Gönderen Konu: Yaris den 308e  (Okunma sayısı 3193 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 21000
  • Model Yılı: '15
  • 17 kere teşekkür etti
  • 40 kere teşekkür edildi
Yaris den 308e
« : Mayıs 24, 2017, 15:04:38 »
Herkese merhaba,
İki hafta önce 53000km deki lpgli 2012 cool multidrive s imi 48300tl ye satıp 73000tl ye 2016model 17bin km de active donanım bluehdi eat6 peugeot308 aldım.
Birisi C segmenti birisi B segmenti karşılaştırma yapmak tabiki mantıksız olacaktır, fakat 308in yaris e olan farklarını yazmak istedim. Öncelikle bariz bir şekilde Toyota multimedya işinde daha başarılı, 308in smeg ekranı her ne kadar daha çok şey sunsa da geçiş hızı ve akıcılık konusunda yaris kadar iyi değil, örneğin bluetooth dan şarkı dinlerken diğer parçaya atladığınızda 2saniye kadar gecikme yaşanıyor, aynı gecikme geri vitese takınca kameranın açılmasında da yaşanıyor ve kamera çözünürlüğü yaris e göre cidden düşük, arka yaşam alanıda belki inanmayacaksınız ama yariste daha genişti, diz ve baş mesafesi olarak yaris, 308den hatta auristen bile daha iyiydi. Bunların dışında 308performans tüketim ve kalite olarak sınıfının ilk üçünde yer alır. Ben alt donanımı olan active paketini aldım fakat allure paketi ve ekstra donanımları ile bence sınıfında golf ten daha iyi bir seçenek. Aurisi eşim çok istemişti fakat 308in dizeli fiyatına benzinli aurisler satılıyor ve performas ve ekonomi anlamında ciddi farkları var, bu yüzden tercihimi 308den yana kullandım.  İstanbul Antalya arasında 98km ortalama hızla seyrettim ve tüketim 5.2lt idi, tam otomatik tork konvertörlü şanzımana göre bana makul geldi, daha sakin gelebilseydim 4.5i rahatlıkla görürdüm. Sürüş olarak sessiz ve akıcı bi karakteri var, dizel motor çok canlı zaten 9.5sn lik 0-100 değeri var, rüzgar sesi 120 130dan sonra başlıyor ama rahatsız etmiyor. Ben aracı çok sevdim ama yaris hala benim gözümde b segmentindeki en iyi tercih olarak kalacak. İki araçla ilgili sorunuz olursa seve seve cevaplarım. Buyrun fotoğraflar...

Toyota Club Türkiye

Yaris den 308e
« : Mayıs 24, 2017, 15:04:38 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
Ynt: Yaris den 308e
« Yanıtla #1 : Mayıs 24, 2017, 15:22:43 »
Hayırlı uğurlu olsun. Bence de güzel bir tercih yapmışsınız. Yakışıklı da, cimri de, ve konforlu da. Tek sıkıntısı markaya olan önyargı. Tork konvertörlü şanzımanla da bir sıkıntı yaşamazsınız zaten, motoru da kendini kanıtlamış bir motor. İnsanlar farklı segment araçlar karşılaştırılmaz diyor da, test yapamayan insanların aklında birşey oluşmuyor. Niye karşılaştırılmaz? derim ben hep ve karşılaştırırım da. Konforunu, yol sesini vs de karşılaştırırsanız sevinirim. Auris test etmişsinizdir. Onunla da kıyaslarsanız faydalı olur. Kazasız belasız kullanmak nasip olur inşallah.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • TOYOTA SEVER,ESKİ TOYOTA SAHİBİ.
  • Kilometre: 54000
  • Model Yılı: '10
  • 19 kere teşekkür etti
  • 52 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Mayıs 24, 2017, 17:24:04 »
308' in süspansiyon konforu hoşuma gitmişti. Güzel araç. Hayırlı olsun.
2021 Corolla HYBRID Dream (AKTİF)
2013 Hyundai İ30 1,6 GDİ ELİTE (AKTİF)
1991 Mazda 323 HB AT. (AKTİF)
2010 MERCEDES C180 KOMPRESSOR (satıldı)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '12
  • 1002 kere teşekkür etti
  • 1007 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Mayıs 24, 2017, 17:30:13 »
Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın. :)
Toyota avensis 1.6 elegant 2006 Tüplü
Toyota avensis 1.6 elegant extra 2012 BRC Tüplü

Öleceğiz birgün, gömecekler. Birkaç gün övecekler, sonra kalan malını bölecekler; Hatta memnun kalmayıp üstüne birde sövecekler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 904 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Mayıs 24, 2017, 18:06:03 »
Öncelikle hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin .

Artık eskisi gibi değil insanlar otomobil işinde ciddi araştırmalar yaparak araç seçiyor buda Otomobil üreticilerini daha iyi otomobil yapmaya itiyor kalitesiz araç veya özensiz araç veya hatalı araç anında insanlar arasında hızla yayılarak markalara  hatalarını düzeltmeye itiyor .Aynı şekilde kaliteli araçlarda hızlı bir şekilde isim yaparak markaların satış dinamiklerini artırıyor . Genel olarak şahsım adını Fransız grubu hakkında biraz önyargılıyım ama aracın duruşu görüntüsü çok şık duruyor . Baba mın deyimi ile az yakan araba en iyi araba .Dizel araçlar artık daha çok tercih edilmeye başlandı lpg taktırmak yerine insanlar direk dizel alıyorlar .
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 21000
  • Model Yılı: '15
  • 17 kere teşekkür etti
  • 40 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Mayıs 24, 2017, 21:38:44 »
Hayırlı uğurlu olsun. Bence de güzel bir tercih yapmışsınız. Yakışıklı da, cimri de, ve konforlu da. Tek sıkıntısı markaya olan önyargı. Tork konvertörlü şanzımanla da bir sıkıntı yaşamazsınız zaten, motoru da kendini kanıtlamış bir motor. İnsanlar farklı segment araçlar karşılaştırılmaz diyor da, test yapamayan insanların aklında birşey oluşmuyor. Niye karşılaştırılmaz? derim ben hep ve karşılaştırırım da. Konforunu, yol sesini vs de karşılaştırırsanız sevinirim. Auris test etmişsinizdir. Onunla da kıyaslarsanız faydalı olur. Kazasız belasız kullanmak nasip olur inşallah.

Öncelikle iyi dilekleriniz için teşekkür ederim, evet marka algısı hatta Fransız araçlarına olan önyargı bende de vardı, daha önce c3 kullanmış çok çekmiş ve tövbe etmiş birisi olarak 308i test etmek benim için zor bi karar oldu. Test eder etmez araca vuruldum diyebilirim. Aurisi daha önce makyajlı makyajsız kasasını defalarca test etmiştim dolayısıyla karar vermem daha kolay oldu. Aurisle kıyaslarsak auris kullanımı daha kolay bi araç, herşey yalın, multimedya sistemi anlaşılır herşey elinizin altında, 308deki smeg ekranı tanıyıp alışmak biraz zaman alıyor. Ben teknoloji çılgını birisiyim fakat smeg ekranı çözmek uzun zamanımı aldı hatta bazı şeyleri serviste öğrendim. Yol tutuş olarak aurisin bağımsız süspansiyonları daha başarılıdır diye düşünüyorum fakat 308in direksiyonu daha hisli, araçla olan bağınız daha sağlam, yüksek hızda girdiğim virajlarda beni tedirgin etmedi ve hiç esp devreye girmedi, bi aile otomobilini daha da fazla zorlayıp macera aramadım. Tabi yaris ten kalma kaygılarda vardı, biraz daha alışmam lazım. Aurisin 1.6 multidrives kombinasyonunu kullanmıştım, cvt karakteri gereği üst devirlerde gürültülü çalışan bi şanzıman, yol sesi bakımından da 308kesinlikle daha sessiz bi kabine sahip.  Konfor olarak aurisi uzun yolda test edemedim, 308in süspansiyonları orta sertlikte fakat genel anlamda konforlu bi araç diyebilrim, beni rahatsız edecek bi durum olmadı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Model Yılı: -
  • 2852 kere teşekkür etti
  • 3225 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Mayıs 24, 2017, 22:38:08 »
Hayırlı olsun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 315000
  • Model Yılı: '00
  • 8 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Temmuz 29, 2019, 15:44:24 »
Çok güzel bir tercih olmuş. Kazasız belasız kullanın. Efsane gti'lardan sonra Peugeo'nun yaptığı en güzel iş güncel 3008 ve 308'dir.