Gönderen Konu: Kayar Kapaklı Kolçak Hakkında Bilgi  (Okunma sayısı 4986 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 200
  • Model Yılı: '16
Kayar Kapaklı Kolçak Hakkında Bilgi
« : Haziran 19, 2017, 17:42:17 »
İyi akşamlar, 2016 model advance ms sahibiyim. Aracımda kayar kapaklı kolçak bulunmuyor. Kullandığım kolçak şu haliyle biraz kısa kalıyor. Kolçağı kayar kapaklı hale getirebilir miyim.
Bırak dağınık kalsın...

Toyota Club Türkiye

Kayar Kapaklı Kolçak Hakkında Bilgi
« : Haziran 19, 2017, 17:42:17 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • MEB
  • Model Yılı: '17
  • 68 kere teşekkür etti
  • 78 kere teşekkür edildi
Ynt: Kayar Kapaklı Kolçak Hakkında Bilgi
« Yanıtla #1 : Haziran 19, 2017, 19:56:57 »
2003 benzinli  terra 1.6 VVT-I  dan sonra 2017 1,6 advance manuel benzinliyle yola devam.

Üç günlük seyisler ve 40 Yıllık işi karıştırıyorlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 48850
  • Model Yılı: '16
  • 192 kere teşekkür etti
  • 1141 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Haziran 19, 2017, 21:32:13 »
avensis 2016 da var olan kayar kapaklı kolçak acaba corolla ya uyar mı?
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • MEB
  • 68 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Haziran 19, 2017, 22:42:36 »
Valla bu navigasyon ve kayar kapaklı kolçak işi beni toyotadan soğuttu. 2017 advance var araçta bunlar olmadığı gibi birse ses sistemi çoğu alt grup araçtan kötü. İnşallah ileride bunlara uygun bişeyler bulunur.
2003 benzinli  terra 1.6 VVT-I  dan sonra 2017 1,6 advance manuel benzinliyle yola devam.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 744 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Haziran 22, 2017, 14:31:19 »
Geçen gün 20 bin bakımına gittiğimde görmüştüm ve şok oldum kayar kolçağı kaldırmalarına amaç neydi onu çözemedim hakikaten.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Haziran 22, 2017, 17:56:50 »
Valla bu navigasyon ve kayar kapaklı kolçak işi beni toyotadan soğuttu. 2017 advance var araçta bunlar olmadığı gibi birse ses sistemi çoğu alt grup araçtan kötü. İnşallah ileride bunlara uygun bişeyler bulunur.

muhittin bey aslında bu işlemler Toyota ile pek alakalı yok bizim ülkemize getiren distrubitorler ile alakalı bir durum. Tayland da bulunan Corolla larda deri koltuk ve navigasyon standart olarak geliyor mesela ama bizim ülkemizde deri koltuk full ünde bile yok hatta opsiyon olarak bile alınamıyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • EN İYİ PERFORMANS UZUN ÖMÜRLÜ OLANDIR.
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '14
  • 239 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Haziran 22, 2017, 22:14:09 »
git bir çıkmacıya ver eskisini al çıkma kayar kapağı.üstüne para ver taktır orada...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 850
  • 4 kere teşekkür etti
  • 21 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Temmuz 18, 2017, 13:10:28 »
2015 1.6 advance mds aldim. Kolcak kayar kapakli. 2017 modelinde yok mu simdi?
“Edeb bir tâc imiş Nur-i Hudâ’dan / Giy ol tâcı emin ol her belâdan.”

''Kula Bela Gelmez, Hak Yazmadıkça; Hak Bela Yazmaz, Kul Azmadıkça''

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • MEB
  • 68 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Temmuz 18, 2017, 14:25:46 »
Ne yazık ki öyle, sonuçta plastik bir parça,  toyota ya ne yükü olurki tüm araçlarında olsa bence daha güzel olurdu. Dışarıdan bir aksesuarcı bunu yapsa çok şahane satar, tabiki birde teyibe eklenecek video oynatıcı,wifi,gps ve navi özellikli modül, sanırım epey para kazanır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 1
  • 8 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Ağustos 02, 2017, 13:55:41 »
2017 auris advance de kayar kapak var 2017 corolla advance de yok nasıl bir sistem anlamıyorum
bu kayar kapaktan almak istiyorum ama nereden bulabilirim çıkma parça satanlar sadece üs kapağı satarlarmı
corolla advance 1,6 multidrive s inci beyaz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • MEB
  • 68 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Ağustos 06, 2017, 00:20:55 »
O kayar kapağı eminim Türkiye de çok basit olarak yapabilirler. Çünkü bir sürü orjinal olmayan kayar kapaklı kolçak var piyasada onları yapanlar bir kalıp çıkarıp bizim içinde kayar kapak yapabilirler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 2615
  • 103 kere teşekkür etti
  • 14 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Eylül 02, 2018, 23:41:47 »
İyi akşamlar, 2016 model advance ms sahibiyim. Aracımda kayar kapaklı kolçak bulunmuyor. Kullandığım kolçak şu haliyle biraz kısa kalıyor. Kolçağı kayar kapaklı hale getirebilir miyim.

2015 life 1,33 aracıma kayar kapak taktırdım. Ankara Yıldız Sanayi'den çıkma kapak aldım. Biraz zor buldum. Ama vur aşağı vur yukarı 150 TL gibi bir rakama aldım. Sorun şu ki, sadece kapağı vermiyorlar, tüm sistemi veriyorlar. Ancak inatçı aramalarım sonucunda sadece üst kapağı buldum. Taktırdım, vidaları birebir uyumlu, yıldız tornavida ile takabilirsiniz. Altta bulunan üst bölüm, ruhsat vs.. koymak için bulunan plastik bölümden bahsediyorum, bu bölüm aldığım kapakta kırıktı, bendekini taktık... Bu parça,  düz tornavida ile çok kolay biçimde çıkan bir klipsi var. Çok fazla ustalık gerektirmeyen bir iş. Şu an memnunum. Rahat  bir şekilde kolumu dayayıp gidiyorum. Anca fırsat  bulabildim. Aracı 2015 yılında sıfır olarak almıştım.
coralla 1,33 life

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #12 : Kasım 02, 2018, 11:40:46 »
2015 life 1,33 aracıma kayar kapak taktırdım. Ankara Yıldız Sanayi'den çıkma kapak aldım. Biraz zor buldum. Ama vur aşağı vur yukarı 150 TL gibi bir rakama aldım. Sorun şu ki, sadece kapağı vermiyorlar, tüm sistemi veriyorlar. Ancak inatçı aramalarım sonucunda sadece üst kapağı buldum. Taktırdım, vidaları birebir uyumlu, yıldız tornavida ile takabilirsiniz. Altta bulunan üst bölüm, ruhsat vs.. koymak için bulunan plastik bölümden bahsediyorum, bu bölüm aldığım kapakta kırıktı, bendekini taktık... Bu parça,  düz tornavida ile çok kolay biçimde çıkan bir klipsi var. Çok fazla ustalık gerektirmeyen bir iş. Şu an memnunum. Rahat  bir şekilde kolumu dayayıp gidiyorum. Anca fırsat  bulabildim. Aracı 2015 yılında sıfır olarak almıştım.

Yıldız sanayiden aldığınız yerin telefonu yada adı var mı?
Tlf la arayıp öyle gideyim diyorum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: B+
  • 25 kere teşekkür etti
  • 28 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Ocak 12, 2019, 21:42:14 »
Yıldız sanayiden aldığınız yerin telefonu yada adı var mı?
Tlf la arayıp öyle gideyim diyorum

2018 Mds Corollam var. Kayar kolçağı yok.

İstanbul’dan Ankaraya kısa süre için gelmiştim.
Bu mesajlar üzerine  bahsedilen ilgili firmaya ulaştım. Ankara Sönmez Oto Toyota çıkmacısı. Yıldız Sanayi Sitesinde.

Firma sahibi Eren Bey  yardımcı oluyor. 2018 pert  Auristen kayar kolçağı söküp 5 dakikada benim araca taktı.
Bütün araçları gezdirdi. Beğendiğini al dedi. Kapalı alanda çok araç var ellerinde. Forumda önceden gelen arkadaş 150’ye almış bende aynı fiyattan istiyorum dedim. Beni kırmadı. Bendeki siyah renk 1 tane idi. Bej renkte daha çok araba var.

Reklam için yazmıyorum. Çok ilgili iyi niyetli bir insan. Faturalı Sıfır motorlara kadar her parça var ellerinde. İhtiyacı olan iletişime geçsin. Sanayi esnafı tarzında değil.
2015 COROLLA ADVANCE MDS + BRC SEQUENT 32 LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 70000
  • Model Yılı: '18
  • 18 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Ağustos 25, 2019, 17:29:15 »
Kayar kapaklı kolçağı nereden temin ettiniz acaba?