Gönderen Konu: Balataları Özel Serviste değiştirirsem garanti bozulur mu ? Acil Yardım  (Okunma sayısı 11684 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
Merhaba arkadaşlar 2016 model corolla 1.33 life aracımın fren balatalarında büyük ihtimalle sorun var değişmesi gerekiyor. Ancak saolsun servisimiz ön arka balata için bana 650 lira fiyat çıkardı. Şimdi ben bunu orjinali ile özel serviste yaptırırsam garantim bozulur mu ? Bozulur ise sadece fren aksamının garantisi mi yoksa bütün garanti mi bozulur ? Hemen yaptırmam lazım bilgisi olanlar cevap verirse sevinirim  :)

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 10200
  • Model Yılı: '15
  • 3 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
Furkan bey öncelikle form bilgilerinizi eksiksiz doldurmanız tavsiye ederim.öncelikle aracınızın yılını yazmışsınız fakat km ne belli değil ayrıca servis görüp fiyat verdiğine göre kullanımınızla ile ilgili bir sıkıntı var.kendiniz dışarıda yaptirirsaniz doğal olarak fren balataları ile ilgili problemlerden garantim
 var deme lüksünüz ortadan kalkar hesabınızı iyi yapın derim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • MEB
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '17
  • 68 kere teşekkür etti
  • 78 kere teşekkür edildi
Bence balataları servisten alıp dışarıda  kendiniz takar yada taktırırsanız garanti bozulmaz çünkü kontrol sırasında orjinal balatalar aracın üzerinde olacaktır.Yeterki bu değişim sırasında aracın disk ve kaliperlerine zarar vermeyin.
2003 benzinli  terra 1.6 VVT-I  dan sonra 2017 1,6 advance manuel benzinliyle yola devam.

Üç günlük seyisler ve 40 Yıllık işi karıştırıyorlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
Furkan bey öncelikle form bilgilerinizi eksiksiz doldurmanız tavsiye ederim.öncelikle aracınızın yılını yazmışsınız fakat km ne belli değil ayrıca servis görüp fiyat verdiğine göre kullanımınızla ile ilgili bir sıkıntı var.kendiniz dışarıda yaptirirsaniz doğal olarak fren balataları ile ilgili problemlerden garantim
 var deme lüksünüz ortadan kalkar hesabınızı iyi yapın derim.

Aracım 13 bin kmde servise götürmedim telefonda sadece balata değişimi için fiyat aldım sorun belki daha büyük de olabilir ancak benim öğrenmek istediğim balata değişiminde garantinin durumuydu. Orjinal parçası takılırsa bu fren balatası motor aksamı değil sıkıntı olmaz demişlerdi. Biraz sıkışık durumdayım satıyorum bakımları da yapılmadı henüz en azından fren konusunu halledersem alacak kişinin de canını tehlikeye atmamış olurum. Teşekkür ederim ilginiz için

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 10200
  • 3 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
Furkan bey bence bu duyarlı davranışınızi alacak kişiye söylerseniz daha güzel olur madem satıyorsunuz der etmeyin

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 54000
  • 8 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
Balataları orjinal başka yerden daha uyguna alıp serviste taktırsak garanti bozuluyor mu?
:P

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 62000
  • Model Yılı: '16
  • 4 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
Bu konu da en az 120 gündür yanıt verilmemiş :) merak edenler olur diye yazıyorum, yetkili servise klasik yağ filtre bakımına gittiğimde balataların bitmek üzere olduğunu, benim balataların daha önce yan sanayi ile değiştirildiğini bildirdiler, servisteki eleman bizde pahalı değiştirmek istiyormusun diye sordu.. Fakirliğim belli olduydu sanırım :D Dışarıdan değiştirsem nolur dedim, hiç birşey olmaz dışarıda değiştir dedi. Garantiyi etkilemiyor dedi yani..! Konuyu araştıranların bilgisine...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Kullanıcı el kitabında araç sahibinin kendisi yapabileceği bakımlar yazılı,eğer garantiyi bozuyor olsaydı oraya yazmazlardı sanırım. Ayriyeten açıklama için teşekkürler.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
Hayır garantinizi asla etkilemez.