Gönderen Konu: 2004 yaris için birkaç yardım sorusu  (Okunma sayısı 2150 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 104000
  • Model Yılı: '04
2004 yaris için birkaç yardım sorusu
« : Nisan 21, 2017, 00:05:00 »
Herkese merhaba.
aracım 2004 model 1.3 sol manuel benzinli, ilk arabam 104 bin kmde. daha önce babamın scenic 2 1.5 dizelini kullanıyordum. bu araca geçince haliyle biraz sorularım oluştu.

ilk sorum aracın direksiyonu yolda toplamıyor  viraja giriyorum örneğin direksiyonu ne tarafa kırdım ise öyle devam ediyor düz bırakınca düz gidiyor sola çeviriyorum bırakınca öyle devam ediyor ortalayıp kendisi gitmiyor. bu durum normal midir? değilse sorun neyden kaynaklı olabilir? rot balans ayarsızlığı gibi değil dediğim durum kendisinde çekme yok hafif kırdığım noktada kalıp öyle devam ediyor ben düzeltmezsem kırdığım noktadan devam ediyor.

ikinci sorum şehir içi şuan 7 litre gösteriyor gösterge sakin kullanıyorum istanbul gibi dur kalk trafiği yok. bu değer normal midir? millet sakin kullanımda istanbulda 5.5 6 arası yazmış şehir içinde. aracın 3 bin km sonra yağ değişimi var dedi aldığım arkadaş başka bişey bilmiyor bu arabanın nerelerine baktırayım bakım için götürdüğümde yağ değişiminde? yağ için hangisini almalıyım? daha önce hiç deneyimim yok bu konularda babam yaptırır gelirdi.

aracın kapıları açtığımda arkadaki tavan lambası yanıyor lakin öndekiler sadece tuşlarına basınca yanıyor bu normal midir öndekilerin de yanması lazım mı?

ön camlar biraz sallanıyor buna nasıl bi çare bulabilirim? bagaj kapağı hafif bile örtsem sert örtülüyor bu hidrolikle alakalı olabilir mi değiştirmek çözüm olur mu? durmasında filan bi sorun yok sadece örterken baya sert bi şekilde çat diye kapanıyor.

emniyet kemer uyarısı yok herhangi bir ses ya da uyarı ışığı çıkmıyor bu özelliği kapatılmış olabilir mi yoksa hiç mi yok? havayastıklarına bi eksisi olur mu?

rolantide iken süper sessiz özellikle dizel motor üstüne ama ışıklarda filan beklerken muntazaman hafif bi titreme var normal midir?

şuan kapaklı jant var. cms nin 250 liraya 14 ya da 15 inç alaşımlı jantından alsam yakıta, frene, çekişe negatif ya da pozitif bi etkisi olur mu?

gösterge panelini kendimize göre ayna gibi ayarlama, kaydırma şansımız var mı? bazen otururken ekranın sağı ya da solu tam görünmüyor kafamı çevirmek zorunda kalıyorum.

yardımcı olabilecek arkadaşlara sonsuz teşekkürler şimdiden.

Toyota Club Türkiye

2004 yaris için birkaç yardım sorusu
« : Nisan 21, 2017, 00:05:00 »