47 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 195 kere teşekkür etti
  • 1147 kere teşekkür edildi
Ynt: Sente ayrı hk. (2012 Yaris 1.33 Cvt)
« Yanıtla #1 : Temmuz 01, 2017, 10:05:39 »
araç kaç km de ? siz almadan önce triger kayışı veya zinciri değişmiş olabilir mi? takarken 1 dişli atlanmış olabilir mi? motor vuruntulu mu çalışıyor?bunları tam bildikten sonra,filtreler ne zaman değişmiş? siz ne gibi işlemler yaptırdınız?sanayide deneme yanılma yöntemi yerine yetkili servise gidip arıza tespiti yaptırın,daha sonra ekonomik onarım yoluna gidersiniz.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Temmuz 03, 2017, 07:44:52 »
araç kaç km de ? siz almadan önce triger kayışı veya zinciri değişmiş olabilir mi? takarken 1 dişli atlanmış olabilir mi? motor vuruntulu mu çalışıyor?bunları tam bildikten sonra,filtreler ne zaman değişmiş? siz ne gibi işlemler yaptırdınız?sanayide deneme yanılma yöntemi yerine yetkili servise gidip arıza tespiti yaptırın,daha sonra ekonomik onarım yoluna gidersiniz.

Araç şuan 50.000 km de (km orjinal) yaklasık 4 bin km dir bende ve periyodik bakım dışında bir işlem yapmadım. Benden önce yapılan bir işlem var mı bilgim yok açıkcası. Aracın calısmasında Gidişinge dik yokuşlardaki aşırı zorlanması dışında genel bir sikayetim yok.
Hyundai Accent (2002) 
Volkswagen Polo (2015)
Toyota Yaris (2012)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 257500
  • Model Yılı: '01
  • 395 kere teşekkür etti
  • 373 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Temmuz 06, 2017, 11:16:07 »
Gaz pedalıyla aranız kötü sanırım birazcık fazla basarsanız yokuşlarda sorunu çözersiniz gibi geliyor. Onun dışında bence herhangi bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum sübaplarda sente ayarlarında daha araç 50.000 kmde eğer ki lpg var ise sübaplarınızı kontrol ettirebilirsiniz. Lpg sistemi yok ise bu durumu direk eleyebilirsiniz. Aynı araçtan bir tane daha bulup kullanmanızı tavsiye ederim tepkiler aynı mı değil mi diye.
Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs
Swimming coach :)