Gönderen Konu: Seramik Kaplama  (Okunma sayısı 9538 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • MEB
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '17
  • 68 kere teşekkür etti
  • 78 kere teşekkür edildi
Ynt: Seramik Kaplama
« Yanıtla #20 : Kasım 17, 2017, 23:12:14 »
Yeni aldigim corollaya bayiden cikmadan 1800 tl karsiliginda seramik kaplama, motor koruma, iç plastik vinil koruma, taban yalitimi yapildi.

Seramik kaplamanin tirnak cizmesine, kus pisligi izine vs koruyacagi 5 yil etkisinin surecegi soylendi. Yeni oldugu icin yorum yapamiyorum artik ne etki edecek zamanla gorecegiz.

Siyah corsam vardi ve bu kus pizligi cizik vs olaylarindan gina geldigi icin yaptirdim. Bi sonraki aracimi kesin beyaz alicam diyodum, yine gittim platinyum metalik aldim.
Taban yalıtımı nasıl oluyor ben bayiden çıkarken biraz sorunlu çıktık sonra bir başka bayide ufak bir iş yaptırdım orada seramik kaplama dediler ama taban yalıtımı demediler acaba taban yalıtımı nedir nasıl yapıyorlar.
2003 benzinli  terra 1.6 VVT-I  dan sonra 2017 1,6 advance manuel benzinliyle yola devam.

Üç günlük seyisler ve 40 Yıllık işi karıştırıyorlar.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Kasım 17, 2017, 23:12:14 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '17
« Yanıtla #21 : Kasım 17, 2017, 23:30:41 »
Tam olarak uygulama ayrintilarini bilmiyorum acikcasi ancak arac icine gelen sesi net %50 azalttigi soylendi. Suan arac ici ses duzeyi gayet iyi ancak baska corollaya binmedigim icin kiyaslama yapamiyorum.

Bir de arac sifirken yapildiginda tam randiman saglandigi soylendi. Artik dogrusunu yanlisini Allah bilir. Onerdikleri paket icinde vardi yaptirdim ben de..