Gönderen Konu: Led far kiti (aliexpress içerir)  (Okunma sayısı 4164 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '14
  • 226 kere teşekkür etti
  • 230 kere teşekkür edildi

Toyota Club Türkiye

Led far kiti (aliexpress içerir)
« : Nisan 11, 2017, 03:20:22 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 7000
  • Model Yılı: '20
  • 264 kere teşekkür etti
  • 469 kere teşekkür edildi
Ynt: Led far kiti (aliexpress içerir)
« Yanıtla #1 : Nisan 11, 2017, 09:22:39 »
Muayeneden geçer mi bilmiyorum. Ben geçen hafta muayeneye girdim, uğraşmamak için söktüm led farları normalleri taktım. Ayrıca Türk sitelerinde de hemen hemen aynı fiyata bulabilirsiniz. Ben aşağıdaki üründen kullanıyorum gayette memnunum.

http://urun.n11.com/xenon-far/led-xenon-far-ampulu-h1-h3-h4-h7-h11-9005-9006-h10-h15-h8-h9-P152203484
Gör bak neler geçiyor hayatın içinden...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 57000
  • Model Yılı: '04
  • 205 kere teşekkür etti
  • 374 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Nisan 11, 2017, 09:30:23 »
Muayeneden geçer mi bilmiyorum. Ben geçen hafta muayeneye girdim, uğraşmamak için söktüm led farları normalleri taktım. Ayrıca Türk sitelerinde de hemen hemen aynı fiyata bulabilirsiniz. Ben aşağıdaki üründen kullanıyorum gayette memnunum.

http://urun.n11.com/xenon-far/led-xenon-far-ampulu-h1-h3-h4-h7-h11-9005-9006-h10-h15-h8-h9-P152203484
H7 Ürünü mü kullanıyorsun Selman, Nasıl memnun musun xenon gibi ısınma filan olmuyor mu? Performansı nasıl? Merak ettim ürünü...
1)ToyotaCorolla 1996gliAC 181000- 225000km (2013- 2016  )satıldı
2)ToyotaCorolla 2004SOL 57.500km(2015-   )
İnsan, kınadığı yaşamadıkça ölmezmiş. (Hadis-işerif)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • TRAFİĞE SAYGI = İNSANA SAYGI
    • www.mildan.net
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '12
  • 45 kere teşekkür etti
  • 36 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Nisan 11, 2017, 09:53:30 »
Genel olarak bu tarz ürünler geniş açılı bir aydınlatma yaptığı için karşıdaki sürüceülerin gözünü alıyor. Tabi ki bu far yapısıyla da alakalı. Halojen ampule göre tasarlanmış far tasına led yada xenon takıldığında belki renk olarak güzel görünebilir ama odaklama sornunu olacağı için diğer sürücüleri rahatsız eder.
Trafik kuralları ve tabelalar İNSANLAR içindir, HAYVANLAR zaten ne tabeladan anlar ne de kuraldan...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 264 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Nisan 11, 2017, 10:22:31 »
H7 Ürünü mü kullanıyorsun Selman, Nasıl memnun musun xenon gibi ısınma filan olmuyor mu? Performansı nasıl? Merak ettim ürünü...

Barış hocam benim ampül tipi H1. Ve çok memnunum. Eski tip xenonlardaki gibi yavaş yavaş açılmıyor rengi. İlk açtığın anda parlak bir şekilde yanıyor ve çok güzel aydınlatması var. İlerde uzunlara da bunlardan takmayı düşünüyorum.

Ayrıca @Hasan Mildan (1292) hocam benim aracımda mercek far olduğu için sizin bahsettiğiniz yayılma olayı olmuyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • www.mildan.net
  • 45 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Nisan 11, 2017, 10:35:35 »
Ayrıca @Hasan Mildan (1292) hocam benim aracımda mercek far olduğu için sizin bahsettiğiniz yayılma olayı olmuyor.

Evet mercekli araçlarda sıkıntı çıkarmaz, merceksiz araçlarda maalesef çok sorun oluyor. Ama uzunlarda güzel oluyor, sellektör yapıldığında şimşek etkisi oluyor. Uzunlar için bende düşünmedim değil. :)
Trafik kuralları ve tabelalar İNSANLAR içindir, HAYVANLAR zaten ne tabeladan anlar ne de kuraldan...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 264 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Nisan 11, 2017, 10:39:09 »
Evet mercekli araçlarda sıkıntı çıkarmaz, merceksiz araçlarda maalesef çok sorun oluyor. Ama uzunlarda güzel oluyor, sellektör yapıldığında şimşek etkisi oluyor. Uzunlar için bende düşünmedim değil. :)

Aynen öyle abi bazen arkadam gelen BMW Audi gibi araçlar sellektör yaparken kaçacak dedik arıyorum  :rofl:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • www.mildan.net
  • 45 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Nisan 11, 2017, 10:51:28 »
Aynen öyle abi bazen arkadam gelen BMW Audi gibi araçlar sellektör yaparken kaçacak dedik arıyorum  :rofl:

Sen Honda ile kaçacak yer arıyorsan bşz kendimizi bariyere vuralım :rofl: İşin şakası led farlarda sellektör fena bişey. Mercek olmadan ışık dağılacağı için bir audi bmw olmaz ama yine şimlek  gibi çakar :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Nisan 11, 2017, 11:09:14 »
Bu ürünü bende düşündüm bir ara ama bazen denk geliyor uzun yolda arkamdaki araçta muhtemelen bu ampullerden var resmen benim gözümü kör ediyor aşırı parlak yanıyor ve rahatsız ediyor . O yüzden bu ampulü ben kullansam başka şoförleri rahatsız edeceğim kesin .Ondan dolayı tercih etmiyorum . Ama uzunlar için kullanılabilir sellektörde iş yapar fakat e12 kasalarda uzunların ampulü ayrı olduğu için sellektör olayı zaten başarılı .Ben birazda orjinalci kafaya sahibim ondan dolayı sanırım pek oynamak istemiyorum 
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 226 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Nisan 11, 2017, 11:39:23 »
Siyah tabanlı halojen farlar var üzerinde farların her biri 55w orjinalde.Bunlar da 36w her biri ama aydınlatmasının çok iyi olacağını düşünüyorum.Soğutma fanı da var üzerinde sanırım biraz sesli çalışıyormuş dışarıdan belli olabilir.Göz alma olayı olursa zaten biraz kullanır söktürürüm.Xenon gibi çok göz alacağını düşünmüyorum açıkçası.Astra h da arıza lambası yakar mı yakmaz mı o da önemli :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 264 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Nisan 11, 2017, 11:48:13 »
Kaçacak delik arıyorum derken şakaydı tabi :P

@Orçun Kaya (4126) ilk kez senden duyuyorum fanın ses yaptığını. Bende ilk açtığımda bir zırıltı geliyor 5-10 sn sonra ses kesiliyor ama dediğin şekilde ses duymak pek mümkün değil.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 226 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Nisan 11, 2017, 11:56:57 »
Alıntı
ilk kez senden duyuyorum fanın ses yaptığını. Bende ilk açtığımda bir zırıltı geliyor 5-10 sn sonra ses kesiliyor ama dediğin şekilde ses duymak pek mümkün değil.

Urun yorumlarında o var bende denemedim bilmiyorum.Bekleyelim gelsin monte edelim deneyeceğim :)

http://www.geceucusu.com/topic/182-opel-astra-h-2004-2009-xenon-hakkında/

Burda xenon takan biri var merceksiz fara.Dediklerine göre merceğe gerek yok diyorlar.Tabi ki mercekli xenon gibi olmaz ama.Bu arada mercek farlar 1600 tl

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • www.mildan.net
  • 45 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Nisan 11, 2017, 13:51:56 »
Siyah tabanlı halojen farlar var üzerinde farların her biri 55w orjinalde.Bunlar da 36w her biri ama aydınlatmasının çok iyi olacağını düşünüyorum.Soğutma fanı da var üzerinde sanırım biraz sesli çalışıyormuş dışarıdan belli olabilir.Göz alma olayı olursa zaten biraz kullanır söktürürüm.Xenon gibi çok göz alacağını düşünmüyorum açıkçası.Astra h da arıza lambası yakar mı yakmaz mı o da önemli :)

Led kullandığınız zaman Astra H aracınız uyarı verecektir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Nisan 11, 2017, 13:59:39 »
Alınan ledin çeşidi biraz basit. Yeterli aydınlatma sağlayacağını düşünmüyorum.

Tuncay Şahin abi bu ürünü kullanıyor. Bunun takılı olduğu araçta gece yolculuğuda yaptım, aydınlatmasını beğendim.

AliExpress'te ne buldum, inanamazsın
http://s.aliexpress.com/FvqAZ77f

Geri bildirimlere bakarsanız arıza ışığı yakabilecek araçlarda sorunsuz kullanılıyor.
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 226 kere teşekkür etti
« Yanıtla #14 : Nisan 11, 2017, 14:44:40 »
Alınan ledin çeşidi biraz basit. Yeterli aydınlatma sağlayacağını düşünmüyorum.

Tuncay Şahin abi bu ürünü kullanıyor. Bunun takılı olduğu araçta gece yolculuğuda yaptım, aydınlatmasını beğendim.

AliExpress'te ne buldum, inanamazsın
http://s.aliexpress.com/FvqAZ77f

Geri bildirimlere bakarsanız arıza ışığı yakabilecek araçlarda sorunsuz kullanılıyor.

Artık sipariş verdim malesef ☺ ve kargolandı maili geldi.En kötü beğenmezsem ya da arıza lambası rahatsız ederse satarım artık.

Mesaj Birleştirildi: Nisan 12, 2017, 00:26:23
Bir araştırayım dedim arıza vermesi için min 32w olması lazım diyorlar.Bunlar 36w
http://www.opelim.net/forums/astra-tuning/117975-astra-h-2008-led-uzun-farlar-yardim.html

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 226 kere teşekkür etti
« Yanıtla #15 : Mayıs 04, 2017, 22:29:29 »
[attach=6]

Ledler geldi izlenim güzel:)
Astrada arıza verir diye düşündüm ama hiç bir uyarı vermedi.Öneririm.Plakalıktakilerde 68 smd w5w.Aslında park lambalarina takacaktim fakat girmedi kalın olduğu için.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 150000
  • Model Yılı: '09
  • 125 kere teşekkür etti
  • 106 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Mayıs 04, 2017, 22:45:03 »
Bugün TuvTürk'e mail attım merceksiz araçlarda led farlar ile muayene durumu nedir diye, gelen cevap :

Bizimle paylaştığınız e-mail için teşekkür ederiz.

Farlarda sonradan takılmış xenon far ağır kusurdur, xenon far olmadığı sürece orjinal far rengi (Amber)Sarı yada halojen Beyaz renk geçerlidir. Nihai karar muayene esnasında görülerek verilebilir.

Bilgilerinize sunar, güvenli yolculuklar dileriz.

Saygılarımızla,

TÜVTÜRK A.Ş.
Corolla 1.4 D4D Elegant 2009 Siyah 127.000 km-158.000km
Auris 1.4 D4D Comfort Extra 2012 Beyaz 96.000 km
Hiçbir şeyi ben yaptım deme. Ele geçirdiğin tüm kaleler, kazandığın tüm başarılar Allah’ın bir lütfudur.(Kanuni Sultan Süleyman)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 226 kere teşekkür etti
« Yanıtla #17 : Mayıs 04, 2017, 22:50:05 »
Muayene zamanı gerekirse orjinal e döneriz.Balast vs yok zaten direk ampul değiştirir gibi sök tak.Göz alma olayı tespit edersem sokebilirim:)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • www.mildan.net
  • 45 kere teşekkür etti
« Yanıtla #18 : Mayıs 05, 2017, 08:34:54 »
Muayene zamanı gerekirse orjinal e döneriz.Balast vs yok zaten direk ampul değiştirir gibi sök tak.Göz alma olayı tespit edersem sokebilirim:)

İyi günlerde kullanın. Aydınlatması gayet güzel görünüyor. Eğer göz alma yada geniş açılı bir aydınlatma yoksa gayet güzel. Arabanız arıza uyarısı verdi mi? Plakalara takdığınız ledler için vermiştir sanırım uyarı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 226 kere teşekkür etti
« Yanıtla #19 : Mayıs 05, 2017, 10:12:14 »
İyi günlerde kullanın. Aydınlatması gayet güzel görünüyor. Eğer göz alma yada geniş açılı bir aydınlatma yoksa gayet güzel. Arabanız arıza uyarısı verdi mi? Plakalara takdığınız ledler için vermiştir sanırım uyarı.

Hic bir uyarı yok.Yol bilgisayarı gizli menusune girdim orada da gözükmüyor şimdilik :)

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 05, 2017, 21:28:02
Trafikte xenonlu araçlarla karşılaştırınca daha az dağılıyor sanki.Xenonlar daha yoğun duruyor