Gönderen Konu: yaris mazot deposu temizliği  (Okunma sayısı 2710 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • necatialmaci@gmail.com
    • gmail
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 238000
  • Model Yılı: '07
  • 13 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
yaris mazot deposu temizliği
« : Mayıs 01, 2017, 10:03:45 »
2007 1.4 dizel yaris terra yakıt azaldığında çekiş düşüyor normal şartlarda 3 vitesle alması gereken yokuşları 2 hatta bire kadar düşmasi: mazot alıp full yaptıktan sonra çekişin düzelmesi bana mazot azalınca depo dibinde kalan mazot tortusundan kirden kaynaklandığı şüphesi düşündürüyor konu hakkında bilgisi olan kardeşlerimizden mazot deposu nasıl sökülür video varsa yada nereleri sökünce depoya ulaşır çıkarırız neyle temizleriz bilgilendirirseniz memnun olurum şimdiden teşekkürler
bizim içimizden geçeni bilen rabbimiz cc buradan yapmış olduğumuz güzel doğru yada yanlış beyanlarımızı bilmemesi mümkünmü? takip ediliyor kayda alınıyoruz....öbür tarafta kullanılmak üzere

Toyota Club Türkiye

yaris mazot deposu temizliği
« : Mayıs 01, 2017, 10:03:45 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 259400
  • Model Yılı: '95
  • 72 kere teşekkür etti
  • 61 kere teşekkür edildi
Ynt: yaris mazot deposu temizliği
« Yanıtla #1 : Mayıs 01, 2017, 12:28:33 »
Yakıt pompasının basıncı düşük olabilirmi? Depo temizliği de iyi olur tabi.
Efsane '95 XEI

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Honda CRV 1.5 Turbo Executive-Life Style
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '20
  • 2003 kere teşekkür etti
  • 2524 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Mayıs 01, 2017, 12:49:39 »
Bazı fizik kuralları sonucu yanlış his nedeniyle öyle düşünüyorsunuz.

Benzincilerdeki Yakıt Pompaları zaten araçların kendi filtrelerinden bile daha iyi süzüyor,
Bu sebeple benzinli araçların çoğunda Yakıt Filtre kullanımı bitmiştir.
Diesel motorlarda kullanılan Yakıt Filtresi ise daha çok su toplamak içindir,

Yapabileceğiniz en pratik ve ucuz yöntem, enjektör temizleyici kullanmak olacaktır.

Yakıt deponuzu ve geçtiği heryeri temizler, performansınız artarken yakıt tüketiminiz düşer.
Lastikler: Michelin Latitude Cross M+S (dört mevsim)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 105000
  • Model Yılı: '06
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Kasım 08, 2017, 14:44:38 »
2007 1.4 dizel yaris terra yakıt azaldığında çekiş düşüyor normal şartlarda 3 vitesle alması gereken yokuşları 2 hatta bire kadar düşmasi: mazot alıp full yaptıktan sonra çekişin düzelmesi bana mazot azalınca depo dibinde kalan mazot tortusundan kirden kaynaklandığı şüphesi düşündürüyor konu hakkında bilgisi olan kardeşlerimizden mazot deposu nasıl sökülür video varsa yada nereleri sökünce depoya ulaşır çıkarırız neyle temizleriz bilgilendirirseniz memnun olurum şimdiden teşekkürler

Merhabalar,

Sorunuzu çözdünüz mü? Bendeki 2006 benzinli Yaris'te de böyle bir durum var enjektör temizleyici katkı kullandınız mı? Şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • necatialmaci@gmail.com
    • gmail
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 238000
  • Model Yılı: '07
  • 13 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Aralık 02, 2018, 23:28:40 »
sinan bey konu üzerinden baya süre geçti bende fazla forumu takip edemiyorum başta bahsettiğim deponun kirliliğinden kaynaklandığını düşündüğüm çekiş zayıflığı depoya attığım enjektör temizleyici sayesinde düzeldi benim konu hakkındaki yanlış düşündüğümü farkettim yani mazotlar artık daha güvenilir ve temiz tabi kaçak ve iyi mazot satmayan yerler varmıdır? olabilir ancak genelde iyi olduğunu düşünüyorum sizde benzin için aynı şeyi yapabilirsiniz benzinli enjektör temizleyici koymak sureti ile performansınızı artırabilirmisiniz kolay gelsin
bizim içimizden geçeni bilen rabbimiz cc buradan yapmış olduğumuz güzel doğru yada yanlış beyanlarımızı bilmemesi mümkünmü? takip ediliyor kayda alınıyoruz....öbür tarafta kullanılmak üzere