Gönderen Konu: Klima kötü koku sorunu  (Okunma sayısı 5824 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 1 kere teşekkür edildi
Klima kötü koku sorunu
« : Haziran 12, 2017, 01:38:18 »
Arkadaşlar iyi geceler,
Benim problemim forumda yazılan diğer konulara göre çözümsüz kaldı,
Aracımda klima acılana kadar hiç koku yok, normal havalandırma açıkken iç silkülasyom kapalı veya açık koku olmuyor, klima açıldığında da koku yok fakat klima kapanınca iç silkülasyon acık olsun veya olmasın deli gibi bir nem ve kötü koku geliyor, bir çok usta gezdim forumda yazılanları okudum hatta sonaxa gidip klima temizliği ve motor temizliği yaptırdım fakat Hale'n aynı koku ile devam etmekteyim, ayrıca polen filitresi değişimi yaptım Carbon filitre dahi bir etki yapmadı, aracın içine ve motor kısmına baktırdım ölü fare vb seyler de yok artık kafayı yiyeceğim, Rize ilinde yaşadığımdan ötürü klima kullanmam lazım ama kullanamıyorum en sonunda aracı sattıracak bu koku bana. Aracım 2010 auris elegant

Toyota Club Türkiye

Klima kötü koku sorunu
« : Haziran 12, 2017, 01:38:18 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 26666
  • Model Yılı: '07
  • 3 kere teşekkür etti
  • 19 kere teşekkür edildi
Ynt: Klima kötü koku sorunu
« Yanıtla #1 : Haziran 12, 2017, 02:05:51 »
liqui moly veya würth tazeleme spreyi deneyebilirsiniz.
Corolla 1.6 Terra Benzinli Manuel 2007 Model E120 Kasa
http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=61558.msg833266

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 120000
  • Model Yılı: '08
  • 61 kere teşekkür etti
  • 298 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Haziran 12, 2017, 09:18:39 »
Senin sorunun klima motoru fanında toplanan bakteriler yüzünden aynı sorun bende vardı cok şükür kurtuldum.

klima motorunu söküp temizledim içinden cıkan pislik ve kokudan midem bulandı.klima fanının sökülüp temizlenmesi lazım ayrıca aklınızda olsun araç içi güzel koksundiye polen filtresine ve araç içine sıkılan parfüm ve benxzeri koku ürünler,i bunun baslıca sevbebi koku molekülleri fana ve  filtreye yapısarak zamanla bakteri üreterek kötü kokuya sebep oluyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Temmuz 05, 2017, 00:42:31 »
Bu üründen en az 2 adet alınız. Başka ürün değil yalnız. Modacarın diğer ürünleri de var ama sulu sprey gibi değil. Bundaki sprey bakteri öldürücü gibi, evdeki klima temizliğinde kullanılan uzun hortum takılarak yapılan spreyler gibi.

http://urun.n11.com/ic-temizlik-ve-koruma/modacar-klima-temizleme-ilaci-99m0135-P110706802

Hortumun erişebildiği yerlere menfezlerden sokarak bolca sıkın, aynı şekilde polen filtresini çıkarıp oraya da ve etrafına ve hortumu sokarak bolca her yere sıkın. 10 dakika menfezler kapalı soğuk, menfezler kapalı sıcak, menfezler açık kapılar açık soğukta çalıştırın. 2. kutuyu da aynı şekilde deneyin ve bu sefer dışarıdan da hava alacak şekilde ayarlayıp aracın klima hava girişi menfezinden (genelde sağ silecek altında olur) kalan 2 kutunun kalan kısmını sıkın. Bu üründen bulamazsanız, kuvvetli evdeki klimalar için bakteri temizleyici spreyler var. Yine aynı şekilde uzunca bir hortum bağlanarak kullanılıyor.

Başka ürünleri denemeye kalkmayın bile sonuç alamazsınız. Yok araç kliması bombasıymış, köpüğüymüş falan bir işe yaramaz.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Temmuz 05, 2017, 09:28:46 »
Bu sene aynı durum benim başıma da geldi geçen yıllarda hafif kötü koku geliyordu önemsemiyordum ama bu sene klimayı kapatınca öyle ağır bir koku gelmeye başladı ki  sanırsınız arabada leş var bende sizin gibi nasıl kurtulurum araştırmasına girdim ve sorundan mr muscle portakal  genel bakteri temizleyici ile çözdüm ki forumda aratırsanız Tekin isimli  abimiz bu durumu detaylıca anlatmış ve bu sayaede ben dahil birçok kişi bu iğrenç kokudan kurtuldu .Linki aşağıya ekliyorum okuyarak ve uygulayarak sizde bu berbat kokudan kurtulabilirsiniz .Kolay gelsin kolay ve çok etikili ve  kesin sonuç alınan bir yöntem .Bu arada ben  mr muscle portakal kullandım herhangi bir seyretmeye veya işleme gerek kalmıyor direk kullanabilirsiniz ayrıca youtube video sitesinde örnek temizlikler anlatıyor orada aynı işlemin yapıldığını görebilirsiniz

http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=40321.0
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 290000
  • Model Yılı: '04
  • 21 kere teşekkür etti
  • 86 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Temmuz 05, 2017, 22:33:54 »
Ozon temizliği ne bi bakın derim, belki aklınıza yatar ve işinizi görebilir.ben birini yetkili serviste birinide özelde yaptırdım memnun kaldım.
İSRA-37

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 10000
  • Model Yılı: '16
  • 6 kere teşekkür etti
  • 29 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Temmuz 05, 2017, 23:47:48 »
Aracı durdurmadan klimanın ac fonksiyonun kapatıp 5-10 dakika fan çalıştırdıktan sonra koku gitti. Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 10000
  • Model Yılı: '16
  • 6 kere teşekkür etti
  • 29 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Mayıs 29, 2018, 23:40:21 »
Koku yine basladi :( fena kokuyor. Filtrede değişti ama yinede kokuyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Mayıs 30, 2018, 10:00:58 »
Klima uzun süre çalışmadıysa ilk çalışmada yapar özellikle araç içinde sigara icildiyse dahada ağır kokar biraz camlar açık çalıştırın bide polen üzerine bakteri önleyici sprey sıkın

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 30, 2018, 10:06:52
Klima peteğinin üstünde oluşan bakteri lerden dolayı koku oluyor
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.