Gönderen Konu: Lastik Basınç İkazı  (Okunma sayısı 1336 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 32000
  • Model Yılı: '15
  • 59 kere teşekkür etti
  • 50 kere teşekkür edildi
Lastik Basınç İkazı
« : Mayıs 31, 2017, 14:34:11 »
Herkese merhaba, geçtiğimiz hafta resimde eklediğim 225/45/17 ebadındaki jant ve lastikleri aracıma taktım (Turanza'lardan kurtuldum). İkinci el aldığım jant lastik takımı önceden yine Toyota markalı bir araçta kullanılmış ve bana geldiğinde üzerinde basınç ölçer cihazları mevcuttu. İyi bakalım ışığı görmeyeceğiz dedim kendi kendime. Gerçekten de basınç uyarı ışığı ilk gün yanmadı. Lastiğin birinde hava azalınca tamir ettireyim dedim, tamir sonrası ışık yandı. Reset düğmesine yaklaşık 30 saniye bassam da geçmedi. İşi bilen bir ustaya gittim, ben basınçı yüksek tabancayla basayım, benzinlikte hava basarsan sönmez ışık dedi. Dediğini ciddiye almadım fakat hiç resetlemeye gerek kalmadan ışık kendiliğinden söndü. Ama ne yazık ki iki gün sonra tekrar yanan ışık artık sönmüyor. Reset de hak etmiyor. Her zaman da lastikçiye gitmem imkansız. Sizin bu sorun için fikriniz nedir? İçeride sürekli yanan sarı ışık insanı ciddi anlamda rahatsız ediyor.
Türk, Tanrı'nın yeryüzündeki kılıcıdır.

Toyota Club Türkiye

Lastik Basınç İkazı
« : Mayıs 31, 2017, 14:34:11 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • MEB
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '17
  • 68 kere teşekkür etti
  • 78 kere teşekkür edildi
Ynt: Lastik Basınç İkazı
« Yanıtla #1 : Mayıs 31, 2017, 15:13:01 »
Hocam üzerindeki basınçölçerleri sizin araç için toyota serviste tanımlattırdınızmı.Ayrıca basınçölçerler epey bir fiyat dört jant için şanslıymışsınız.
2003 benzinli  terra 1.6 VVT-I  dan sonra 2017 1,6 advance manuel benzinliyle yola devam.

Üç günlük seyisler ve 40 Yıllık işi karıştırıyorlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 32000
  • Model Yılı: '15
  • 59 kere teşekkür etti
  • 50 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Mayıs 31, 2017, 15:24:39 »
Hocam üzerindeki basınçölçerleri sizin araç için toyota serviste tanımlattırdınızmı.Ayrıca basınçölçerler epey bir fiyat dört jant için şanslıymışsınız.
Yok hocam serviste tanımlatmadım, böyle bir şey olduğunu da duymamıştım. Lastikçide gördüğüm kadarıyla basınç ölçerlerin üzerinde Toyota amblemi vardı.  :D
Türk, Tanrı'nın yeryüzündeki kılıcıdır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • MEB
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '17
  • 68 kere teşekkür etti
  • 78 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Mayıs 31, 2017, 15:53:47 »
Aynı sizin eski jantlardaki ID nolarını yükletirseniz yazlık kışlık sorun olmaz ama sadece yazlık bu jantları kullanırım dersenizde servis halleder.
2003 benzinli  terra 1.6 VVT-I  dan sonra 2017 1,6 advance manuel benzinliyle yola devam.

Üç günlük seyisler ve 40 Yıllık işi karıştırıyorlar.