Gönderen Konu: 2004 1.0 Yaris enjeksiyon sıkıntısı  (Okunma sayısı 2283 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 98000
  • Model Yılı: '04
2004 1.0 Yaris enjeksiyon sıkıntısı
« : Mayıs 13, 2017, 22:17:09 »
Öncelikle herkese merhabalar.. Aracımla bir süredir ki yaklaşık 1 hafta 10 gün kadar oluyor problemler yaşıyoruz ve ardı arkası gelmiyor açıkçası. Şöyle ki benim ilk aracım alalı hemen hemen 8-9 ay kadar oldu daha önce ufak tefek problemler olmuştu ancak çözmüştük genelde neyse şu an ki problem şu şekilde gerçekleşti bir akşam üstü arkadaşımı almaya giderken yolda aracın karbüratör borusu patladı baktım hararet ışı veya bir motor arızası ışığı yanmıyor arkadaşımın evinede 1-2 km ya var ya yok en azından evin önüne kadar gideyim bari diyince tabi gidemeyip yarı yolda conta yaktım eşeklik bende... neyse yenikent civarındaydık boruyu değiştik aracı küçük bi sanayi var orda bulduğumuz bir ustaya kadar götürdük. Aracı conta değişti motor kapağı taşlamaya gitti vs derken güzel masraf ettik. Bugün usta aradı "Yeğenim hallettik vs bir test sürüşü yapıcaz sıkıntı yok gibi görünüyor" diyince dedim oley bitti. Ama yok usta bir aradı dediği "Senin arabayı dükkana getirdik kontağı kapattık son bir dokunuşları yaptık sonra çalışmadı araç" Neden diye sordum tabi aldığım cevap; Ejektörlerin dördününde aşırı yakıt püskürtmesi olduğunu bu yüzden ateşlemenin gerçekleşemediğini haliyle aracın çalışmadığını bunların onarılması veya değişmesi gerektiğini söyledi. Bende bir araştırdım kendimce yaptığım çıkarım eğer dört enjektörde de aynı problem varsa bu enjektörlerden olmasa gerek bulabildiğim en mantıklı suçlu ECU... Yani açıkçası hiç anladığım konular değil ama ustada pek hakim olamıyor duruma iyi niyetli de bir adam bir yandan başka bir yere başka bir ustaya götürme şansımda çok yok biraz duygusal (!) konular.. Nedir? Ne olabilir? Ne yapmam gerekir? Birde burda denemek istedim şansımı umarım çok darlamadan anlatabilmişimdir derdimi şimdiden teşekkürler herkese.

Aracın bakımlarını elimden geldiğince dikkat ediyorum zaten 88 bin civarında aldım 10 bin bakımı yapılalı 1 ay oldu

Toyota Club Türkiye

2004 1.0 Yaris enjeksiyon sıkıntısı
« : Mayıs 13, 2017, 22:17:09 »